Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Összeegyeztethető-e az erkölcs...

Összeegyeztethető-e az erkölcsével egy vallásos kórház vezető orvosának azon mondása, hogy "egy harcos ateista nem lehet jó orvos"?

Figyelt kérdés
A vallásos orvost a harcos ateistával szembeállítani nem etikus, a vallásos orvost ateista orvossal illik szembe állítani
2015. szept. 9. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Konkrétan mi bajod van?
2015. szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Ateista orvos nincs, mert ahogy haladnak a pályájukon egyre inkább bekapcsolódnak az Isteni segítségbe, hiszen a tálentumot is amit kapnak, és a gyógyítási képességhez is szükséges Isteni erő. Ezt az orvosok tudják, látnak is sok csodát, csak nem beszélnek róla, mert nem kell nekik a sok ostoba szöveg, ami csak hátráltatná őket.


Szóval igaza van a profnak.

2015. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
Ateistából lehet még Isteni érintés által igaz hivő, de igazi hivőből, aki már kapott Isteni érintést, sosem lesz ateista.
2015. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Aki ezt kijelentette, azt el kellene zavarni egy indiai tanulmányútra, ahol mai napig a Gangesz vizével mosogatják a betegeket...
2015. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#1 -nek : konkrétan az a bajom, hogy a vallásos orvos mellett másik lehetőség az nem egy "harcos ateista orvos" - hanem egy (simán) ateista orvos. Mert azt talán nem merte mondani (mert talán maga is túlzónak tartotta volna), hogy: ateista ember nem lehet jó orvos. Ez ebben a formában nyilván túlzottan "tiszta" kijelentés - és erre az ateista ember úgy reagál : vallásos ember nem lehet jó orvos. Tehát kellett az a "harcos" jelző, ami aztán alkalmas lehet arra, hogy mögé bújva védekezzen a valásos fődoki. A rádióban a riporternő valami olyasmit kérdezett tőle, hogy fontos-e a gyógyításban az, hogy vallásos (ő maga is, de az egész kórház is valami felekezeti alapon áll-működik) - s erre válaszolta a fentit
2015. szept. 9. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a "harcos" mentalitás az, ami nem tetszik. eleve a gyógyítás arról szól, hogy segítünk a másiknak, összefogva, akár van vallás, akár nincs. Aki a másikat kezdi ott győzködni a saját, igaznak vélt véleményéről (bármelyik oldalon is álljon), az nem alkalmas erre a pályára, ugyanis itt nagyon fontos a teljes elfogadás. Egy harcos (aki bármi miatt is a kollégái ellen harcol és nem a betegek gyógyításáért) - közösségbomlasztó lesz. Lehet, hogy az elveinek nem felel meg egy bizonyos hely, de van lehetőség váltani. Úgy mondják szépen, hogy nem illik bele az intézmény profiljába. Azonban egy másik helyen, ahol a többiek is hasonló állásponton vannak (és itt a szakmán belüli dolgokra gondolok) ott jól elláthatja a feladatát.

Erre gondolhatott a professzor: nyitottság és tolerancia a másikkal szemben.

A vallásosságról annyit, hogy ritka a valóban minden magasabb rendű hatalmat elutasító orvos. Inkább a deista a gyakoribb, aki úgy gondolja, hogy létezik felsőbb erő, de nem (vagy nem nagyon) avatkozik bele földi halandók életébe. Volt olyan kolléga, aki szóban erősen tagadott, de reanimálásnál ő kezdett könyörögni a nemlétezőnek mondott Istenhez.

Vannak "csodák" is. Nem műthetetlen, áttétes rák fog nyomtalanul eltűnni, de találkoztunk már olyannal, akire azt mondtuk, nem lesz sok hátra és a szakvéleményt megcáfolva meggyógyult. Én igazán ateistával még nem találkoztam, vagy ha van is, nem hangoztatja. Egyik oldalról sincs győzködés ahol dolgozok és ez így van jól.

2015. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen ateista ember abszolút nem való klinikai, betegekkel foglalkozó orvosnak, ugyanis iszonyatos sebességgel fog kiégni. Szerintem valamiben hinni kell, legyen az Isten, Brahma, a lélekvándorlás, Jahve, Allah, vagy bármi...

Kutatóorvos viszont nagyon is jó lehet ateistaként is.

2015. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem valamiben hinni kell, legyen az Isten, Brahma, a lélekvándorlás, Jahve, Allah, vagy bármi.."


Hálapénz.

2015. szept. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!