Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Több nyelv tanulása egyidejűle...

Több nyelv tanulása egyidejűleg okozhat feledékenységet, szétszórtságot?

Figyelt kérdés

Nem régen úgy döntöttem(1.5 hónapja), hogy egyszerre fogok 6 nyelvet tanulni (orosz, olasz, spanyol, francia, arab, holland), nagyon elszánt(de nem ez most a lényeg) vagyok és minden nap ha csak módomban áll foglalkozok velük és haladok, de fogalmam sincs miért, mostanában mindent kezdek elhagyni, -mobil-kulcs, bérlet, könyv, táska, kabát- soha nem volt velem még ilyen. Létezik, hogy az agy leterhelése ilyen reakciót vált ki?

Eddig soha nem feledtem el ilyen dolgokat, komolyan úgy érzem, mintha szűkült volna 'az egyszerre több dologra figyelek' képességem.



2015. szept. 15. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Fent leírt dolog nem feledékenység, hanem inkább el vagy fáradva így nem tudsz koncentrálni.
2015. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jesus, wat da hell?


Egyszerre hat nyelv, ráadásul arab, orosz meg hasonlók, amik rohadt nehezek..

Hát szerintem bőven okozhat feledékenységet.. Enyhén vagy leterhelve.. Főleg, ha tényleg mindennap intenzíven tolod mindet.

2015. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ritka rossz ötlet egyszerre 6 nyelvet tanulni.
2015. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

mindegyikkel 30 percet foglalkozok naponta. Reggel: orosz és arab, utazás közben: olasz francia, estére: spanyol és holland. Összesen 'csak' 3 óra. Írás/beszéd készséget váltakoztatom és a nyelvtant is.

Reggelre mindig a Írás készséget fejlesztem, utazás közben hallgatom és magamban ismétlem (vonaton nem hinném, hogy normálisnak hinnének, ha hangosan tenném)

estére pedig: beszédkészség.

Ez a mai program, holnap az estiek kerülnek reggelre, a reggeliek utazás közbenre.így tovább..


Remélem azért vagyok feledékeny (mert én annak gondolom magam) mert az agyam, csak most veszi fel a tempót. eddig kb 8 évig egy nyelvet tanultam (angol) és most egyszerre többet. :/ :) és bármennyire is őrültségnek tűnik, jó érzés..

2015. szept. 16. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!