Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Telorol vok azé nem figyelem...

"Telorol vok azé nem figyelem a hejesirasra" Mit gondoltok erről a felfogásról?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, a gépem tönkre ment. Anyukám telefonjáról netezek.

Pár másodperc alatt letudom írni a szavakat helyesen, helytelenül még tovább tartana szerintem. És itt nem a félrekattintásokra gondolok, mert az mindenkivel megesik hanem arra amikor valaki az egész mondadóját olvashatatlanul írja le.



2015. júl. 29. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ócska kifogás az igénytelen, írni nem tudó emberek számára.
2015. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

A helyesírás nem csak abból áll, hogy olvashatóan írsz le valamit.

Válaszolva a kérdésedre, nem tartom elfogadhatónak, hogy ékezetek és minden egyéb helyesírási normát figyelmen kívül hagy valaki, mert épp telefonról internetezik. Telefonról is lehet ékezetet írni, ugyanúgy oda lehet figyelni a vesszőkre, legfeljebb hosszabb ideig kell pötyögtetni.

2015. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miről van szó.

Teccik tetszik helyett, vagy hejes helyes helyett, ezekre nem kifogás a telefon.

Viszont van, amit beszúr magától, elír, más szól ír, vagy véletlenül kétszer nyomsz meg egy betűt. Ezek elfogadhatók és kár ezekbe belekötni.

Főleg azért, mert ha itt elküldesz valamit, akkor már nem lehet javítani.

Én is sokszor elütök gépen is egy-egy betűt, mert fáradt vagyok, már nem látok úgy. Attól még tudok helyesen írni.

2015. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3-as, de ők azért írnak helyes helyett hejest mivel telfonról vannak. Ha gépen lennének jól írnák. Nem tudtad? :D Remélem elfelejtik az emberek ezt a szokást.
2015. júl. 29. 18:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon bosszantanak ezek a hibák, akárhonnan is ír az illető.

De, kérdező... Nézd csak meg jobban azt a néhány mondatot, amit leírtál!

"tönkre ment" (tönkrement), "letudom írni" (le tudom írni).

Igaz, hogy a mondandód nem olvashatatlan, de a hibák akkor is hibák!

(Semmi rosszindulat nincs bennem, csak egyszerűen kijavítottam két apró "vétséget".)

2015. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mint mondtam az elírás bárkivel megeshet. Telefonról ennek valóban nagyobb a kockázata de nem olyan vészesen.
2015. júl. 29. 18:57
 7/16 anonim ***** válasza:
Én nyelvészetből azt tanultam az egyetemen, és egyetértek ezzel a dologgal, hogy ez egyfajta kódváltás. Mármint nem rontja például a nyelvet, mert senki nem ír így kézzel, csak azért, mert például itt így ír. Ismerek nyelvészt, aki a tudományos akadémia professzora, aki szintén kis betűkkel ír, központozás nélkül. Én sms-ben ékezetek nélkül írok sokszor, akkor teszek vesszőt, ha megváltozna a mondat jelentése, vagy 2értelmű volna anélkül. Számítógépen könnyebb, mert itt ugyanannyi gomb az ékezetes betű, mint a nem ékezetes. Én leginkább sms-ben rövidítek, Facebookon vagy itt próbálok szabályosan, de Facebook-chaten sem kezdem nagybetűevl a mondatokat. Csak ott, ahol kiírok valami sokak által látott dolgot. Rám jellemző az is, hogy sok mindent félregépelek. Chaten ezt sem szoktam javítani.
2015. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Teccik tetszik helyett, vagy hejes helyes helyett, ezekre nem kifogás a telefon. "


Ezzel viszont egyetértek.

2015. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És... én is kisbetűvel írtam az akadémiát. Lássunk csodát.
2015. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a kis és nagy betűkkel nem foglalkozok,az a célom hogy megértessem magam másokkal,és ha kis betűvel kezdek el egy mondatot nagy helyett attól még nem fogja nehezebb megérteni a másik hogy mi írok,persze vannak néha elírások,én mondjuk azt gyűlölöm, hogy ha leírok 10 sornyi szöveget és elütök egy betűt akkor az rá a reakció, hogy "inkább fognál nyelvtankönyvet" na az ilyentől a falra mászok,felesleges okoskodás....
2015. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!