Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen a viszonyod az unokates...

Milyen a viszonyod az unokatesóiddal, nagynénikkel stb. rokonokkal?

Figyelt kérdés
Rendszeresen találkoztok esetleg csak ünnepekkor stb.? Messze laknak vagy közel? Én alapvetően jóban vagyok az unokatesóimmal, de nem tudom, mennyire normális a viszonyunk. Számomra az pl. furcsa, hogy 2 osztálytársam egymás unokatesói voltak. Tény, hogy én lány vagyok, ők pedig mind fiúk, illetve van korkülönbség a javukra (3-5 év). Mi ünnepekkor és családi összejöveteleken jövünk össze. Azt nem mondhatnám, hogy maga a családi kör elhanyagolja egymást, de mi, fiatalok nem találkozunk egymással külön, csak a családi találkozókon. Pl. nem nagyon tudom, milyen filmeket, zenéket szeretnek az unokatesóim, általában bekapcsolódunk a felnőttek beszélgetésébe (gyerekként elvonultunk játszani, de az más, mert fogócskázni akárkivel lehet). Ilyeneket tudok, hogy kinek mi lesz a foglalkozása, kinek ki a barátnője, a hangadóbb emberekről, hogy társadalmi/politikai kérdésekben milyen nézeteket vallanak, de a halkabbakról ezt sem. Olyan érdeklődős beszélgetések vannak: mi történt veled, mióta utoljára láttuk egymást, de ezeket is inkább a felnőttek vezetik. Én visszafogottabb, csendesebb vagyok, és bár 22 vagyok, néha az az érzésem, még mindig kislányként élek az emlékeikben. Nem akarok ezen különösebben változtatni, csak kíváncsi vagyok, ez másoknál is így van-e.
2015. szept. 20. 00:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Felnőttek vagyunk mi is, de úgy értem, a másik generáció.
2015. szept. 20. 00:04
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem őket. Illetve név szerint igen és ismerőseim arckönyvön, de ennyi. Ha velem szemben jönnének az utcán nem ismerném meg őket.


Az anyai ági rokonokat (öreganyámat is beleszámítva) utoljára 9 éve láttam, öregapám temetésén. Apai ági rokonokat (nagyszülőket kivéve, mert velük heti szinten tartjuk a kapcsolatot) pedig durván 6-7 éve láttam utoljára, amikor hirtelen megromlott a kapcsolatunk.


Egyik unokatesómról sem tudok semmit azon kívül, amit posztolnak Facebookon.

2015. szept. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Ez nem túl vidám. :(
2015. szept. 20. 00:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Évben 1x ha találkozok velük...
2015. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Messze laknak, kb. 40perc-1 órára. Én 14 éves vagyok, de a tesóm is 7 évvel idősebb nálam, az unokatesóim is, van 3 20 éven felüli, egy 16 éves,és egy 12 éves, de a többi mind nagyobb. Régebben mindig együtt játszottunk,de már így, hogy mindenki "felnőtt" egy picit, (10+ évesek vagyunk) nem igazán játszunk, mindenki más iránt érdeklődik, nem tudok már sajnos semmit róluk, anyukám szokott a testvéreivel beszélgetni, meg összejönni velük, ünnepeken kívül, de már úgy, hogy családosan mozgunk ide-oda, az már nincs. Egy-egy sms, vagy facebookos üzenet, és ennyi. :(
2015. szept. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyik unokatesómat sem ismerem, valamelyikekről van némi emlékem, amikor kiskoromban láttam őket. Soha nem tartottuk a kapcsolatot a rokonokkal, mivel anyukám egyke, neki nincs senkije, apukám pedig cigány származású, és azthiszem 7 testvére van, rengeteg gyerekkel :D csak ők sajnos az undorítóbb féléből vannak, soha életükben nem dolgoztak, és még minket is megloptak, Vagy csak nem fizették vissza a kölcsönt, amiért az én szüleim megdolgoztak. Azóta már el is költöztünk a környékről is (400 km választ el tőlük) és sehogy nem tartjuk a kapcsolatot, én még a nevüket sem tudom :D mindenesetre a családomból senki nem bánta meg ezt a döntést :)
2015. szept. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem jó velük a kapcsolatom, hisz 8éves korom óta az életem felét ott kell töltenem. Az unokatesóim ott laknak (már csak az egyik), a nagynénim is pár éve költözött el, ezért ő már 'csak' 2 hetente látom. Unokabáttyámat szinte minden nap mert az évfolyamtársam lett (lebukott), unokanővéremet hetente kb., mamámat, papámat naponta. Szinte közvetlen kapcsolatot ápolok velük (is).

Azért szerencsésnek érzem magam hogy ilyen családom van, és rengeteget köszönhetek Nekik, amiért nagyon hálás vagyok. Jó érzés ha egy tini szinte mindenkire számíthat a családból és nem hagyják 'elkallódni'.

14/L

2015. szept. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Apám családja imádja tartani a kapcsolatot még a 8-adrangú unokaöccsel is... ők ilyenek. Anyám családja nem ilyen. Nos én anyámra ütöttem. Marhára letojom a távolabbi rokonokat. Van akivel életembe nem találkoztam,de sokuk nevét se tudom.

Anyum családjába még a rokoni összejövetelek is olyanok,hogy érezteti mindenki mindenkivel,hogy lenézlek,utállak. Mi ilyenek vagyunk. Apám családi banzájaira else szoktam menni.

2015. szept. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Érdekes, én azért azt nem szeretném, ha az unokatesóm mondjuk az osztálytársam lenne. Ismerve az osztályközösségeket: ebből mindig csak veszekedések vannak:_ kinek az oldalára álljon, az unokatesójáéra-e, meg furcsa, hogy akkor ő mindent tudna rólam, hiszen otthon si ismer.

2015. szept. 20. 00:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyszülők és két unokatestvérem egy városban laknak, 3 másik pedig 2 közeli településen, így évente kb 2-3szor látogatjuk őket, ők ritkábban, mert az ország másik felében lakunk. Nagynéném és apám összekaptak valamin, és ahogy lenni szokott emiatt nem nagyon tartom két unokatestvéremmel a kapcsolatot (nem mentünk egymás ballagásaira, pedig utóbbi években 4 is volt). Én ettől függetlenül jóban vagyok mindenkivel, de a látogatásokon (2-3 nap) és születésnapi hívásokon kívül alig beszélünk valamit.
2015. szept. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!