Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a Jácint (fiú)...

Mit gondoltok a Jácint (fiú) névről?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 21:32
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Szegény. :( Hát köszönöm.
2015. szept. 23. 21:41
 22/23 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nincs bajom vele (talán annyi, hogy virágnév). Ovis koromban együtt játszottam egy Jácint nevű fiúval, és akkor még nem tudtam, hogy virágnév, ezért nem is gondoltam rá, hogy lánynév is lehetne. De attól még nem hiszem, hogy így nevezném a gyerekem, ha egyszer lenne.

Egyszer láttam egy vicces képet, valami ilyesmi volt:

Fiú: Szia. Ha kapok xy like-ot Trollfocin, akkor eljössz randira?

Jácint: Szia. A profilképemen XY (női híresség) látható, és a Jácint még mindig nem női név. Ha nagyon szeretnéd, egy sörre meghívhatsz, de a randit inkább kihagynám.


Én régen a Hedvig névvel voltam úgy, hogy azt hittem, hogy fiúnév. Csak pár éve tudtam meg, hogy női. És sokan még most is azt hiszik, hogy férfi, és meglepődnek, amikor elmondom, hogy nem az.

2015. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert a Hedviget én sose néztem férfinak, másoktól se hallottam. Nekem a Mirjam nevű ismerősömről nem tudta eldönteni pár ember, fiú-e vagy lány (már persze úgy, hogy nem látták őt). Ez a virágnév dolog is érdekes. A Nárciszra pl. ne szokták azt hinni, hogy fiú, de talán mert ismerik a mitológiai mesét.
2015. szept. 25. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!