Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez normális vagy...

Szerintetek ez normális vagy már valami "baj" van velem?

Figyelt kérdés
Néha kezdem úgy érezni hogy egyre nagyobb "szakadék" van a kedvelt és nem kedvelt tantárgyaim között.Például amit szeretek,azt tanulom minden nap,viszont a többi tantárgyat nem mindig tanultam/tanulom meg minden órára,igaz hogy utólag akkor is szoktam pótolni.De,ami inkább kihat a minden napjaimra,az az hogy ha pl. van olyan órám aznap amit szeretek,akkor jobb kedvem van egész nap,de pl. ha egy olyan sincs,akkor már úgy megyek be suliba is,hogy "nincs kedvem" , "nem érdekel", "csak éljem túl".Szerintem valamivel fáradtabbak is vagyok ilyenkor.De még a szüneteim is befolyásolja,mert pl. a matek vagy a töri előtti szünetekben (főleg matek) gyakran iszonyú unottság és nem jó érzet lett úrrá rajtam.De ha olyan órám volt amit szerettem,előtte szünetben épp ellenkezőleg:semmi bajom se volt.Olyan is előfordult,hogy pl. egy-két órát "ellógtam",mert előrehozott érettségiztem angolból,és eldöntöttem végül hogy tanulok inkább angolt.Utána nem ismétlődött ez meg,de akkor erősebb volt a késztetés,hogy azt tanuljam ami jobban érdekel.
2015. szept. 22. 20:46
 1/3 A kérdező kommentje:

Néha-néha hajlamos voltam elhanyagolni egy-egy tantárgyat,azért hogy tanuljak egy másikat.A dolgozatokra tanulok mindig.

Azon gondolkodtam ez nem megy-e majd a tanulásom rovására.De ha két-három tantárgyból lennék nagyon jó,és még fejleszteném magam,az is előnyös lenne.De érettségizni meg több tantárgyból kell,meg aztán egyeseket,hármasokat én se akarok.

És néha "vívódok" a 2 módszer közt:tanuljam főleg csak amit szeretem,abból legyek még jobb,abból legyen szuper érettségim,és hagyjak becsúszni pár rosszabb jegyet egy-két másik tantárgyból VAGY tanuljak mindent,mert kötelező meg az érettségi miatt,de akkor lehet kevésbé tanulom azt amit szeretek,meg amiből a legjobb vagyok ( legalábbis talán nem olyan rendszeresen.)

2015. szept. 22. 20:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, hogy rossz kedved lesz attól, ha olyan óráid vannak, amiket utálsz. Én a fizikát utálom nagyon :/ Főleg azért, mert régebben nagyon szerettem és 5-ös voltam belőle, de a mostani fizika tanárnál valahogy nem tudom úgy megérteni, mint a régi tanáromnál. Meg a régi fizika tanár olyan volt, mint valami terminátor kb, szóval ahogy bejött órára, mindenki elcsendesült és órán meg se mertek mukkanni, a mostaninál meg simán lehet pofázni órán, mert nem szól rá az emberekre.

És ezek miatt én is úgy megyek be az óráira, hogy "csak éljem túl". És ha látom az órarendben, hogy fizika lesz, már előre rossz kedvem lesz :c

2015. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jó tudni hogy nem vagyok egyedül :) De remélem majd neked (is) jobb lesz a helyzeted.

Én is sok tanárváltáson mentem keresztül,volt jó is meg rossz is.


Mondjuk az kicsit vicces volt mikor a "terminátort" írtad :)Az tetszett

2015. szept. 22. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!