Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az apja gazdag mégsem vesz...

Az apja gazdag mégsem vesz neki autót?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki egy nagyon gazdag családból származik.Az apjának van egy elég komoly mercije és egy BMW je is.A gyerek megszerezte a könyvet,de nem vezetheti az autókat,csak ha mellette van az apja is.Nem vesz neki autót.Azt mondta,kap egy lakást az egyetem után és a saját lábára kell állnia,másképp soha nem tudja majd értékelni a pénzt.Az apja valami piramisjátékkal foglalkozik már több mint 20 éve és annyi pénzük van,hogy nincs mire elverjék,de a fiának nem vesz egy autót.Szerintetek normális ez?
2015. szept. 23. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

miért ne lenne normális???


Mi 4-en vagyunk testvérek, mi kb mindent megkaptunk amit szerettünk volna, elég jó körülmények között éltünk, persze egy szobás lakásból indultunk ott sem volt hiány, igazából engem soha nem zavart az egy szoba, jó volt nagyobb házba költözni, mert jött az újdonság varázsa...

Bátyám nem tudja értékelni a pénzt, ahogy jön úgy megy, nagyobbik húgom elég felelőtlen és nem gondolkodik, ő sem fogja fel a pénz értékét, kisebbik húgom nem sokat foglalkozik a pénzzel, nem tudom ő, hogy látja...

Én pár játékot kijátszottam csalással így virtuális megtapasztaltam milyen amikor mindent megtehet az ember...baromi unalmas lesz utána minden...a valóságban persze vannak más tényezők is...én nagyjából felfogom mi a pénz értéke, de nem érdekel...programozó vagyok feltudok fogni nagyobb számokat is, nem csak a TV-ben láttam 1-2 nagyobb számot...

Sokaknak ha azt mondod 10 milliót forint azt hiszik mekkora pénz, pedig csak relatív "nagy"...


Az apja jól teszi...érdemelje ki a fia a kocsit, dolgozzon meg érte!


22F

2015. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért foglalkozol ennyire mások életével?

Engem ebben az egészben csak az irritál, hogy egy mai átlagosnak számító tini miután letette a jogsit 20 éves kora környékén, vesz valaki régi autót 3-400 ezerért, és még erre is sokáig tart összespórolni a pénzt. A gazdag szülőkkel ellátott gyerekek meg luxus BMW-vel kezdenek, és semmit se kell tenniük érte...

2015. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Normális.

Valószínűleg nincs is még szükséges autóra.

Meg tényleg jobban értékeli az ember azt, amiért megdolgozik.

Nem akarja az apja, hogy mindent megkapjon csak úgy.

Hiszen írod, hogy kap egy lakást. Ő már ennyivel előrébb sok mindenkinél. Az autót biztosan meg tudja majd venni saját magának is.

2015. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mekkora lúzer apa hogy nem vesz autót! Húzzon a gyerek, azt dolgozzon meg érte. Az apa is megdolgozott, hogy jobb körülményeket teremtsen. Más 35 évesen is inkább otthon lakik és spórol, hogy majd házat tudjon venni, mert valljuk be, nem mindenki keres 200at, pláne nem tud 50et félrerakni. Támogatom az apa módszerét ilyen téren
2015. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én nem értek egyet az előttem válaszolókkal.


Mivel azt írod, anyagilag megtehetik szerintem valami alapabb autót érdemes lenne kapnia.


Én úgy gondolom, hogy az apja érdeke is az lenne, hogy a fia, ha már megszerezte a jogosítványt, szerezzen hozzá vezetési rutint is, mert ha évekig nem használja, vagy csak nagyon limitált kilométert vezet le, semmit nem fog érni, hogy van róla egy papírja.


Nyilván azzal egyetértek, hogy nem egy luxus sportkocsit vagy egyéb felvágós autót kell venni, ami elsősorban státuszszimbólumként fog szolgálni és eltolja a srác értékrendjét.

2015. szept. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!