Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik gyerek gazdag másik...

Egyik gyerek gazdag másik gyerek meg gazdag de mégsem? O. O

Figyelt kérdés

Van 2 osztálytársam. Egyik nagyon gazdag. Minden új kütyü amint kijön piacra neki megvan. Apukája megveszi. Ha szeretne valamit másnapra megvan.

És van egy másik osztálytársunk, aki tök átlagos. Régi a telója, nincsenek eget rengetően márkás ruhái, nem eszik drága kajákat, sőt csokit is csak alig párszor láttam enni. És diákmelón van. A házuk sem egy álomház, elég kicsi, de takaros.


Nem rég azonban kiderült, hogy az utóbbi osztálytársam szülei gazdagabbak mint az osztályunk "gazdag" sráca. És mégis tök átlagos a gyerek és semmi extrém cucca nincs. Nem is lenne rászorulva a diákmunkára sem.

A srác szerint a szülei nem akarják elkényeztetni. Neki mindig meg kellett dolgozni otthon a dolgaiért. Ha jó bizonyítványa lett csak akkor mehet nyaralni a nyáron, ha zsembpénzt akar akkor pedig melóznia kell érte. Ha drágább holmit szeretne magának akkor azért szintén meg kell dolgoznia. Mondjuk igaz, hogy mindig 5-ös tanuló. Nagyon okos, de én tökre azt hittem, hogy átlagos családból való.


Szerintetek nem furcsa, hogy a szülei nem ajnározzák el mindennel? És miért laknak kis házikóba ha lakhatnának palotában is?


2012. jún. 19. 15:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%
Nem furcsa. Ők másképp gazdagok. Szívben, lélekben.
2012. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ők csinálják jól,emberré nevelik,tudni fogja mi a munka és még barátai is lesznek,mert nem lesz olyan elkényeztetett apuci kisfia
2012. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól csinálják a 2. srác szülei. Minden elismerésem! A 1. srác típusa lesz az az elkényeztetett majom aki majd az apucitól kapott BMW-vel fának tekeredik.
2012. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól csinálják a szülei. Így kéne minden gazdag szülőnek. Az elkényeztetett kölkökből lesznek azok az emberek akiknek büdös a munka és nem hajlando egy tollat sem arrélb tenni, mert megszokta h mindent megkap. a ház meg gondolom azért nem nagy mert nem akarják minden pénzüket elverni ha abban a kis házban is elvannak. Meg nem akarják nagy dobra verni h milyen jól élnek, mert ha tudják az emberek valakiről h gazdag akkor rögtön másképp viszonyulnak hozzá.
2012. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%
Annak van általában több pénze, aki nem szórja el. A gazdagság nem a költekezésen múlik.
2012. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö család a tipikus felkapaszkodott, meggazdagott primitiv tipus, a második meg az, aki megdolgozott a pénzéért és értelmes emberekböl áll.

Az elsö gyerek soha az életben nem lesz elégedett, mert mindig lesz valami, ami még éppen nincs neki, nem lesz normális kapcsolata, mert mindent pénzzel akar megszerezni, a második meg meg fogja becsülni azt, amije van, képes lesz normális emberi kapcsolatokra és sokkal boldogabb életet fog élni.

2012. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 _Random ***** válasza:
84%
Persze én is egyetértek az előttem szólókkal, de hogy ennyire megkeljen dolgoznia mindenért.. Szerintem ez már túlzás. És mégis mire gyűjtik azt a sok pénzt? Magukkal akarják vinni a túlvilágra? Azért élvezni tudni kell az életet, persze bizonyos határok között..
2012. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

7. Mire gyüjtik? A gyerek taníttatására, támogatására, esküvőre..... stb

Amit ő keres azt meg gondolom megtarthatja és úgy költi ahogy akarja.

Igenis jó h meg kell dolgoznia a pénzért, mert úgy tanulja meg a dolgokat nem pedig úgy h anyuciék mindent alá raknak

2012. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Nekem olyan furcsa. Az első srác anyukája pl. nem dolgozik. A gazdag srácé. Eltartja az apukájuk.


És a másik osztálytársam anyukája meg dolgozik rendesen. Pedig az ő férje többet keres szóval simán ülhetne otthon.

Mikor náluk voltam soha semmi nem utalt arra, hogy nekik mennyi pénzük van. Az anyukája nagyon jó fej. Megtanított minket tortát sütni, elvittek kirándulni az erdőbe, szóval olyan mint egy rendes anyuka. De nem gondoltam volna, hogy ők ilyen gazdagok. Igaz panaszkodni sem hallottam őket soha.

2012. jún. 19. 15:37
 10/37 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem rosszul csinálják a 2. típusúak.Proli mentalitású emberek.

Miféle szülő az amelyik önző módon elteszi a dolgokat a gyerek elől.Hogyha nem szorul rá akkor minek diákmelózik.A közelébe se engedném a gyerekemet a gyár közelébe ahol idegölő , szalagmelót végezhet csak.


Én másképpen nevelem.Én egész más módszert használok hogy a gyermekem önállóan is tudjon az lenni.


Borzalmas emberek lehetnek a szülei.Komolyan mondom mint valami diktatúra.


Mindent meg kell adni a gyereknek.Nem lehet mesterségesen ilyen módon korlátozni.


Én kezdetektől fogva gazdag családban nőttem fel.A szüleim megtanítottak rá hogy hogyan legyek önálló , törtető és olyan aki jól tud bánni a pénzzel és képes szaporítani.Ma már a szüleim cégétől teljesen függetlenül működtetek 1 másikat.

2012. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!