Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz a gazdag cigicsem...

Mit gondolsz a gazdag cigicsempészekről, fekete gazdaságot működtető emberekről akik teljesen függetlenek?

Figyelt kérdés
Megtudom érteni ha valaki ezt a megélhetést választja, én is átértékelem amikor 3 műszakban dolgozok 120e ft-ért, télen is 4 órakor kell ébredni, sokszor elgondolkodom hogy ha rámenősebb volnék és nem riadnék vissza a börtöntől akkor nekem is lenne mindenem, mint azoknak akik vállalják a kockázatot.
2015. szept. 27. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Azt, hogy alacsonyan van az erkölcsi mércéjük én nem tudnék így élni, mert saját magammal nem tudnék elszámolni, tkörbe nézni. Igen, igazságtalan az élet, de inkább vagyok hű az elveimhez.
2015. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
En meg ugy vagyok vele,hogy ezzel nem artasz senkinek,nem teszel rosszat maximum az allamnak ,de az meg epp eleg penzt zsebel be. Inkabb dolgoznek a fekete piacban es elnek gazdagon,minthogy megszakadjak keves penzert. De hat en egy ilyen erkolcstelen tusko vagyok.
2015. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Pont nem érdekelnek, hisz semmi közünk egymáshoz. Legfeljebb az államnak lehet velük gondja, de az engem miért zaklatna? Elvannak, jól élnek belőle vállalva az esetleges kockázatokat, hát sok szerencsét nekik. Ezer forintos cigiért cserébe ez jár, sajnálom azokat, akik képesek velük foglalkozni, esetleg ítélkeznek felettük... ennyire unatkoznak a szabadidejükben? Pedig érdemes kihasználni, kevés van!
2015. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, az ő dolguk. Mondjuk én ilyet biztos nem csinálnék.
2015. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vajon ki fizet azert, hogy a tag normalis utakon szallithasson, a csemetei normalis oktatasban reszesuljenek, ha megbetegszik ne haljon meg, es ha lebukik, a sitten toltse az idejet?


Nyilvan az, aki nem el ezekkel az "adocsokkento" modszerekkel... Nekem az is evidens, hogy a gazdasag jelentos kifeheritese utan nagy mertekben lehetne csokkenteni az adoterheket.


Ezen kivul nem zavar, de keveset tapasztaltam en az eletbol hogy itelkezzek.

2015. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan környéken lakom ahol sok gazdag, gazdagabb ember él.

Párszor volt, hogy nem a postás csengetett, hanem a TEK!hajnalban, nem csengővel, hanem faltörő kossal.

Hiába volt s merci, meg A8 audi, bizony az éveket kimérték, volt ahol a bíró tolla igen vastagon fogott, és nem évekről hanem évtizedekről kell beszélni.

Na akkor milyen is ez az élet.

Lehet hogy tankolásnál menő hogy mész fizetni és a köteg 20 ezresből kihúzol egyet, és van a markodban vagy 1,5 millió, de mikor hajnalban korán keltenek hogy menni kell, úgy 10 évre, majd utána hazamehetsz, ha jól viselkedsz, akkor is jónak tartanád ezt az életet?

2015. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval értek egyet:

Egy ilyen ember nemcsak magát kockáztatja ezzel az "életstílussal", hanem a gyereke, felesége, rokonsága, ismerősei életét is. Szerintem felelőtlenség pl. 5 évig jómódban élni, hogy utána 20-ra hűvösre tegyenek (vagy abban az adott 5 évben állandóan attól rettegni, hogy mikor jönnek értem).

2015. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!