Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ciki, ha valaki csôró,...

Miért ciki, ha valaki csôró, de nem akar annak látszani?

Figyelt kérdés

Rengetegen írják itt, hogy milyen gáz, hogy a szomszédjuk/volt évfolyamtársuk/ismerösük keveset keres, de megveszi az Iphone-t, a drága táskákat, ruhákat, parfümöket, miért nem marad a szintjén.

Sajnos én is rabszolgamunkát végzek minimálbérért, mert arra nem volt pénzünk, hogy a támogatott egyetemen a kollégiumot ki tudjuk fizetni. Úgyhogy most dolgozom.

Viszont nekem is megvan az igényem, hogy adjak magamra, attól még, hogy csóró vagyok.

Kevés ruhám van, de jól kombinálható basic darabok, mind plázás leárazásról. Sminkelek is, és inkább spórolok, de középkategóriás termékeket veszek (MaxFactor, Maybelline, L ´ oreal). Igaz, csak egy BB krémem, egy szempillaspiràlom meg egy szájfényem van, még másnak teli kèt nagytáska.


Valóban olyan ciki ez?

21n


2015. szept. 29. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem abszolút nem. Mióta ciki az igényesség?
2015. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Aki "de megveszi az Iphone-t, a drága táskákat, ruhákat, parfümöket" de hó végén vajas kenyér sincs az asztalon, meg ismerősöktől kéreget, az egy szánalmas béna képmutató. Akire hatványozottan vonatkozik a mondás hogy addig nyújtózkodj amíg a takaród ér. Aki meg a fent említetteket meg tudja venni anélkül hogy anyagi gondokba kerülne, az nem csóró. Ez egy ennyire egyszerű képlet...
2015. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szegény ember is feltud igényesen és szépen öltözni, és egy gazdag is lehet slampos. Nem csak a pénz dominál abban,hogy hogyan néz ki egy ember és hogy hogyan viselkedik. A szegénység pedig nem szégyen,főleg a mai világban. Aki pedig lenézi a szegényeket az pedig belül szegény!
2015. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Mit jelent az igényesség? Nagyon tág fogalom. Én turiból öltözöm évek óta,de a kolléganőim leszednék rólam,annyira tetszik nekik. Csóró vagyok,de van ízlésem.
2015. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem ciki,ahogy te csinálod!

Viszont én ismerek,olyanokat akik olyan szegények,hogy van amikor kaja sincs!De amikor megjönn a pénz írány cipőért(Persze 10.000 ft fölötti összegben)meg egyéb drága dolgokért..( ha ránézzel a személyre azt hiszed milyen jól megy neki) közben meg ha tudnád az igazságot..

2015. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Szia, első vagyok. Kicsit pontosítanék. Amiről te beszélsz, az igènyesség. Viszont amit valaki említett, hogy hó végén kéreget, az gáz. Ha megvesz egy drágább dolgot, akkor utána ne kéregessen, hanem kicsit szorítsa össze a nadrágszíjat. Nem más pénzén dorbézolni tovább!
2015. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én betegnek mondanám. Komoly pszichológiai gondjai vannak. Főleg önbecsülés téren.
2015. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!