Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor jár le végre az öltöny...

Mikor jár le végre az öltöny és a nyakkendő kora?

Figyelt kérdés

Pár éve végeztem el a középiskolát, igazából már akkor is foglalkoztatott ez a kérdés. Nagyon utáltam, hogy például 12. osztályban szinte már minden héten ilyen-olyan okokból (szalagavató, ballagás, búcsú stb.) magamra kellett erőltetnem az öltönyt. Én egyáltalán nem vagyok kiöltözős típus, és borzasztóan gyűlöltem, de az osztálytársaim többsége is. Szerencsére egyetemen már egyszerűbb a helyzet, ha van egy rendezvény, ahol ki kell öltözni, oda egyszerűen nem megyek el.


Az öltöny amellett, hogy ronda, még kényelmetlen is és egyáltalán nem praktikus. Ráadásul amikor ráerőltetik egy olyan emberre, aki ki nem állhatja, úgysem fogja tudni elegánsan viselni, csak össze-vissza lóg rajta. A nyakkendő még az öltönynél is feleslegesebb dolog, szorítja a nyakat, és kényelmetlen. És egyes munkahelyeken még a 40 fokban is megkövetelik ezeket.


Mondhatjátok, hogy jaj de elegáns, csak ilyenkor abba nem gondolnak az emberek, hogy 100 évvel ezelőtt MINDENKI így öltözködött. Az utcagyerektől a borbélyon át a főúrig mindenki. Most akkor miért kellett elegánsnak kikiáltani? Ráadásul a formális öltözködés elnyomja az emberekben az egyéniséget is. Mikor tűnik el végre az emberekből ez a konzervatív felfogás, hogy azt viselje a másik, amit én akarok, és úgy nézzen ki ahogy én akarok? Olyan érveket is hallottam már, hogy bizalomgerjesztő. Én ezt is megcáfolnám, hiszen már jó ideje az öltöny a politikusok jelképe, akik pont arról híresek, hogy megnyerik a bizalmadat utána hátba szúrnak.


Szerintem a másik embert ápolt megjelenéssel is megtisztelhetjük, nem kellene rögtön magunkra erőltetni ezt a ronda, fölösleges öltözéket. Velem is megvetették az iskolai ünnepségekre anno. a drága öltönyt, és most ott rohad a szekrényben...



2015. szept. 30. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Akkor elég szar öltönyt vettél, ha drága is és ronda is.
2015. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként elég sok marhaságot sikerült összehordani.
2015. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ahol elvárás, ott soha. Legközelebb szüless nőnek...
2015. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Válassz olyan szakmát amelyhez nem kell öltönyt viselned.Ennyi.
2015. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A nőknek ott a kosztüm, semmivel sem kényelmesebb, mint az öltöny. Én sem szeretem, de amit még jobban utálok az, hogy rá erőltetik az emberre. Volt osztfő nem adta oda a bizonyítványt annak a diáknak aki nem ingben, sulis nyakkendőben, élére vasalt öltönynadrágban jelent meg érte. Nem az évzáróra mentünk, csak, hogy elhozzuk a bizonyítványt, tehát kb 5 percig kellett rajzunk lennie. Nem érettségi osztáskor, nem ünnepléskor, hanem csak egy év végi bizi osztáskor. Meg lehetett makkanni a melegben.

Sosem fog leáldozni a kora, de stílusosan lecserélheted kényelmesebb ruhadarabokra, mert manapság sokféle alternatíva van a kiöltözős eseményekre, nem csak az öltöny.

Fater sportzakót hord munkahelyre, ha már hidegebb van és baromira jól áll rajta, pedig neki nem lenne muszáj kiöltöznie. Nagyon kényelmes és egy farmer gatyával is nagyon jól áll. :D

2015. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez ilyen sokéves szokás mint az esküvőn sem szoktak szandálban rövidgatyában megjelenni,bár vannak vadhajtások. Úgymond ünnepi hivatalos alkalom,ezt követeli a társadalmi norma. Egyszerűen megtiszteled a másikat ,hogy olyan ruhát veszel ami nem a hétköznapokban megszokott utcai viselet. Európai kultúrkörben ez az öltöny nyakkendő, ez így alakult ki.


Az emberek külsőségek alapján ítélnek,ezt jó ha megtanulod még most, mert rengeteg pofont fogsz még kapni az életbe.


Legyél olyan milliárdos mint a Zuckerberg gyerek és akkor szaladgálhatsz polo-farmerben akárhová,akkor is hasra fognak esni tőled :D Vagy legyen valami szakmád ,ott se kell öltönyben fátvágni, meg gépet csavarozni.

2015. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Mikor jár le végre az ízléstelen prosztók kora?
2015. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha passzol rám az öltöny méretre és a színvilága is egyezik az én ízlésemmel, akkor én kifejezetten szeretem hordani. Persze nyilván nem a 40 fokban és nem is bírnám elviselni napi viseletnek, de olykor-olykor, ha hivatalos vagyok valami kiöltözős eseményre, kifejezetten szeretek felvenni egyet.

21/F

2015. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kötelező az öltöny. Attilába és dísz egyenruhában is mehetsz oda, ahol öltönyt kérnék.
2015. szept. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#1 mármint azt akartam írni, hogy kényelmetlen is és ronda is.
2015. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!