Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék olyan erős...

Sanyi1234567890 kérdése:

Hogyan lehetnék olyan erős mint ő?

Figyelt kérdés

Együtt élek unokatesómmal, ő már dolgozik.Van, hogy akkor jön haza a munkából amikor én már alszom, mégis mindig mosolyog, vidám, ha előbb ér haza beköszön, esetleg játszunk együtt.

Én ha csak ki kell menni itthonról már össze szorul a gyomrom. Hogyan láthatnám olyan vidáman, színesen a világot mint ő?


2015. okt. 2. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát Sanyi, a világ olyan szép. Sétálj, csavarogj egy kicsit, nézelődjél, szemlélődjél, minden cél és ítélkezés nélkül, "csak úgy". "A szépség a megismerőképességgel kapcsolatos" - mondta Thomas Aquinas.
2015. okt. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Valahogy nem sikerül meglátni.... csak egy példa a sok közül: A sulimba 3 út van, egy járda, egy piac és a parkoló, na most a parkolóban nem egyszer dudáltak már rám, a járdánál szerintem nem volt olyan hét amikor ne kapart volna le egy kutya a földdel, a piacon pedig nincs nap amikor ugy tudnék átjönni, hogy egy idős néni ne vágjon be elém hirtelen irányváltással.

Eléggé balszerencsés vagyok, de mindennel a villanykapcsolótól kezdve a játékokig az embereken keresztül a közlekedésig... minden rossz. Egyedül az unokatesómmal olyan, mintha a sok rossz nem is létezne.

2015. okt. 2. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:

hát ilyen lelki alkat vagy...mint Micimackóban füles. Sok melankólia után majd felragyog a Nap (én is ilyen voltam, amíg éltem,, öö akarom mondani, régebben) egy kis csavargás rendszerint helyretette a kedvem...

Két könyvet ajánlanék, sokat javulnál tőle, az első idézetet is megértenéd... nagyon érdemes..

Micimackó és a Tao

[link]

*

[link]


mindkettőt könyvtárban is megleled.

Jó légy!

2015. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Őszintének tűnt amit írtál, de ezt a micimackós dolgot ne igazán tudom komolyan venni.

Nincs lelki bánatom, csupán zavar, hogy amikor egyedül vagyok a dolgok mindig rosszul alakulnak, amikor meg vele, akkor nem olyan rosszul vagy esetleg még jól is.

Nem tudom, hogy mitől van. Tudom senkinek sem könnyű az élete, és a sajátomat sem tartom kifejezetten nehéznek, csak nem értem, hogy hogyan tudnám a dolgok "jó" oldalát nézni amikor nincs.

2015. okt. 2. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
A Micimackó és a Tao, egy filozófiai-létszemléleti könyv. Mindkét könyv érthető és közvetlen módon szól nagy létszemléleti, ontológiai, gnoszeológiai témákról... Hidd el érdemes - ahogy látod a világot azon tudsz változtatni, a világon nem nagyon.
2015. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jol mondta itt az egyik valaszolo. A vilagon nem tudsz valtoztatni, de ahogy a vilagot nezed, az a te dontesed.


Ez sem megy egyik naprol a masikra, gyakorolni kell. Pl. kezd el irni minden nap vegen, hogy mi jo dolog tortent veled. 5 darabot.


Lehet ez olyan dolog, hogy valaki rad mosolygot, vagy csak sutott a nap. Idovel sokkal tobb mindenben meglatod a jot.

2015. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam rajta pár percet de nem tudok XD

Lehűlt az idő... de ez a természetből fakadó

vagy Itthon tudok játszani a gépen azzal amit szeretek... de ez meg a napirendemből fakad.

Azt a tanácsot is nagyra értékelem ami arról szól, hogy milyennek látom a világot, de attól még, hogy másképp látom ugyan az történik.

Szívesen reagálok a válaszokra mert látom, hogy mind jó indulatú és segíteni akar de nem igazán jöttem rá belőle, hogy hogyan tudnék örülni a dolgoknak vagy mért van sokkal kevesebb rossz amikor az unokatesómmal vagyok. Azt feltételeztem, hogy a jó kedve miatt, de azt se értem honnan fakad (és innen vissza az 1. problémámra) illetve, hogy mért függene össze a jókedv a rajta kívül eső dolgokkal amikor nem is befolyásol.

2015. okt. 2. 18:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Azert van jokedve, mert pozitiv ember. Orul az eletnek. En is ilyen vagyok, termeszetembol fakad.


Mashogy nem tudom megmagyarazni...

2015. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"de attól még, hogy másképp látom ugyan az történik."

Nem, nem ugyanúgy érzed és érted a világot, ha a te létszemléleted változik - erre a 2. könyvben vannak egyszerű, (ingyenes) tudati "gyakorlatok" ahol magad megfigyelheted, amiről írok és ír a szerző.


a tapasztaló alany - a tapasztalás folyamata - a tapasztalás tárgya = EGY.

Ez a 3 mindig együtt jelentkezik,

(noha az alanyról a materialista szemlélet szeret megfeledkezni.)

Bármelyik változik az 'Egy' változik.


Amikor ihletett állapotban van az ember: 'Egy'-nek érzi ezt, a hármat. A műalkotásokkal való foglalkozásnál a katarzisnak is ez a lényege. Az intuíciónak is.

Ezekben lehet a szépséget megismerni. Azonkívül jó lenne valamilyen kifejezési formát gyakorolni- ez hosszú elmondani, de asok tanulnivalóval állandóan egyirányú ez a folyamat - mintha a be- és kilégzés egyensúlyát megbontanád csak belégzés..megbetegítő. Ez az iskolák hibája. Írjál naplót, zenélj, faragj, rajzolj, fess, énekelj táncolj - amit szeretnél.

2015. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értékelem a segítséget :) Sajnos ezekben a hobbikban/tevékenységekben annyi a probléma, hogy ezt egy olyan embernek ajánlod akinek még egy egyszerű feladattal is meggyűlik a baja a balszerencséje miatt mint pl egy villanykörte becsavarása.
2015. okt. 3. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!