Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így nyugtatja a lelkiismeretét?

Így nyugtatja a lelkiismeretét?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm összejött egy elég furcsa fickóval.A srác 27 éves körül lehet és nemrég jött végleg haza a légióból.Elég ritkán láttam mosolyogni,nagyon komoly.A barátnőm szerint mikor kettesben vannak sokkal kedvesebb,de nem annyira szereti a társaságot.A karján van egy elég hosszú vágás,állítólag autóbalesetben szerezte,de őszintén eléggé kétlem én azt.Egy beszélgetésben valahogy szóba jött a vallás és Isten,amire a srác azt felelte,hogy:

"Mindenki a saját világának az istene,semmilyen felsőbb erő nem ítélkezhet fölöttünk"

volt egy olyan mondata is,hogy "Mindenki lelkiismerettel születik,de idővel elmúlik".


Így próbálja elhitetni magával,hogy nem fog megfizetni azokért a dolgokért amiket ott csinált?


2015. okt. 12. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

"Így próbálja elhitetni magával,hogy nem fog megfizetni azokért a dolgokért amiket ott csinált?"


Miért, meg fog? Talán vannak rosszakarói, vagy ez csak a szokásos "mindenki megbűnhődik" vallásos maszlag?

2015. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok valami vallási fanatikus,de azért nem lenne gyomrom pénzért embereket gyilkolni.
2015. okt. 12. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ő csak egy bábu ahogyan te is.

Te is teszed saját szereped e játszámban ahogy ő.

Kérdezd meg tőle, mi nem tudhatjuk.

Válaszolva 1. válaszoló kérdésére, igen megfog, de nem gyilkolás miatt. Ez logika alapu ahogyan karma is.

2015. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Amikor kérdeztem tőle,hogy ölt-e embert azt válaszolta,hogy a tűzoltókat is azért fizetik,hogy tüzet oltsanak.

Mindenki bábu,de azért mindenkinek van szabad akarata és nem tesz meg olyan dolgokat amiket nem akar.

2015. okt. 12. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Te hogy nyugtatod a lelkiismeretedet amikor rántott csirkét eszel?
2015. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!