Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az lehetséges, hogy nem...

Az lehetséges, hogy nem vagyok okos, de tehetséges igen?

Figyelt kérdés
Itt egy kicsit bővebben leírom mire is célzok: Szóval tiszta a hangom, tudok rajzolni (ebből a kettőből tulajdonképpen kiemelkedő vagyok az osztályomhoz viszonyítva), van tehetségem karakter animáláshoz/készítéshez, zenéket készítek (fl studio), testnevelésből elvileg tökéletesen mutatom be a gyakorlatokat stb. De! Sokan mondták már hogy okos nem vagyok, (úgy értve egy picit lassú a felfogásom, és nem mindig értem mások kérdéseit), és akkor ha sok dologban tehetséges vagyok, pl ha rajzból magam elé tudom nagyjából vizualizálni amit leszeretnék rajzolni arányokkal, akkor ez nem az intelligenciához tartozik? Vagy ha pontosan tudom hogyan kell szépen megcsinálni egy talajtornagyakorlatot például és stb. Szóval ebbe most teljesen belekeveredtem. :) ja és 14/f

2015. okt. 12. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges.


Hajrá

2015. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem totál nincs köze hozzá azt csináld amibe jó vagy és kész

csak az érettségit lerakod azt onnan le kell szarni ha valaki azt mondja h nem vagy okos

2015. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Erősen jobb agyféltekésnek tippellek. Vagyis hogy nagyon fejlett nálad a kreativitás, művészi érzék, érzelmi oldal, és nem annyira fejlett a logika vagy a tanuláskészség, memória, stb. Az intelligencia nem ettől függ, bár a tesztek sokszor eléggé a bal agyféltekére mennek. Nézz utána ennek, ha érdekel.

Amúgy nem gondolom, hogy pl. baj lenne az íráskészségeddel, a helyesírásod sem rossz az átlaghoz képest, a fogalmazásmódod se... Azokra a területekre gyúrj rá, amiből kiemelkedő vagy, foglalkozz intenzíven azzal, a többiből meg teljesítsd, amit bírsz, de ne érezd magad kevesebbnek azért, mert ezekben nem vagy olyan kiváló.

2015. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vagy okos, ha ilyen dolgokon már nem tudsz elmenni. :D (Nem sértésként)

Igen lehetséges, hogy tehetséges vagy de okos nem.

Bár az okos is elég tág fogalom.

Gyors felfogás, az inkább az értelem.

Okos aki gyorsan tanul, memorizál, és össze tudja kötni a tudását más és más anyagokkal.

Szóval tudja azt hasznosítani.

Azonban ez az okosság is pályákra oszlik.


Tiszta hang- Még 14 éves vagy, mutálódni fog a hangod.

Pár év és közel sem ilyen hangod lesz.

Tudsz rajzolni- Az jó dolog, ha van tehetséged. Fejleszd!

Tesi meg... szoszo.. nem nagy művelet bemutatni pár gyakorlatot tökéletesen.

2015. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket. Hát igazából akkor az értelmi szintem szerintem átlagos, :D már egyszer mutáltam, és sikerült visszahoznom a tisztaságot, a tesi meg... Egy osztályban 30-ból 20 ember rosszul csinálja. Ezzel nem magam akartam fényezni. Csak hát.. Valahogy reagálnom kell rá. Abban teljes mértékben igazat adok, hogy nem vagyok egy okos "egyed".
2015. okt. 12. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanulj valamilyen hangszeren, valószínűleg lenne tehetséged hozzá.
2015. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg akusztikus gitáron tanulok játszani. :)
2015. okt. 12. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!