Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rasszizmus es a kutyatartok...

Rasszizmus es a kutyatartok kozotti hasonlosag?

Figyelt kérdés
Itt figyeltem fel az allatok kategoriaban ilyenekre hogy: a korcs kutyat ivartalani kelle! Meg hogy fajtatiszta kutyakat akar mindenki. Es egy neuron szikra felvillant bennem es osszekototte ezt a rasszizmussal, de mennyira hasonlo a ketto eset nem? Feher-neger ember hazassaga peldaul. Az emberke mondjak hogy nem rasszistak, de megis ha a kutyajukrol van szo, akkor nekik a fajtatiszta kell. Kicsit alszentseg szerintem :)
2015. okt. 14. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Fajtánként különbözőek a kutyák természete, és nem egyedenként, ahogy az embereknél is.

Eleinte én is menhelyi kutyát akartam, de tekintettel, hogy első kutyusra egy lelkileg sérült, "árva gyereket" vennénk magunkhoz, megrémisztett. Viszont a második és harmadik menhelyi lett, és azzal, hogy több hónapik rossz körülmények közt élt egy kicsit mégjobbban megszerettem őket...

Így utólag, valóban álszentség, de azok akik idegenkednek a kutyáktól és magától az állatvilágtól, azoknak a szemszögét (is) meglehet érteni.

2015. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Micsoda baromság. :)

Miért lenne valaki rasszista azért, mert egy hányáskinézetű, nem feltétlenül előnyös génállománnyal rendelkező kutya helyett egy olyat választana, aminek viselkedésmintája kiszámítható és az egyén életviteléhez illő, külsejét tekintve is szép?


Nemes dolog befogadni egy félholtra vert kutyát, aki retteg az emberektől és mer a gazdája közelében lenni, de ez nem mindenki álma.

2015. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*nem mer
2015. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát nekem mindig szedett-vedett kutyáim vannak. De semmi pénzért sem adnám a korcsaimat. Az emberek hülyék. Persze a rasszisták is.
2015. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Miért lenne valaki rasszista azért, mert egy hányáskinézetű, nem feltétlenül előnyös génállománnyal rendelkező kutya helyett egy olyat választana, aminek viselkedésmintája kiszámítható és az egyén életviteléhez illő, külsejét tekintve is szép? "


Kerlek szepen ott az alszentseg, hogy ha en nem akarok egy romaval (akiknek a genjuk mar rossz a verfertozes miatt) vagy egy muszlimmal hazassagot kotni, vagy akar negerrel :) akkor ez masok szemeben en mar rasszista vagyok

2015. okt. 14. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Van benne valami. Én keverékpárti vagyok, ők egyediek, különlegesek, nincs belőlük még egy ugyanolyan, és nincsenek emberi ostobaságból betegre tenyésztve, mint némely fajták. Nekem a kutya társ, akit olyannak szeretek, amilyen, és nem egy előre kialakított kép alapján keresek az elvárásaimnak megfelelő tulajdonságú blökit. Nem szívesen gondolok bele, mi lenne, ha csak fajtatiszta kutyák maradnának a bolygón, nagyon nincs szükségünk arra a sajátos beltenyészetre. Nem az a megoldás, hogy csak a tenyészpéldányokat nem ivartalanítjuk, hanem az, hogy nem engedjük minden felelőtlen elmebetegnek, hogy állatot tartson, és kidobja a szaporulatot az árokpartra.
2015. okt. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
EGYSZERŰ: minden kutyatartó rasszista de nem minden rasszista kutyatartó (nekem van kutyam)
2015. okt. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az állatkínzásos meg hasonló posztok alatt az egyik kommentelő elszántabban akasztaná és gyújtaná fel a poszt szerzőjét mint a másik.
2015. okt. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a baj a rasszizmussal?
2015. okt. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nem rasszizmus, aki komoly kutyatartó, az általában "szakosodik" bizonyos fajtákra, őt ez érdekli, ez a hobbija.


Aki meg szimplán szereti a kutyákat, állatokat, az nem fog azzal foglalkozni, hogy mennyire korcs vagy nem korcs egy állat.

2015. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!