Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok hinni magamban...

Képtelen vagyok hinni magamban. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Az évek során annyi csalódást okoztam másoknak és magamnak, annyi ígéretem és fogadalmam szegtem meg, hogy mostanra teljesen elhatárolódtam magamtól. Nem tudok kontrollt gyakorolni az életem felett, akaratgyenge és önbizalom hiányos vagyok. Nem tudok hinni magamban, elképzelhetetlennek tartom, hogy sikerüljön változtatni az életemen, mert évek óta nem megy. Komolytalanná váltam a saját szememben, úgy érzem megismertem és kiismertem magam, a tükörben pedig egy lehetetlen embert látok.

Bármit is tervezek, ami az életem jobbá tételét célozza meg (időbeosztás, időben elalvás, tanulás, sport) többnyire nem tudok azonosulni a terveimmel, mert kívülről szemlélem magam és csak nevetek kínomban, mert tudom, hogy semmi nem lesz belőle. Ez borzasztóan frusztrál, nem tudom így elfogadni magamat. Boldogtalan és motiválatlan vagyok, rossz a lelkiismeretem, nem tudok nyugodtan aludni, és nem látom a kiutat ebből.


Ti mit tennétek? Van köztetek olyan, aki több éven vagy akár évtizeden keresztül ebben a cipőben járt? Hogyan mászhatok ki ebből az eddigi életemet meghatározó problémából?

20/F



2015. okt. 14. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kéred (inkább privben) írok egy "segédkönyvet" ami alapján elindulhatsz az önmagad megváltoztatásán.
2015. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Nagyon megköszönném, muszáj valamit kezdenem magammal :/

2015. okt. 14. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Első! nekem is elküldöd ? kíváncsi vagyok :)


mi lenne ha most nem szegnéd meg a magadnak tett igéreteidet?

Nincs akaratod? Sajnos más nem tud neked adni.


Lisa Kudrownak volt egy tök jó egyetemi beszéde, a karrierje kezdetéről szólt. Engem inspirált. A lényege tömören: never stop believe in yurself. Tudom, hogy ez nem segít, de csodamódszer nem hiszem, hogy van.

2015. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért rendszerbeli dolgokat célzól meg mikor fejlődni akarsz?

Ezektől nem fogsz. Ha tanulni akarsz, csak jobban leszel agymosva és agyi funkciókat rongálva.

Időben elalvás??? XDXD

Sport nem megprobálás hanem élvezet és gyakorlás kérdése.

Míg nem is tudod hogyan működnek dolgok körülötted és hogyan is kellene hozzáállni bizonyos dolgokhoz, ne csodálkozz teljesen negatív irányba fejlődsz nem csak érzelmileg.

Írj ha beszélni szeretnél.

2015. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Fiatal vagy, előtted az élet ,hogy belásd milyen értékes is vagy te valójában ,tudom ,hogy ezt elsőre nehéz lesz majd felfognod. Van egy nagyon fontos dolog amit az emberek ma már elfelejtettek: AZ ÉLETEDET MAGADDAL KELL LEÉLNED! Ezért kell az ,hogy megtanuld magadat szeretni, és tisztelni mert anélkül nincs kiút.


"Az évek során annyi csalódást okoztam másoknak és magamnak, annyi ígéretem és fogadalmam szegtem meg"


Hát én úgy olvasom ,hogy ezek a dolgok a múltban történtek, és hidd el ,azzal nincs értelme törődnöd, hagyd magad mögött a múltadat mert nem éri meg azon rágódnod, légy mindig a jelenben ,és kezdj el pozitívan hozzáállni a dolgokhoz. :) És fedezd fel azon mindennapi értékeket amik mellett az emberek általában, egyszerűen elsétálnak. :) Priviben küldök majd két videót amik elég hosszúak ,de ha van rá időd szerintem érdemes megnézned!


És igen én is hát nem évtizeden át (szerencsére) de éveken át ilyen voltam mint te, sokkal fiatalabb vagyok mint te és kb. csak egy éve kezdtem el megváltozni, nem bíztam magamban, nem hittem magamban, és nem láttam az életnek még csak az értelmét sem de most már tudom ,hogy van, és hidd el ,hogy te is rá fogsz jönni. :)


"Ti mit tennétek?"

Keresnék valamit ami motivál ,esetleg egy embert aki már elérte a céljait, és azt használnám motivációként. ;)

Remélem valamit sikerült segítenem :)

2015. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak ezeket fűzném hozzá(akarat erősítéshez): Gondolat, szó, tett, szokás, jellem, sors...

Motiváció 3 féle verziója(motiváció nélkül nincs akarat): büntetéstől való félelem, a célokért való küzdés és a kíváncsiság vezérelte tudni akarás.

Linkek: [link]

[link]

Egyébként én is hasonló cipőben járok, mint a kérdező motiválatlan, akarat gyenge, mondhatni céltalan vagyok, de azt hiszem ez kicsit elgondolkodtató amiket linkeltem.

2019. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!