Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha nem merek...

Mit tegyek, ha nem merek hinni magamban?

Figyelt kérdés
Nem merem azt mondani magamnak, hogy sikerülni fog valami, mert ez olyan érzetet kelt, mintha a vonzás törvénye szerint élnék, ami nem egyeztethető össze a kereszténységgel. Nem merem elképzelni a dolgaim sikerességét. Persze hihetném, hogy Istenen keresztül sikerül, de a hangsúly azon van, hogy magamat nem merem sikeresnek gondolni, illetve azzá tenni magam, mert az bűn.
2014. márc. 20. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne bűn, hogy hiszel magadban?Ez egyszerűen baromság.
2014. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor mondd magadnak azt, hogy "Hiszek abban, hogy az Isten szeret engem annyira, hogy megadja nekem azt, amiért megküzdök, és ami szerinte jó nekem." Ez végül is ugyanaz tökben, vagy sem? Vagy mit nevezel sikernek? :) Amúgy meg a siker nem azon múlik, hogy mit mondasz magadnak, hanem azon, hogy mit teszel. Tudod, segíts magadon, Isten is megsegít. ;) Az csak a frusztrált ezoterikusok mániája, hogy ha beállsz a tükör elé, és mondogatod, hogy "sikeres vagyok", akkor bármi változni fog az életedben. Nem a sikerre kell gondolni, hanem tenni a dolgod, lehetőség szerint élvezni magát a tevékenységet is, a siker meg majd jön magától.
2014. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy hiszel magadban, egy vallástól független elemi ösztön.Semmi köze a vonzás törvényéhez.A vonzás törvényének meg semmi köze a kereszténységhez(nem értem, hogy a kettő miért ne férne meg egymás mellett).

És mégis mi a fenétől bűn az, hogy az ember sikeresnek képzeli el magát és sikeressé válik?Attól eltekintve, hogy ez az egyik legnagyobb marhaság, amit valaha hallottam, mégis hány ember volt/lesz sikeres?Ők akkor mind bűnösök, vagy mi?Ki és mikor mondta ezt, mert jó nagy hülyeség.

2014. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Az csak a frusztrált ezoterikusok mániája, hogy ha beállsz a tükör elé, és mondogatod, hogy "sikeres vagyok", akkor bármi változni fog az életedben."


Igazából ez valóban segít.Ugyanis a pozitív hozzáállás ösztönzőleg hat a teljesítőképességre, így a siker garantáltabb, ha hiszel a sikeredben.Persze, nyilván tenni is kell érte, de az ember szinte észre sem veszi, hogy tenne bármit is, de változást fog tapasztalni.Például a rákos betegeket kérik meg erre, hogy a nap egy adott szakaszaiban üljön le, és mondogassa magának, hogy ő egészséges és az is marad.Hihetetlen, de ez segíti a gyógyulást.

2014. márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Az életet ideállá kell tenni, aztán felhúzni magad odáig!

2014. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ! A problémám, ami bennem van jó ideje, hogy nem tudom hova tenni a vallást. ( valaki írta, hogy hát miért nem fér meg a vonzás törvénye, és a kereszténység mellett, nem fér meg, egyáltalán, olvasson utána, mert érdemes szerintem!) Nem tudom, mibe merjek hinni. Feszültté tesz, hogy úgy gondolom, lehet alapja annak, hogy a Bibliából eltitkolnak előlünk részeket. Vannak dolgok,a mik nyilvánvalóvá teszik, hogy létezik a túlvilág. A legelfogadhatóbb hit a keresztény hit számomra, mégis rengeteg szorongásom gyökerezik ebből fakadóan, annyi minden bűn, és annyira nehezen látok tisztán. Pl rózsafüzér ima-működik, de mégis, mi van ha a gonosztól való? Hisz a Bibliában nincs benne, ez "csak fennmaradt" valahogy, de nem jelenti azt, hogy biztonságos használni. Most remélem senki nem néz hülyének.

Nem tudom hová tenni ezeket a dolgokat, hogy amit gondolsz, azzá leszel, ha határozott vagy, határozott lesz a fellépésed, ha nyominak tatod magad, az is vagy. Meg, hogy rengeteg félelmem valóra vált már, meg azt, hogy zat látom, hogy, ha az ember valamit nagyon akar, azt tényleg el is éri. Az egész emberi elme, és a túlvilág kérdése rengeteg feszültséget keltett bennem az utóbbi időben, és nem látom a kiutat.

2014. márc. 20. 21:05
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, akkor keresel magadnak egy társat, akivel élvezed az életet és ha szeretnél akkor családot is alapíthatsz....

Ostobaságokon ne rágódj és baromságokat meg ne higgyél el másoknak. (pl. hogy jól érezni magadat vagy letenni valamit az bűn).

Annyira meg bízhatnál az Istenedben, hogy minden irracionális dologért nem fogja levenni a fejedet.

2014. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én hiszek benned.
2014. márc. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Siker alatt azt érted, hogy sikerül egy dolgozatod, vizsgád? Vagy hogy elismernek, zökkenőmentesen alakul az életed? :)


„Feszültté tesz, hogy úgy gondolom, lehet alapja annak, hogy a Bibliából eltitkolnak előlünk részeket.”

Két jó előadás a témában:


Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

Dia [link]

Hanganyag [link]


Manipulálta-e az Egyház Jézus üzenetét?

Dia [link]

Hanganyag [link]


További olvasnivalók:

Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó, 2010)

Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó, 2003)

Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban (on line)

2014. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

„Nem tudom, mibe merjek hinni.”

Olvass egy kicsit mást is:

Platón: Szókratész védőbeszéde (Európa diákkönyvtár)

Platón: Phaidón (Platón összes művei I., Európa Kiadó, 1984)

Platón: Gorgiasz (Platón összes művei I., Európa Kiadó, 1984)

Lao Ce: Tao Te King (Weöres Sándor ford., Tercium Kiadó, 1994)

Kulananda: Buddhizmus (Alexandra Kiadó, 1996)


Lesz összehasonlítási alapod. Összehasonlítod velük Jézus tanításait, életművét.

Jézus eredményei:

- szeretetet állította a középpontba, magasrendű erkölcsi tanítások

- ószövetségi próféciákat teljesített be*

- csodákat tett, születésétől vak szemét nyitotta meg, halottakat támasztott fel, maga is feltámadt

… TOVÁBBÁ nem volt túl szerény, mert ezt mondta:

„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.” Jn 14,6

2014. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!