Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van olyan tartós...

Nektek van olyan tartós egészségügyi bajotok, ami kívülről nem látszik, de valóban hihetetlenül zavar, viszont már megtanultál vele együttélni? (fiataloktól kérdezem főleg)

Figyelt kérdés
Pl egyetemen/városban járkálva mindenki hihetetlen energikus, szellemileg friss, makk egésségesnek látszik. Érdekelne mennyire van így. Ti hogy álltok e téren?

2015. okt. 15. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Allergia és reflux. Bár az allergia esetenként igencsak látszik kívülről. :)

Sosem sajnáltattam magamat, az allergiát túlélem, a reflux miatt meg vigyázok arra, hogy mit eszem. És mindezzel együtt egészségesnek tartom magamat.

2015. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
A rosz szemem hihetetlenül zavar. Annyira elveszi az önbizalmamat mint a fene. Azóta talán emiatt magasabb rangot értem el a küzdősportban, kigyúrtam magam meg rengeteg új dolgot tanultam de egyik se segít. Valójában a gyenge szemem miatt nagyon gyengének és kiszolgáltatottnak érzem magam. Így három év után jutottam el arra a szintre hogy le bírjam írni ezeket az érzéseimet. Beszélni még mindig nem tudnák róla. Lehet hülyén hangzik, de nekem ez a gyengém.
2015. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Laktozerzekeny vagyok, valamelyik feherjet se birom.

Reflux is van. A fulemnek is van valami baja, huzatban jon elo.

2015. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekem is van pl lisztérzékenység+cukorral vigyáznom kell

fiatalon már picit visszeres a lábam

rohadtsok fejfájás

általános erős fáradtság

csúnya bőrbetegség szerencsére nem látható helyen


Sikerül úgy manőverezni, hogy mások ne lássák, csak sok energiámba kerül leplezni:P

2015. okt. 15. 23:17
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Van egyes orvosoknak egy kedvenc mondása: "Egészséges ember nincs, csak rosszul diagnosztizált beteg."


Egyébként ha mindenkit tetőtől-talpig átvizsgálnának, talán kivétel nélkül találnának ezt-azt... anatómiai rendellenesség, tartós gombásodás, a mentális dolgokról már nem is beszélve.

2015. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
77%
Halláscsökkenés. :(
2015. okt. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel írtál nem látható helyen lévő bőrbetegségről és visszerekről, ezért merészkedem leírni az én bajomat. Mert látható, viszont ha ruhában vagyok, akkor meg nem mondaná senki.

Rengeteget híztam rövid idő alatt (nem valószínű, hogy pajzsmirigy-betegség miatt, mielőtt valaki leírná ezt, bár még nem vizsgáltattam ki magam), ezért striás vagyok mindenfelé. A hasamon pl. több 20-30 centis stria van. Undorító. Nem tanultam még meg együtt élni vele, szerintem nem is fogok. Amint lefogyok első dolgom lesz elmenni valami komolyabb eltávolíttató kezelésre. Bár sajnos nem lehet őket teljesen eltüntetni, de azért ha nem fognak ennyire látszódni mégis csak könnyebb lesz elfogadni. Mondjuk sanszos, hogy fogyás után a striák helyén lógna a bőröm, az esetben pedig azt is megcsináltatnám.

Ja, amúgy ezen kívül még vannak kisebbek a mellemen, combomon, karomon, csípőmön, térdhajlatomon, sőt még a vállamon is van egy.


Annyira zavar, hogy esküszöm bármelyik eddig leírt dologgal szívesen cserélnék. :(

2015. okt. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sunshinedoll ***** válasza:
82%

Pánikbetegségem és szociális fóbiám van, korábban depressziós is voltam és az őszi-téli időszakban gyakran kiújul.

Bár nem titkoltam sose, nyilván nem olyan dolog, amiről csak úgy beszél az ember, és a pánikbetegségemet remekül álcázom arroganciával, szóval nem igazán észrevehető, hogy majd összehányom magam, akárhányszor idegenek közé megyek.

Néha nagyon rosszul vagyok, és nem megyekbe órára v előadásra, néha kérdezik, hogy mi volt a baj, csak annyit szoktam mondni, hogy "beteg voltam" "Jaj, te is megfáztál?"lol, bárcsak. Nincs az a nátha, ami úgy megküldene, mint egy fincsi kis pánikrohammal vegyes depresszió, amikor képtelen vagyok kikelni az ágyból, hogy egyek, nemhogy még órára menni. A nátha kutyafüle ahhoz képest, hogy konkrétan napokig olyan érzésed van, mint amit akkor érzel, amikor megbillen a széked és egy tizedmásodpercre elkap a szívinfarktus.

Csak sajnos manapság még mindig elfogadhatóbb a "megfáztam, ma nem dolgozok", mint a "meg akarok dögleni, képtelen vagyok kikelni az ágyból, ma nem dolgozok".

2015. okt. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem látható bajom van, nem lehet eltüntetni, eltakarni stb. 0–32 éves koromig nagyon zavart, de legyőztem, ennyi idő alatt tanultam meg együtt élni ezzel a bajommal és elfogadni önmagamat úgy ahogy vagyok. Romokban volt az életem, de miután zöldágra vergődtem önmagammal egy év alatt teljesen rendben tudtam hozni az életemet.
2015. okt. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbetegség, depresszió és szociális fóbia..... Azt nem mondanám, hogy megtanultam ezekkel együtt élni, inkább azt, hogy kénytelen vagyok! Az első nem gyógyítható, a másik kettő elvileg kezelhető, de nekem nincs pénzem se gyógyszerekre, se terápiára, a TB alapú "gyógyításban" pedig nem hiszek, mert attól csak betegebb lettem mindig, akár fizikai, akár mentális bajom volt. :/
2015. okt. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!