Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban jobb az amerikai...

Valóban jobb az amerikai egészségügy Obama egészségügyi reformja óta?

Figyelt kérdés
Sok apró "pletykát" hallottam az amerikai egészségügyről, de igazából nem hittem el őket, amíg meg nem néztem Michael Moore Sicko nevű filmjét. És ahogyan én tudom elvileg jobb amióta Obama megreformálta. Valóban? Mivel?
2011. ápr. 17. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem igen. A reform lényege az volt, hogy a biztosítók nem tagadhatnak meg szolgáltatásokat a betegektől. A szegényebbeken az állam fog segíteni, a gazdagokra pedig több adót vetnek ki. Ez "európai minta", ami egy átlag amerikai szemében kommunistának számít. Magyarországon sok ember nem érti, hogy ez miért van(egyébként azért, mert a túl nagy állami beleszólás a kommunizmus "stílusa", ráadásul az amerikai mentalitás lényege a "ki-ki a maga útján, senki nem szól bele")

Michael Moore filmjeit pedig elég erős kritikával kell nézni. Azt nem mondom, hogy hazudik, inkább hiteltelen. Amerikából csak a rossz dolgokat mutatja, a többi országból csak a jókat. Ezért hiszi sok ember, hogy az amcsik szenvednek, szegények stb... Az igazság az, hogy Magyarországon sokkal nagyobb "hisztériát" kapott a válság, egészségügy, és kb. minden, amiről ez az ember filmet csinált. Egyébként nem véletlen, hogy sok amerikai nem szereti Moore-t.

2011. ápr. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahha is valahogy így gondoltam hogy Obama általában azokat a dolgokat szokta helyrehozni amiket a republikánusokat "elcsesztek"
2011. ápr. 17. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
De a Sicko végén a kubai túra hatalmas slusszpoén volt :)
2011. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen az nagy volt :DDDD
2011. ápr. 18. 00:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy én azért nézem ezeket az igen kritikus Moore filmeket, mert ki szeretnék költözni amerikába, és az államok sötét oldalát is szeretném amennyire csak lehet ismerni.
2011. ápr. 18. 00:15
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem sokat variált rajta:)

Ugyan olyan. Kicsit talán s$arabb, ha olyanoknak is ellátást nyújt, akik nem perkálnak lóvét.

2011. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!