Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy veszitek rá magatok a...

Hogy veszitek rá magatok a feladatok elvégzésére és hogy tartjátok fejben őket?

Figyelt kérdés

Elég sok dolgom lenne, de nap végére általában közel sem végzek minddel... :/


Az a baj, hogy amikor lenne időm bizonyos nem időhöz kötött dolgok elvégzésére, már elég fáradt vagyok a napi dolgoktól és egyszerűen nem tudok megfelelően koncentrálni. Nekitudok állni, de lassan haladok és szenvedésnek érzem, szóval nem vagyok túl produktív így. Nap végére viszont felébredek és így éjszaka állok neki és nem alszom eleget... Esetleg más is volt hasonló helyzetben vagy tud valaki erre a problémára megoldást? :)


A feladatok feljegyzésével sem boldogulok a legjobban. Jó pár dolgot fel kell jegyeznem, de általában teljes káoszba és átláthatatlanságba fullad az egész. A dolgok egy része megy telefonba jegyzetként és sokszor elkallódik. Androidon nem igazán találtam még olyan appot, amivel komolyabban összelehetne szedni a dolgokat. A papír alapú naptárakban pedig nagyon kevés a hely és inkább a fix feladatok feljegyzésére jók csak. Ezt hogy oldjátok meg? Esetleg létezik valami összeszedett online felület erre a célra?


Ezek mellett érdekel bármi, ami segít nektek a hétköznapokban a feladatok elvégzésében! :) Motiváció, napirendtervezés és hasonlók. Bármi, amire azt mondjátok, hogy növeli a produktivitásotok és összeszedettségetek! :)



2015. okt. 20. 03:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én cetlizek, otthon, munkahelyen egyaránt. Vagy ilyen kis felragaszthatók a monitor szélére, ami megvan, leszedem, vagy A4-es lap az asztalomra, és kihúzom, ami kész. Nekem ez vált be, szem előtt van, míg az, ami naptárban, vagy gépen, telefonon van, az nem.
2015. okt. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írj listát és kezdj el végigmenni a tételeken, ennyi igazából.
2015. okt. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Van egy noteszem, amit kifejezetten arra vezetek, hogy lebontom havi bontásban a fontosabb eseményeket, amit kell abban a hónapban megcsinálnom, ahová el kell mennem, utána pedig napokra szedem az egészet és minden napra listát írok, miket kell csinálnom, aztán kipipálom, ha kész (bullet journal-nak hívják, esetleg nézz utána, mi a lényege ennek, nekem elég sokat segített). Én ide szoktam vezetni a sulis dolgaimat is, hogy mennyi tanulást tűzök ki magamnak aznapra, vezetem, hogy állok az egyes tárgyakból, van egy oldal az órarendemnek stb. Ez a notesz mindenhová velem jön, jegyzem benne a költségeimet, néha még a bevásárló listámat is beletűzöm.


A motiváció csak egy dolog, nem sokat ér, mert a motiváció csak úgy jön hozzád, és nem igényel különösebb erőbefektetést, koncentrációt, a kérdés sose az, hogy hogyan szerezz motivációt, hanem hogy hogyan legyél elég fegyelmezett és összeszedett, hogy motiváció nélkül is dolgozz. A motivációban sosem lehet megbízni, ha mindenki csak akkor csinálna bármit is, mikor motivált, akkor senki se haladna sehová.

2015. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor hazaérek 1 órát szánok magamra: átöltözés, evés, és fél óra pihenés ami fekvés, lehunyt szemmel, esetleg alvás. Hidd el, ilyenkor 20-30 perc nagyon sokat számít. És éjszaka tudok aludni.

Munka elvégzéséhez nekem sincs sokszor kedvem, de mindig arra gondolok, hogy ha most megcsinálom, akkor hétvégén többet tudok pihenni, mert ez a hétköznap már úgyis el vagy cseszve a munka miatt :)

Nekem pl nagyok sokat szokott segíteni, hogy benyomok egy kis sóder klubot, vagy morning sót, esetleg egy olyan filmet amit szeretek és többször láttam és munka közben azt hallgatom.

A rendszerezéshez meg nem nagyon szoktam feljegyezni semmit, mert ha ránézek, akkor inkább elveszi a kedvem, mint meghozza. Úgy szoktam elvégezni minden ahogy az élet hozza. Pl. ki kellene pucolni az ereszt, de nem tudom, mert esik az eső, akkor helyette a garázst takarítom ki, mert az fedett. Hideg van, akkor inkább benti dolgokat csinálok, stb.


Te milyen dolgokat szeretnél feljegyezni? Mert ahogy olvasom elég sok lehet ha nem fér bele a naptárba.

2015. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A cetlikkel és lapokkal az a baj, hogy sokszor elkeverednek, nincs épp kéznél, nincs minden cetlin az, ami kéne... :/


Sunshinedoll ez a bullet journal érdekesnek tűnik, bár inkább tableten egy wordben tudnám jól használni, mint tényleges füzetben. Nem látom előre, hogy hány oldalt kell kihagyni, szövegszerkesztőben pedig egy enter egy új oldal. :)

A fegyelmezettséggel az a baj, hogy leülök tanulni és ott izzadok felette, de egyszerűen nehezebben megy, mintha épp motivált lennék... :/


#4-es: Hazaérkezéskor én is egy kicsit elvagyok, de az a baj, hogy leragadok... Általában kaja, kis net és elmegy az idő. Ennek az elkerülésére most azt találtam ki, hogy beállítok esetleg egy időzítőt és ha pityeg, bezárom a netet. :)

Showder klub jó ötlet! :) Sorozatot néha szoktam nézni, de a 40 percesek hosszabbak, mint a kajálásom, a 20 perces Family Guy és társait pedig már kicsit kezdem unni.

Az a baj, hogy én elfelejtem így a dolgokat. Tehát, ha épp van időm, nem jut eszembe, mit is akartam csinálni. Ha viszont nekiállok valaminek, egyből eszembe jut a többi, amit szívesebben csinálnék...


Amiket feljegyeznék:

- Rendrakások (Takarítás a szobában, konyhában, mosogatás. Ezen felül laptopon az iskolai anyagokat, asztali gépen, tableten, drive-on, dropboxon.)

- Zh-k, beadandók (Hetente minimum 2 van. Ezekhez anyaggyűjtés, kidolgozás, tanulás, ilyenek.)

- Bevásárlás, bevásárlólista

- Sport, étkezés (Szeretnék egészségesebben élni. Ehhez edzés, edzésnaptár, valami egészségesebb étkezés.)

- Régebben nekiálltam egy blognak, azt is folytatnám (Ehhez posztokat írni, utánaolvasni, zenéket hallgatni, filmeket nézni, stb. És még a design részével sem vagyok sehol...)


Most arra jutottam, hogy egy jegyzet van a tableten és abba írom a dolgokat. Kicsit összeszedettebb vagyok, de még akarok fejlődni, szóval próbálok hetente valami újítást bevezetni. Elsőként 2 naponta eljárok sportolni, ami remélhetőleg az agyamat is élénkíti és kevésbé leszek fáradt. :)


Ment mindenkinek a zöld! :)

2015. nov. 17. 01:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Düzet vagy határidőnapló. Nem szétszórt vagy, csak lusta egyszerűen és a listaírással próbálod elhitetni magaddal, hogy az majd segít. H valóban annyi mllió teendőd lenne, úgy még érteném is, de hogy takarítést meg dolgozatokat nem tudsz megjegyezni meg tanulási terv kell... Ez akkora önámítás, mint a ház.
2015. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!