Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha találnátok egy sporttáskát,...

_Harry Potter_ kérdése:

Ha találnátok egy sporttáskát, benne 3 500 000 Ft-al, amiben ott lennének a tulajdonos iratai, köztük a lakáscíme, visszaadnátok neki a pénzt, vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 23. 02:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom...mivel meglenne a lakcíme, elmennék és titokban meglesném, hogy milyen körülmények között él. Ha gazdag, és láthatóan nem hiányzik neki az összeg, megtartanám... :D
2015. okt. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Háát ez nem kevés készpénz egy táskába. Nagyon elgondolkodnék hogy nem lopott-e. Ha iratok vannak mellette akkor felvenném az illetővel a kapcsolatot és visszaadnám. Ha nincsenek benne iratok akkor meg rendőrségre vinném. 3 és fél millió nem ér nekem annyit hogy lecsukjanak valami rablásért vagy akármiért.
2015. okt. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Simán megtartanám a pénzt, ez nem kérdés. Az iratokat valószínűleg postán visszaküldeném neki.
2015. okt. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Visszaadnám, és abban a reményben, hogy adna belőle, vagy valamilyen másfajta "megtalálói jutalomban" részesítene.


Ja, hogy nem szép dolog? Nem baj, vélhetően az őszinte igazságot akartad hallani.

2015. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Hát sírva, de visszaadnám. Aztán reménykednék,hogy én mint becsületes megtaláló kapok legalább egy csokit :DD
2015. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
A pénzt elraknám!+keresném hol lakik és a papírjait bedobnám a postaládájába,kivéve ha annyira gazdag hogy be van kamerázva a kapu és környéke!A táskát meg bedobnám egy hulladékkonténerbe!42férfi!Ennyi
2015. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem tartanám meg. Elvből sem, de a rettegést sem érné meg, hogy egyszer valaki jelentkezik érte.


Bevinném a rendőrségre, hogy ezt találtam, keressék meg a jogos tulajdonosát.

2015. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nem adnám vissza. Az iratait elégetném a táskát meg kimosnám és eldobnám. Igy még ujjlenyomat sincs sehol.
2015. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Visszaadnám.

Mondjuk, ha megtudnám róla, hogy amúgyis kőgazdag akkor nagy lenne a kísértés :D


De egyszer buszon láttam, hogy valaki elhagyta a tárcáját amikor felállt, hogy leszálljon, odamentem hozzá az ajtóhoz és visszaadtam, nagyon jó érzés volt látni, hogy mennyire örült neki.


22f

2015. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nem. Mégpedig azért nem, mert hozzá sem érnék egy táskához, ami csak úgy hever valahol. 1)kitudja mi van benne, simán lehet valami bomba ebben a menekültekkel hemzsegő világban. 2)tele van tolva a város térfigyelő kamerákkal. Van egy új törvény, hogyha bármit találsz közterületen, semmit nem lehet megtartani, mert lopásnak minősül és büntetik ha meglátnak. Ezt nem kockáztatom meg. 3) egy ismerősöm úgy járt, hogy becsületesen visszaadta a talált holmit, erre az illető még rendőrséggel fenyegetőzött, mert állítása szerint több pénz volt a tárcában amit elhagyott és lopással vádolta meg a becsületes visszaadót.Ezek után én nem nyúlnék olyan dologhoz amiben pénz is lehet (más egy elejtett bizsu hajgumi vagy gomb, ilyet még fel merek venni a földről, de igazán értékesnek tűnő cuccot nem).

Egyszer, mikor a boltból kijött egy néni és elhagyott 1 tábla csokit, utánaszaladtam és visszaadtam, nagyon örült. De más esetben én elkerülöm ezeket. Múltkor is volt egy pénztárca a munkahelyem mellett, otthagytam a földön (van kamera ott is).

2015. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!