Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha találnátok egy sporttáskát,...

_Harry Potter_ kérdése:

Ha találnátok egy sporttáskát, benne 3 500 000 Ft-al, amiben ott lennének a tulajdonos iratai, köztük a lakáscíme, visszaadnátok neki a pénzt, vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 23. 02:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy dilemma lenne.


Egyrészt szar dolog, ha elveszít valamit az ember, vagy kirabolják. Én például a fényképezőmmel voltam így, hogy egy havi fizu ára, és más meg simán lenyúlta...


Másrészt félnék hogy mi van ha egyszer kopogtat valaki az ajtón hogy kéri vissza a pénzt...


Harmadrészt 3,5 millió azért nem kis összeg, ennyit nem keresek egész évben, így erősen meglendítené az életem...lakásvásárláshoz kezdő részlet, vagy egy autó, nyaralás...


Azt mondjuk lehet megpróbálnám kideríteni ki ő, lehet váltságdíjra kell a pénz, és életek múlnak rajta. Vagy lehet gazdag, és akkor úgy lennék vele, hogy bármennyire is rosszul esik neki, az élete megy tovább, és más a helyzet ha egy minimálbéres melós aki 10 év alatt kuporgatta össze sok nélkülözés árán azt a pénzt.

2015. okt. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
De hozzá kell tenni, már többször szaladtam mások után elejtett pénzzel, mobillal...
2015. okt. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én utánanéznék fb-n, meg több helyen hogy milyen fickó. Megpróbálnám kideríteni hogy jó ember e, vagy egy politikus, akinek kenőpénznek fizették ezt az összeget, vagy egy orvos aki hálapénzt kapott.


Ha jó ember, akkor megérdemli hogy visszakapja. Rossz embernek viszont nem adnám vissza, akkor sem ha ez lopásnak minősül.


Bár tény, hogy én nem venném fel a táskát a földről, tehát valószínűleg nem lenne ilyen problémám, hogy mit kezdjek a pénzzel, és nem kéne félnem attól sem, hogy lopott, vagy hogy valaki meglátott és le fog ütni, vagy megfenyeget holnap hazafelé menet, stb.

2015. okt. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Ki volt, aki leponmtozott azért, mert nem turkálok bele egy idegen táskájába értékeket keresve?

És azt ki pontozta le, hogy bűncselekmény megtartani talált értéket?

Keress rá: talált tárgy § !

2015. okt. 24. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Hogy alakul ki az a szitu, hogy belenézzek egy idegen táskába?"


Hát talán úgy, hogy megpróbálod kideríteni, hogy kié is lehet?

Vagy találsz egy elhagyott pénztárcát, és abba se nézel bele, hogy vannak-e okmányok, ott egye meg a fene? :D

2015. okt. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

en talaltam mar penztarcat eleg sok penz volt benne. a tulaj egy eleg gazdag pasi volt akinek olyan hitelkartyai is voltak aminel eleg magas jovedelmhatar kell ahhoz hogy egyaltalan igenyelhesse. a penzt kivettem a tarcat az iratokkal visszajuttattam. Ha mondjuk ugyanez tortent volna ugy hogy egy nyugdijas vagy munkanelkuli (itt meglathatod ahol en elek az iraton ha az illeto az) akkor az egeszet visszajuttattam volna hianytalanul.

no/40

2015. okt. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!