Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek az embereknek luxus holmik?

Minek az embereknek luxus holmik?

Figyelt kérdés

Itt most leginkább a designer ruhákra, cipökre, táskákra gondolok. A kozmetikumokat még megértem, nekem is van Lancôme parfümöm, és igyekszem minöségi termékeket válogatni, nem a legolcsóbbakat venni abból, amit a börömre/hajamra kenek. De Chanel sminktermèket pl már nem vennèk, hacsak nem valami nagyon különös, más márkánál nem kapható termékröl van szó.

De a ruhákat viszont már nem értem. A gazdagoknak mindegy, nyugodtan megteheti, hogy annyiért vegyen ruhát, mint az én fizetésem (bár milliomoséknak egy 360 ezres ruha nyilván még nem lenne drága se).

Viszont mi motiválja az átlagembert, hogy hónapokig kuporgasson egy Louis Vuitton táskára, aminek aztán értelme semmi, ha a többi ruhája meg kínai, mert aki ért hozzá, az úgyis kiszúrja, aki meg nem, azt meg úgyse érdekli.

Egy ismerösömnél voltunk régebben, és szèp sorjában sorakoztak nála a szülök/férj pénzén megvásárolt luxusholmik. Az egyik kis cipöröl megállapítottam, nem illik a képbe, ennèl azért érdekesebb holmikat szokhattunk meg X-töl.

Megnézem jobban: "Jah, hogy ez Dior!"

Hát, attól még nagyon hétköznapi, szürke.


Akkor mi értelme mégis?


2015. okt. 23. 20:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, én sem értem, pedig gazdag családba születtem, a szüleimtől mindig sok zsebpénzt kaptam, de én inkább luxuskajákra, meg luxusutazásokra költöttem, mert azokban valódi élvezetet leltem. A ruháim mindig tök átlagosak voltak, a telefonom is egy őskövület, luxusautóra sem tartok igényt, az egyetemre BKV-val járok, mint a a legtöbben, ha mégis kocsizni támad kedvem bőven megteszi a szüleim régi autója, amit már nem használnak. Nincs szükségem felvágós cuccokra, én a pénzt csak a saját élvezetemre költöm, a nagy részét pedig inkább befejtetem.
2015. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
Mert nem tudják másra elba szni azt a temérdek pénzt, amit a dolgozó, nyomorgó rétegen kaszálnak.Értelmetlen marhaságokra szórják, más meg éhezik.Gusztustalanok! Ja és egyáltalán nem dob rajtuk semmit a sok márkás, több százezres maskara, inkább pojácának tűnnek benne, mert a legtöbbjüknek nincs semmi stílusérzéke, csak az a lényeg, messziről ordítson, hogy márkás.
2015. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

'Viszont mi motiválja az átlagembert, hogy hónapokig kuporgasson egy Louis Vuitton táskára'


Erre egy szoval tudok valaszolni: kivagyisag. Azt hiszi, hogy ettol 'valaki' lesz, hogy majd felneznek ra a hasonlo prolik (mar bocsanat), hogy huuuu, o mar elert valamit. En sem keresek rosszul (sot...), megsincs kb. semmi 'markas' holmim (a praktikum es tartossag jegyeben jo minosegu, de nem latvanyosan 'markas' cipoket hordok), 10 eves autot hajtok amikor epp muszaj, tomegkozlekedek a munkahelyemre, kozepkategorias telefonom van, stb. stb. stb. Oszinten szolva prosztobb szokast el sem tudok kepzelni a vagyon latvanyos mutogatasanal...

2015. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
Mikszáth Kálmán: Gavallérok
2015. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%

Többnek, jobbnak vélik magukat a drága holmiktól! A valóság pedig az, hogy jelentősen kevesebbek ezáltal!!

A "kivagyiság" és persze a tudatlanság okán vásárolnak a mások sanyargatásán megszerzett vagyonokon ilyen-olyan semmitmondó drága ruhákat, lomokat!!! Szánalmas szerencsétlen alakok...

2015. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

gazdagság vagy annak a látszata=társadalmilag értékesebb dominánsabb ember,vagyis jobb életrevalóbb nagyobb vonzalmi értékkel rendelkező személy.

amit írsz az ilyen táska meg ruha dolgok proli csajoknál a befektetést jelölik.

befektetés annak érdekében,hogy kifogjanak egy pénzesebb palit az által,hogy a férfi életszínvonalához méltón öltözködnek.

ez hasonló a bmw-hez a férfiaknál.

a nők azt nem látják,hogy az a leszakadt bmw 5 kilót sem,csak annyit látnak,hogy ez bizony egy bmw és máris növekszik a srác vonzalmi értéke.

a másik,hogy rendes bmw-je van amit 15-20 milláért vett,de a srác egy panelban lakik,vagyis a kocsi többet ér mint a pecója,de a felcsípendő nők ez nem tudják.

2015. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A mértéktelen hiúság (tudatlanság) ami az embereket erre készteti. Egyébként jól mondod, hogy tényleg felesleges luxustermékekre hónapokig spórolni, mert aki nem ért hozzá, annak úgy sem fog feltűnni, hogy milyen márkájú ruha van XY-on és nem is fogja érdekelni, aki pedig olyan színvonalon él, hogy csak luxustermékeket vásárol heti/havi szinten (és így képben van a témával kapcsolatban), az meg pont azért lesz közömbös az ilyen emberekkel szemben, mert tudja, hogy a drága ruházat/kiegészítők mellé kell pl. egy AMG Merci vagy S8-as Audi, amit viszont már nem lehet spórolással megvenni. Persze aki jobban érzi magát attól, hogy 100 ezret fizetett egy ingért, az nyugodtan spóroljon rá, de ettől még fog bekerülni a szűk elitbe.
2015. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"gazdagság vagy annak a látszata=társadalmilag értékesebb dominánsabb ember,vagyis jobb életrevalóbb nagyobb vonzalmi értékkel rendelkező személy. "


Értékes ember ám egy frászt!Egyetlen vonzó van benne:a bankszámlája.És a hülye még ezt reklámozza is!Tehát elsőre látszik rajta, hogy a gazdagságon kívül más erénye nincs, mert ha lenne nem szorulna rá, hogy márkás cuccokkal villogjon.Ergo, feltételezhetően nem jó és életrevaló.

2015. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

*de ettől még nem fog bekerülni a szűk elitbe.

bocsi elírtam

2015. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

evolúciós szempontból jelenti ezeket.

szubjektív emberi szemszögből érheti kritika ami nem befolyásolja a végeredményt,hogy sikeres és megkapja azt amit,vagy akit akar.

2015. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!