Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ilyen torz felfogása...

Miért van ilyen torz felfogása az embereknek a szegénységről?

Figyelt kérdés

Mindenki abban méri itt a gazdagságot, hogy van-e autód, van-e lakásod, és az vajon hitelmentes-e, melyik márka ruháit veszed....

Holott a valóság ennél sokkal egyszerűbb. Az, aki elégedett az életével, az gazdag, függetlenül attól, hogy van-e autója. Aki viszont mindig többre vágyik, szegénynek érzi magát, az szegény is, függetlenül attól, hány luxusautó sorakozik a garázsában.


Miért nem próbálják ezt megérteni sokan?


2015. okt. 11. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Ahhoz,hogy az anyagi dolgoknál tovább lássanak hülyék.
2015. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez így nagyon demagóg megközelítése a dolognak. Az ember életével való elégedettség nem fog ételt tenni az asztalra, és nem fizeti ki a számlákat...
2015. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem arról beszélek, az megint más.


De miért lenne valaki attól szegény, mert nincs saját autója, mert csak a Zarában vásárol, és nem designer boltokban...erről beszélek most, nem a szószoros értelemben vett szegénységről, amikor nincs mit enni

2015. okt. 11. 19:05
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Azert nem ertik meg sokan mert egyszeruen nem igy van.


Aki elegedett az eletevel az egyszeruen elegedett, nem pedig gazdag. A ket fogalom meglehetosen vilagos, es nem ugyanazt jelentik.

2015. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy szegeny-e vagy gazdag-e valaki, csakis masokhoz kepest lehet megitelni. Igy aztan amikor valakire ramondjak hogy szegeny, akkor nyilvan azt is tudjak hogy kihez kepest.


Akinek nincs autoja mert nem telik ra az nyilvanvaloan szegenyebb annal akinek meg van. Nem ertem a problemadat.

2015. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De attól, mert valakinek nincs autója, még nem kell megbélyegezni és szegénynek nevezni. Lehet, nincs igénye autóra
2015. okt. 11. 19:08
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Nekem sincs autóm,mert nem szeretnék,de nem vagyok szegényebb annál akinek van autója hitelre.Hanem gazdagabb vagyok mert nincs adósságom.Akinek adóssága van annál egy hajléktalan is gazdagabb,mert ő nincs minuszba.
2015. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem csak a tudatos dimenzió létezik. Ösztönből félhet valaki kimenni az utcára egy egyszerű ruhában, mert megnézik, megkacagják, és mindez az ő részükről sem igényel tudatos cselekvést. Ösztönből nézik ki maguk közül azt a fura kinézetű egyszerű ruhában járó embert, és az egyszerű ruhában járó ember meg ösztönösen rosszul érzi ettől magát.


Én, mint intelligens ember, is össze kell szedjem magam gondolatban, és előre eltervezni, hogy csak azért sem veszek márkás ruhát, mert úgy döntöttem, hogy az egyszerű nekem jó. És még így is van, hogy a csúnya ösztöneim megtámadnak engem, amikor mások ösztönből kinéznek maguk közül. Ez egy harc. Köztem a külvilághoz közelebb álló vakond és a többi mélyebben lévő vakond között. Még lehet, hogy egy tó közepének aljára érek az utam végén, de a többiek mégis hova fognak jutni?

2015. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"De attól, mert valakinek nincs autója, még nem kell megbélyegezni és szegénynek nevezni. Lehet, nincs igénye autóra"


Nem azokrol beszeltunk akik nem akarnak autot, hanem azokrol akiknek nem jut ra.


Az hogy valakire ramondjuk hogy szegeny, meg nem megbelyegzes, pusztan tenymegallapitas. Attol o meg lehet boldogabb, mint valaki akinek tobb penze van, de ahogy irtam, az egy teljesen mas tema.

2015. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

'"Akinek adóssága van annál egy hajléktalan is gazdagabb"


Ez butasag, mar megbocsass.

2015. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!