Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egy 16...

Miért van az, hogy egy 16 éves diák magázza a 31 éves tanárt, ámbár ha az utcán találkozik egy 31 éves sráccal, azt kapásból letegezi, haverként kezeli?

Figyelt kérdés
Fura dolgok ezek.
2015. okt. 29. 17:41
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ugyanaz pedig a kettő (mármint ha az életkort vesszük alapul)
2015. okt. 29. 17:42
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert tanár.

24 éves tesi tanáromat is magáztam.

2015. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az iskolában nem a haverja, hanem a tanára, függő, alá-, fölérendelt kapcsolatban vannak. A szülő rá bízza a gyerekét, a tanár valamilyen értelemben felelősséget vállal diákért. A magázódás egyrészt a tiszteletadás jele, másrészt egy optimális távolságot is teremt a tanár és a diák között, hogy ne csússzon át a kapcsolat haverkodásba, hiszen a tanár-diák kapcsolat nem haverság, azért nem jár fizetés egy tanárnak, azt bárki meg tudja csinálni, azért kár egyetemre, főiskolára járni.
2015. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Mert tanár ??? A tanár valami külön faj ? Az is csak ember ... És ha az utcán letegezel egy 33 éves srácot (de később kiderül hogy tanár), akkor felkötöd magad ?


39/F

2015. okt. 29. 17:47
 5/25 anonim válasza:
100%

Mert feletted áll hisz tanár ,tiszteletből magáznod kell.Így van rendjén.

Első válaszoló, 24 tesitanár? :D férfi?

2015. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
91%
39 évesen ilyen kérdéseid vannak? kemény
2015. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, férfi.

Ha az én iskolámban tanító tanár, akkor magázom csak le.

Ha nem akkor letegezem simán.

2015. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Én ma már senkit se DE SENKINT se magázok !

Az egész csak nagy képmutatás, bájolgás, bárgyúzás.

Én a fiam tanárait is (ismeretlenül) letegezem, lesziázom, 25-50 éves korosztályba tartoznak, szerintem nyugodtan lehet őket tegezni, hiszen hát nem vagyunk "Karótnyelt urak/hölgyek"...


Ha már egy Telenor / Telekom lazán úgy kezdi a reklámait, üzeneteit, postai levelét, hogy "Szia xxx, most adunk NEKED ezt meg azt....."


Szóval ez az egész magázós baromság elavult nagyon

2015. okt. 29. 17:53
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor vagyunk korrektek, ha tiszteletben tartjuk mások kéréseit, szempontjait. Én is olyan helyen dolgozom fiatalon, ahol vannak idősebb ügyfelek. Mindig magázódom, vannak, akik megkérdezik, lehet-e tegeződni, de ezt vissza szoktam utasítani. Még a kamaszokat is magázom. Olyan munkakörben dolgozom, ahol az ügyfelek jó pofát akarnak mutatni, mert az én döntésemen múlnak dolgok, így általában el szokták fogadni a magázódást. (Van egy-két bunkó, aki pofát vág vagy nem veszi a lapot.) Biztos vagyok benne, ha egy pénztárban dolgoznék, simán letegeznének. Nem karót nyelt dolog ez, csak ha már valaki kiszolgálja a te igényeidet, tanítja a gyereked, elviseli az iskolában ezt a stílust, amit a szülő is képvisel, beüti a kasszába az árát annak, amit megveszel és még lehetne sorolni, az megérdemli a minimális tisztelet adást. Nyilván ha egy házibuliban találkoztok mint két ugyanolyan vendég, akkor az megint egy más helyzet.

Persze tegeződve is lehet tisztelettudóan beszélni és magázódva is lehet bunkónak lenni.

Érdemes odafigyelni az olyan finomságokra, hogy van az a korosztály, aki még úgy nőtt fel, hogy még a szüleit is magázta, stb. nekik például lehet kellemetlen, ha mindenki letegezi őket akár egy kötetlen rendezvényen is.

Vannak olyan hivatalok, intézmények, ahol elvárás a magázódás és vannak olyan emberek, akik nem szeretik, ha letegezik őket ismeretlenül, mások azt szeretik, ha tegezik őket, nem vagyunk egyformák, a fontos, hogy figyeljünk egymásra, a mások igényeire.

És ha a fiadnak azt mondod otthon, hogy nyugodtan tegezze a fiatal tanárát, akkor a gyerekeddel tolsz ki, nem a tanárral.

2015. okt. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Ebből látszik az értelmi szinted.

Nem bárgyú hülyeség a magázás, egyszerűen tisztelet. Magázom, tisztelem a tanáraimat, nem azért mert külön fajba tartoznak, hanem mert felettem áll korban, rangban és észben.

Magázom az idősebbeket, mert így illik.

Tisztelet és illem, ennyi az egész.


17/L

2015. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!