Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek ösztönből szeretik...

Az emberek ösztönből szeretik egymást, vagy azért mert akarják? Több alant

Figyelt kérdés
Tehát vegyünk egy anyát és gyerekét. A gyerek kiskorában még jó, aztán később elzüllik, drogos, alkoholista lesz, naponta veri az anyját, pénzt kunyerál tőle stb. Namármost ugye az anya nem erre nevelte, nem miatta lett ilyen, ezért nem is éli meg kudarcnak ezt a dolgot. Mivel még így se hagyná el, jogos a kérdés: vajon szeretetből, vagy ősi ösztönből ragaszkodik hozzá még mindig? Mivel a gyereke tényleg egy vadállat nem kímél senkit sem... Tehát beszélhetünk valódi szeretetről vagy csak ösztönről, ami belénk van kódolva, és akaratlanul is előjön?

2015. nov. 7. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez lehet egyszerűen az anyai szeretet ösztöne, megszokás, mazochista hajlam, esetleg ezek keveréke (gondolj arra, amikor valaki párkapcsolatban él egy olyan emberrel, aki bántalmazza de nem hagyja ott). Egyébként szerintem inkább az ösztön a legjellemzőbb. Kíváncsi vagyok, hogy mit értesz "valódi szeretet" fogalmán.


Ha én meg akarnám fogalmazni a dolgot, olyan ember iránt érzünk szeretetet, aki valamilyen szükségletünket kielégíti, vagy értékrendjében hasonló hozzánk, vagy valamilyen ösztön miatt. Természetesen ez csak az én véleményem.

2015. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!