Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha nem szívesen...

Normális, ha nem szívesen veszek fel használt ruhát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen taszít, hogy azt előttem már évekig hordták.

(Oké, mondják vannak címkés darabok is, de én most nem azokról beszélek)

Csak mert itt az oldalon rengetegen írják, milyen ciki, gáz, felszínes, hogy ha ruha kell, akkor plázás boltokba (HM, Only, Pimkie) megyek, és nem turiba.


21L


2015. nov. 8. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
szerintem egyáltalán nem gáz, ha valaki turiba megy vagy épp csak az uj ruhát veszi fel, ezt mindenki maga döntse el és az sem mindegy, hogy mennyi a havi kerete az embernek
2015. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Sok turiban már olyan árak vannak, hogy simán lehet annyiért új ruhát is venni, ha keresgélsz.

De azzal sincs bajom, ha valaki turiban vásárol.

2015. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kit izgat más mit mondd! Ha a többség trágyát kenne az arcára azon is kattognál? Nemár! :D én sem szeretem a turis dolgokat egész egyszerűen azért mert máshogy szocializálódtam! Ennyi! Ha valakinek ez nem tetszik azt tudom mondani "sorry" xD
2015. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Őszintén én pont leszarom, hogy te mit hordasz és szerintem a többiek is...
2015. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Turiba nagyon nehéz olyan ruhát kifogni ami tényleg olcsó is meg simán hordható utcai viseletre vagy esetleg egy lazább buliba is belefér. Én varrónőként tanultam középiskolába, amikor elmentem esti tagozatra hogy érettségit tehessek akkor ugye sok szabadidőm volt mert állást nehezen találtam úgy hogy a sulit tudjam mellette csinálni, pénzem nem sok volt így turikban kezdtem el vásárolgatni ruhákat az alkalmi munkán szerzett pénzből. Anyám már nem akart költeni rám így örültem hogy még eltartanak meg fizetik az esti sulit, amire kellett pénz arra mondták hogy dogozza meg érte, haza adnom nem kell semmit csak tőlük ne kérjek pénzt extra dolgokra.


A lényeg az hogy én turiból kezdtem el vásárolgatni, kifogtam címkés új ruhákat amik méretben nagyobbak voltak és otthon amikor volt időm elkezdtem átalakítgatni őket. Varrógépünk van cérna, meg tű rengeteg így elkezdtem otthon varrogatni meg átalakítani ruhákat, és elég jók lettek. Anyám kimosta nekem őket jó alaposan, így mintha úgy vettem volna újonnan olyanok lettek. A bőrkabátom is turkálóból van a hátán volt némi kopás azt egy sötétebb anyaggal foltoztam formára szabtam hogy ki is nézzen valahogy és megcsináltam illetve a bélést is kicseréltem benne mert az sem volt már a legjobb.

Lényegében mint ha új lett volna a kabátom és sokaknak tetszett is. Az egybe ruháimat amit nyáron hordok többségüket mai napig magamnak csinálom meg. Nekem szokásom az hogy havonta egy délelőttöt erre szánok hogy járok turiból turiba és egy utazótáskányi ruhát veszek alapanyagnak és igaz nem költök rá olyan sokat összességben 5-6 ezret de ezekből szinte rengeteg új ruhát csinálok magamnak amikért akár 4 ezret is elkérhetek ha eladnám és ezzel mondták is nekem a nálam vásárlás mániásabbak hogy nem rossz ez mert ezzel rengeteget spórolok főleg ha szeretem is csinálni. Igaz a fürdőruhát azt nem turiból veszem de volt már rá példa hogy vettem anyagot és abból csináltam magamnak egy szép egybe részes fürdőruhát ami hosszú ujjú volt mert divatos is, de csináltam rá olyan mintákat meg foltozgattam hogy ezzel sokan csak ámultak, és úgy ccsináltam meg hogy bikiniként is hordható legyen.

2015. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
te dolgod...
2015. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!