Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért gondolják,...

Az emberek miért gondolják, hogy a tárgyaktól lesznek boldogok?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, nem az irigység szól belőlem, mert én is megbeszem magamnak azokat a dolgokat, melyekre szükség van a mai világban (mobil, fényképezőgép, ruha stb.)


De nem értem, mi értelme egy éven belül 3 fényképezőgépet venni (két tükrös Nikon-t egy MILC Olympust) összesen 600 ezer Forint értékben vagy egy éven belül már a második iPhone-t veszi az egyik ismerősöm. Miért? Mi értelme ennek? Attól boldogabb lesz? Ha az első Nikon-t nem volt hajlandó megtanulni használni, akkkor majd a másodikat meg fogja tanulni? Vagy ha eddig is automata üzemmódban fényképezett, a drágább géppel jobb képeket készít?


Ruhában is a 10-20 ezer forintos felső beszélni tud és elmondja, hogy ő mit tud? Mert ugyanoda el lehet menni egy olyanban is, ami harmad-negyed annyiba kerül és még jó minőségű is.


Megfigyelésem csak Budapestre igaz!!! - Vidéken jobban tudnak gondolkodni az emberek?



2015. nov. 9. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Én például a márkás kozmetikumok nagy rajongója vagyok, a kérdésed alapján szerintem a hajad égnek állna, ha tudnád, mennyibe kerül mondjuk az arclemosóm vagy hogy mennyi parfümöm van (mind használatban). Megdolgozom érte.


Mindenkinek mások a preferenciái, ha valaki megteheti, hogy havonta új telefont vesz, akkor téged az miért zavar? Ha más pénzét költi valaki, akkor az más tészta, de a kérdésed nem erről szól...mi közöd hozzá, hogy ki mire költi a saját pénzét?

2015. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mert sajnos a mai világban sokat számítanak a külsőségek. Pl a szegények is kevesebbnek érzik általában magukat attól, ha még gombos telóval kell telózniuk. Bár nagyrészt ez szerintem a 15-30 éves generációra igaz. Mindenhol azt látjuk, hogy a gazdagoknak mennyivel jobb minden, mennyivel jobb ha iphone 6s-ed van, és nem egy régi nokia stb.
2015. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én megértem. Mint mondtam, én se kenyéren meg vizen élek, de azért eszetlenül nem dobálom a pénzt. A kozmetikaidon nem akadok ki, mert van aki ezt szereti, van aki azt. Van aki napi 2 doboz cigit elszív, más meg nem dohányzik, hanem meg lepi magát egy parfümmel kéthavonta. ez nem gond.
2015. nov. 9. 16:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is kozmetikumokra költök ugyanennyit. Ha valaki megteheti, miért ne. Ha valaki akar 60 ezerért pólót venni, tegye, annyira nem érdekel.
2015. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szegény kérdező, nem mindenkinek esett le a kérdés lényege...:D
2015. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Megfigyelésem csak Budapestre igaz!!! - Vidéken jobban tudnak gondolkodni az emberek?"

Ez nettó baromság. Én vidéki nagyvárosban mindig az aktuális divatot követő majmokat látom, és ezerrel megy a rongyrázás, Bp-n belül azért messze nincs akkora "divatolás".


Amúgy nem a tárgyaktól, hanem inkább a tárgyak által lesznek boldogok az emberek. Aztán valamire el kell szórni a pénzt, akkor már nem jobb olyanra amit szeretünk, és nem csak a számlákra meg a "kötelezőkre"?

2015. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az agymosás, a média meg reklámok elhitetik az emberrel hogy neki szüksége van arra az új mobilra meg a többi szarságra.
2015. nov. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Miért egy 27 ezer forintos Tommy Hilfiger ing meg egy xy márkájú, jó minőségű 5-8 ezer Forintos inget nem lehet ugyanoda felvenni? Valakiről lenézik, ha nem olyanban mászkál. Minek adjak többet egy termékért, ha az nem jobb? Vagy funkcionálisan nem tud többet?


Szerintem igaz az, hogy vidéken spórolósabbak, beosztóbbak az emberek. S lehet, hogy a helyi plázából az utolsó divat szerint öltözködnek, de nem gondolom, hogy oda eljutnak a drágább kategóriájú termékek.


Lehet én gondolkodom rosszul...Nyilván igyekszem én is "márkás" vagy inkább azt mondom jobb minőségű dolgokra költeni, de megnézem, hogy hol veszem meg. Vannak dolgok, amelyek nem érnek bizonyos összegnél többet.

2015. nov. 10. 15:00
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, lehet hogy a lényeg nem jött át. :)


Akiknek több van, tehetősebbek, miért nem foglalkoznak azokkal, akiknek nincs?

2015. nov. 10. 15:03
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

"Akiknek több van, tehetősebbek, miért nem foglalkoznak azokkal, akiknek nincs?"

Mert általában igaz a mondás hogy aki a kisujját nyújtja...erre jó példák a lottó nyertesek. Hirtelen jön a pénz, azonnal megjelennek a "barátok", mindenki csak egy kicsit kér aztán a végén semmi nem marad.


Márészt...te talán nem ezt csinálod? Nem a szegénnyel foglalkozol, hanem azt akinek több van mint neked...


"S lehet, hogy a helyi plázából az utolsó divat szerint öltözködnek, de nem gondolom, hogy oda eljutnak a drágább kategóriájú termékek. "

Jártál te már vidéken? :D Úgy beszélsz mintha a vidék valami középkori maradvány lenne ahova postakocsival, lóháton utaznak az emberek...Ott is pont ugyanazt kapod mint Bpn belül.


Az az alapvető gond, hogy te is tipikusan az ÉN ÉN ÉN... gondolkodásmódból indulsz ki, te vagy a próféta, és mindenki más hülye aki nem téged követ...

2015. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!