Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell az embereket...

Miért kell az embereket negatívan ösztönözni?

Figyelt kérdés
Nem értem, h mire jó a negatív ösztönzés. Pl. egyetemen bizonyos tárgyakból beraknak Zh-kat, és ha nem sikerül, akkor nem kapsz aláírást, és nem is mehetsz vizsgázni, szóval még a lehetőséget is elveszik tőled. Míg más tárgyaknál meg inkább pozitívan ösztönzik az embert, hha 5ös a Zh akkor megajánlott jegyet kapsz, az sokkal jobb, valahogy jobb kedvvel is tanulok ha pozitívan ösztönöznek, mintha negatívan tennék. Vagy pl. középiskolában szüleim egy ideig mindig megbüntettek ha rossz jegyet kaptam, de ennek ellenére sem sokat javult az átlagom, aztán kipróbálták, h nem büntetnek meg, hanem jutalmat adnak a jó jegyért, és hirtelen hatalmasat javult az átlagom. Nagyon leegyszerűsítve akár azzal is párhuzamba állíthatjuk, h pl. egy öszvér is többre képes egy kockacukorért, mintha megostoroznák. Szóval ezért nem értem, mire jó ez a negatív ösztönzés, hh pozitív ösztönzés mellett sokkal jobban teljesít az ember.

2015. nov. 9. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos az egész oktatári rendszerünk elb..szott úgy ahogy van.
2015. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!