Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne így az embereket...

Nem lehetne így az embereket gyermekvállalásra ösztönözni?

Figyelt kérdés
Ha minden megszületett gyermek után kapna a család, vagyis a gyermek egy x összeget (pl 1 Milliót) és ahhoz majd csak akkor férhetne hozzá, ha betöltötte a 18. évét. Azt az állam lekötné, szóval még kamatozna is, persze a kamatok is a gyermeké lennének. És mindezt feltételekhez kötnénk, hogy ne legyen büntetett előéletű sem a szülő, sem a nagyszülő, ha a család külföldre költözik vagy 18. év előtt a szülő, nagyszülő vagy a gyermek(vagy annak testvérei) bűncselekményt követ el akkor is megszünik. Nem kötném lenne jövedelemhez kötve tehát a mélyszegénységben élő is ugyan úgy megkapná, mint a jól kereső szülők gyereke. Így mire a gyerek felnő lenne valamennyi kiindulási alapja tanulmányok elkezdéséhez, családalapításhoz stb. Ez az egész valamilyen szinten biztosítási összeg is lenne, ha a gyerek vagy a szülő meghal hozzáférhetnek az összeghez. A pénzt ugyan az állam helyezné el, de a szülő döntheti el hova. Ez nem egy átgondolt kiforrot ötlet még, csak az alap biztos vannak benne olyan részek amik marhaságok, de maga az alapötlet szerintetek nem lenne jó, nem ösztönözné a szülőket gyermekvállalásra?
2014. febr. 16. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez most is van igaz egy millió helyet jóval kevesebb a kezdő összeg de ez a babakötvény, amit minden gyereknek jár.
2014. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam és ez mióta van? Feltételekhez van kötve, vagy midnenki kapja?
2014. febr. 16. 11:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenki igényelheti akinek gyereke születik.
2014. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy liberális demokráciában soha nem fogják megoldani az ilyen jellegű demográfiai problémákat.


Szabad sajtó van és nincs állami kontroll ami ösztönözné az embereket, nincsenek propagandák.


Emellett, rossz a családtámogató rendszer.


A gyerekeseket negatívan diszkriminálják a munkahelyükön.Ezt kellene megfordítani, hogy inkább előnyben részesítsék őket.

2014. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem nőne meg a gyerekvállalási kedv, ugyanis a gyereket fel kell nevelni, abban pedig semmilyen segítséget nem nyújt.
2014. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
utánanézve az jött le, hogy azt vásárolni kell és nem kapják szóval teljesen más, mint amit én gondoltam... Persze az én ötletemmel is vannak bajok, mert pl akinek se munkája se pénze az nem fog azért gyereket vállalni, hogy majd 18 év mulva legyen neki pénze szóval itt is van egy szakadék amit valamilyen ötlettel át kellene hidalni, pl ilyen szülők igényelhetnék ezt úgy, hogy havi szinten megkapnák x évre elosztva családipótlék kiegészítéssel, ha pedig a fent leírtak, miszerint megvonják a juttatást akkor azt vissza kell fizetni, vagy közmunkán ledolgozni vagy hasonlók... persze még mindig vannak ebbe hibák, de nem is vagyok olyan pozícióba, hogy nekem ezen kéne gondolkodnom, de szerintem meg lehtne oldani, hogy igazságos legyen
2014. febr. 16. 11:34
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Én inkább a normális fizetések mellett állok.
2014. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A babakötvény egy nagy fos. Ha TBSZ-en keresztül csak állampapírokat veszel 18 évig, jóval többet hozol ki.
2014. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A tizennyolc évre leosztva az egymillió havi 4630 forint, ami azért egy gyerek felneveléséhez alig több mint a semmi.


Problémát nem old meg, csak ún. érezteti a törődést, ilyesmivel kampányolni szoktak nem megoldást találni bármire is. Az eredeti elképzelés azért nem elképzelhető, mert el kell érni, hogy a kölyök megérje viszonylag használható állapotban a nagykorúságát. Másrészt maga a dolog is elég költséges, amire máshonnan kéne pénzt elvonni. Meg persze a morális alapja se feltétlenül tetszetős, hogy a fiatalok segge alá tolunk egy rakat pénzt alanyi jogon, hátha később leszoknak az ilyesmi várásáról és hasznos tagjai lesznek a társadalomnak.

2014. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9es, na látod ezt modnom, hogy van ebben hiba. Nem konkrét összeget írtam és nem is 18 évre gondoltam elosztani azt, lehet akár 1, 2, 3 évre. Én még midnig jó ötlletnek találom magát az elképzelést viszont abban is nagyon igazad van, hogy ha 18 évesen kaptam volna szabad felhasználásra csak akár 1 Milliót akkor elég brutál bulit csaptam volna a szülinapomon :) De lehetne mondjuk korlátozni a felhasználást akár lakásvásárlásra vagy felsőfokú tanulmányok fizetésére vagy hasonlókra.
2014. febr. 16. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!