Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miket veszíthetünk el, miközbe...

Miket veszíthetünk el, miközben önmagunkat próbáljuk jobban megismerni?

Figyelt kérdés

Nálam mióta tudatosan törekszem a változásra elég sok negatív változás esett. Mintha miközben egyre mélyebbre ástam volna magam magamban elvesztettem volna a páncélom, ami a külvilághoz kell...najó ez kicsit nyálasan hangzott, de tény,hogy visszaesett az önbizalmam, a gyors válaszok/csevejek se mennek másképp alakul.

Visszalehet építeni valahogy úgy ezt a "szociális páncélt" hogy közben ne veszítsem el magam? Vagy teljesen hülyeségeket beszélek, és csak szimplán el kell fogadnom, hogy idővel mindenki változik jó/rossz értelemben?


2015. nov. 10. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
A páncélra nem biztos hogy szükséged van határra igen az hozzád tartozik
2015. nov. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem is búra vesz körül, de mára már vannak akiket be tudok engedni alá, hogy részesei lehessenek világomnak. Teljesen soha nem akarok nyitott emberré válni, mert úgy érzem az már nem én lennék.


Tűzd ki magadnak azt a célt, amit konkrétan el is akarsz érni. Nem kell hogy kifordulj magadból, csak azon változtass ami téged zavar, ne azon ami másokat. Az önismeret pedig valóban fontos, több esélye van a kiegyensúlyozott életre annak, aki tisztában van önmagával. Saját határaival, hibáival, erényeivel. Út közben ijesztő szembesülni némelyikkel, és minél jobban megismered magad, annál több minden lesz amit nehéz elfogadnod, megszeretned. Ki vagy te? Ki az akit nem akarsz elveszíteni? Valóban te vagy e az, vagy csak valaki akinek magadat látod? Az öntudat elemzése már egy bonyolult dolog. Nem tudhatom milyen mélyen gyökerezik a te problémád.

2015. nov. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!