Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért vagyok rossz ember,...

Azért vagyok rossz ember, mert senki nem szeret, vagy egyébként is rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Mivel a szeretetnek egy szikráját se tapasztalom senki részéről irányomba, így eléggé el lettem vadulva. Nincsenek barátaim, nincs barátnőm, a családtagjaimat hidegen hagyja, hogy mi van velem. Nem tudom, milyen érzés az ha szeretnek. Mindenesetre én jobb híján magamat szeretem, és végtelenül önző vagyok, folyamatosan csak a saját érdekeimet nézem, és senki más nem érdekel. Sok rossz dolgot teszek, és nem mindig érzek bűntudatot. No nem mindig voltam ám ilyen, de a sok csapás , a sok csalódás ami ért nagyon megkeményítette a szívemet, megtanultam, hogy ezen a ki.b.sz.tt világon egyedül magamra számíthatok, és a túlélés érdekében mindig önzőnek kell lennem, és azt tennem, ami nekem a legjobb. Valahol legbelül persze érzem, h nem jó úton járok, de jelenleg ez az egyetlen járható út számomra, minden más út amit korábban jobb emberként kipróbáltam zsákutcába vezetett. Amióta rossz ember vagyok, már nincsenek olyan akadályok amin ne lehetne átjutni.

2015. nov. 13. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mit értesz rosszaság alatt? Elveszed a kisebbek csokiját? Amigy valószínűleg nem lennél rossz, ha szeretve lennél. :P
2015. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Momotami Apolka válasza:
Tisztázzunk valamit. Nincs rossz ember, csak a tettei teszik azzá.Ebbe a "ki.b.sz.tt" világban önzés nélkül is meglehet élni, csak te hiszed azt , hogy ez a megoldás. Változtatnod kéne azon, hogy ne legyen nárcisztikus személyiségzavarod. Meg azon csodálkozol, hogy senki sem szeret , mert rossz dolgokat tettél?! Valamit valamiért!
2015. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem azért nem szeret senki, mert rossz dolgokat tettem.


Már jóval előtte sem szeretett senki ,amikor még jobb ember voltam.

2015. nov. 13. 19:53
 4/7 Momotami Apolka válasza:
Ne add fel a reményt!!Biztos lesz valami megoldás, vannak normális emberek is, csak sajnos nehéz őket megtalálni :( . Amúgy az írásod alapján kulturált, értelmes embernek tűnsz, én drukkolok neked!
2015. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Attól nem lesz valaki rossz ember, hogy nem szereti senki. Ez ízlés/vélemény kérdése. Lehet,hogy én tudnálak szeretni a másik ember pedig nem.
2015. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem profitól kérj tanácsot, ne itt az interneten.. keresel magadnak egy pszihológust és ő majd csak segít, nincs abban semmi szégyen
2015. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A konkrét kérdésre válaszolva nem azért vagy "rossz ember", mert nem szeretnek, legalábbis nem tudhatom, hogy mitől érzed magad annak?

Én is egyetértek a fentiekből azzal, hogy biztos, hogy van aki épp így szeret téged, de lelkiismeretfurdalásod van attól, hogy rossznak érzed magad, az szerintem sok esetben nem olyan dolog, vagy másokat kell érte hibáztatni, legalábbis nem valami jellemes hozzáállás ez!

Szerintem ha más érzéketlen, az az ő személyisége, ahogyan te reagálsz erre, az a te személyiséged. Még azt sem tudhatod ezen az elven, hogy a másikoknak milyen okuk lehet az érzéketlenségükre, de te is csak önmagad jellemére koncentrálsz, ahogy mindenki más is.

2015. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!