Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel tudnátok ezt a társadalm...

Mivel tudnátok ezt a társadalmat jellemezni?

Figyelt kérdés

Ez a modernizáció, a kapitalizmus elképesztően átmosta az emberek agyát. A nagyzolás lett a központban, hogy én vagyok a menő, mert Pull and Bear, vagy Armani ruhába vagyok. És soha senkinek semmi nem elég. Minél nagyobb tv, minél egzotikusabb utazások, 2 autó, mert egyben nem fér el és sorolhatnám.

Azt hiszem a kapitalizmus teljesen elrontotta az embereket és ettől már csak az imperialista amerikában van lejjebb.

Hogyan sikerült ide fajulni?


2015. nov. 22. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Egy kalap szarnak
2015. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább élnék ott az alja imperialista amerikába, szép kertvárosi házba két autóval, minél nagyobb tv-vel, mint itt a szüleim nyakán egy panelba nulla egzisztenciával, munkát keresve, ahol már a 300 €-s fizetésnek is örülnöm kéne...
2015. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most egy olyan egzisztenciával rendelkezőről beszélek, akinek van tv-je, van autója és háza. Egy átlag, közélszerű ember. Mindig kitalálnak valami újat és az egyből kell. LCD lejárt, mostmár a Plazma a menő.
2015. nov. 22. 21:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Szánalmas.
2015. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Undorítónak ahol a média az úr és a fő, hogy a másikat kihasználjuk a saját érdekeink miatt.

És így elnézve, hogy mi megy a műsorokba, hogy mire van igény a nagyvilágba stb. ez csak szépen fokozatosan egyre lejjebb halad valameddig.

Mindegyik társadalomnak már ha lehet ezt mondani megvolt a negatív oldala, de így ennek a technikának köszönhetően, hogy minden ennyire elérhető ez valami újabb szinten undorító.

Valahogy mikor nem láttunk bele a másik facebook jába, twitterjébe stb. sokkal jobb volt, mert amiről nem tudunk... Az meg milyen már, hogy nem nézünk sehova, ha már itt van előttünk...

2015. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiüresedettnek és én is agymosottnak. A mai világ modern embere el van butítva. Akkor vagy ma valaki, ha a legdrágább okostelefonod van, fizeted a BMW-t persze hitelre, kiló számra zabálod a csirketápot és úgy nézel ki, mint egy gorilla, ezen kívül bunkó vagy és primitív. A párkeresésben mindenesetre mindenképpen ezek a nők szempontjai, a világ legfontosabb dolga pedig szerintem a társ és majd a család, de ilyen értékrendű nőkkel, hogyan alapítson az ember családot? Aki normális az meg már rég foglalt.


Én szépen felépítettem egy életet magamnak, tanultam, művelődtem, igyekeztem jó ember lenni, jó állásom van, van jövőképem, folyamatosan képzem magam... Mekkora hülye voltam istenem. Valami gyökérképzőbe kellett volna járnom, kigyúrni magam disznó méretűre, bunkónak lenni, és élni azt a kib..szott dolce vitát. Mert ha emberként akarsz élni, nem pedig mint egy állat, akkor a drága hölgyek szemében egy senki vagy.

2015. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A média és az igény a másik buktató. Nagyon néha nézem a kereskedelmi adókat, de csak azért, hogy hiteles véleményt tudjak formálni. Tragédia, kulturálisan a legalsó szinvonalat sem ütik meg a műsorok és a néző fel sem fogja, hogy folyamatosan arcon köpik, még élvezi is. Puzsérnak van egy videója "a tudat gyarmatosítás", elég sok okosság van benne, amivel egyet értek.
2015. nov. 22. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:
MInden olyan, amilyenné teszed. A kapitalizmust is ki lehet használni a saját előnyödre, jobban mint bármilyen más rendszert.
2015. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A társadalom nem az, amit a média mutat.

Én nagyon kevés olyan emberrel találkoztam, akik tényleg a minél nagyobb és drágább tárgyak bűvöletében élnek - és ők kivétel nélkül kisebbségi komplexussal rendelkező, nyomorult, boldogtalan emberek, akik valószínűleg ezer évvel ezelőtt is ugyanilyen kétségbeesetten próbálták volna meggyőzni a külvilágot, hogy értékesek, legfeljebb más eszközökkel.


Én úgy tudnám jellemezni ezt a társadalmat, hogy csak egy dologban hasonlít a korábbiakra: a benne élőknek meggyőződése, hogy iszonyatosan, elviselhetetlenül rossz és romlott.

2015. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!