Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért kezelik a kövérség...

Sokan miért kezelik a kövérséget betegségként és nem a gyenge jellemből fakadó állapotként?

Figyelt kérdés
Persze tudom, betegség velejárója is lehet, de ritka és nem is érdekel ez az eset most.
2015. nov. 24. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem kezeli betegségként, max akkor, ha valaki tényleg valamilyen egészségügyi okból hízott el. Én nem tartom gyenge jellemnek azt, aki nem tud lefogyni. Én 72 kilóról mentem le 53ra, és igazi kínszenvedés volt. Persze az, aki egész életében sportolt, egészségesen élt, vagy szimplán jó anyagcserével vékonynak született nem tudja elképzelni, hogy ez sok embernek mekkora küzdelem. Meg persze lehetnek olyan lelki okai is, amiknek nincs igazi tünete, de pszichológiai értelemben beteg (vannak akik ezzel kompenzálnak valamit). Viszont a kérdés nagyon provokatív, minden kövér emberre azt mondani, hogy "gyenge jellem". Majdnem beugrottam neki:)
2015. nov. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elhízás súlyos egészségügyi kockázat, kb. mint a dohányzás (ha nem is azonos szintű, de hasonló nagyságrendű kockázat). Szerintem senki nem kezeli betegségként. Lehet ez betegség velejárója (akár hormonális akár mentális problémáké), de nem önálló betegség.

Viszont! Meg kell nézni, hogy kik azok, akik ezt betegségnek tartják. Ők szinte kivétel nélkül olyan kövér emberek, akik tudják, hogy az állapotuk milyen súlyos problémát jelent, viszont saját magukat azzal mentegetik, hogy "betegek". Ezek az emberek általában meg sem kísérelnek komolyan lefogyni, és mentséget kreálnak maguknak. Egészséges testalkatú ember nem tartja betegségnek. Reális helyzetértékeléssel bíró elhízott sem. (Viszont akik ezt betegségnek tartják, azoknak tényleg gyenge a jellemük, már ami a fogyáshoz való hozzáállást illeti.)

2015. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hormonális és mirig problémákból, netán cukorbetegsből, stb kialakult kövérsget tekintik annak.

Mert ilyenkor nem gyenge jellem miatt alakul ki.

2015. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
A kövérség állapot, de nem gyenge jellemből fakad lol? Milyen fatfób hülyeség ez? A kövérség nem is feltétlenül betegség.
2015. nov. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hormonális és mirig problémákból, netán cukorbetegsből, stb kialakult kövérsget tekintik annak.

Mert ilyenkor nem gyenge jellem miatt alakul ki."


Ez süket duma! Nem kell annyit enni! Csajom is hízékony mert pazsmirigyes, mégis vékony mert ODAFIGYEL AZ ÉTKEZÉSRE!


Ismertem csajt aki kövér volt, nem betegség miatt, hanem mert a szüleire fogta 30 évesen is hogy elhízott, esténként mindig betolt egy tábla csokit... Persze ezzel nem dicsekedett, de én rájöttem. Akkor miről beszélünk?

2015. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, nagyon nagy diszlájk.


Van abban valami, hogy csak attól hízunk, amit megeszünk, és legtöbbször én is ezt mondom.


Viszont tudni kell, hogy a kövérség tényleg attól függ, hogy kinek mekkora számú zsírsejtje lesz kiskorában. Akinek sok, az hízékony, lassú anyagcsere, sok mindent eltároló, sokat raktározó sejtek. Akinek kevés, azon szinte átsuhan, ezt így szerintem nem lehet megmondani.

Van aki pl. azért hízik el egy ilyen betegség során, mert betartja a NORMÁL étrendjét, (ami eddig "vékonyan tartotta") aztán jön egy betegség, és valahogy mégis felszedi.


Amúgy szerintem nem érdemes ebben ítélkezni. nem ragaszthatod rá mindenkire, hogy "gyenge jellem", csak mert megláttad az utcán és kövér. Lehet pl, hogy beteg, ahogyan fenn leírtam. Az is lehet, hogy már benne van a folyamatban, keményen küzd ellene, csak nincs a homlokára írva, és ugye nagy súlyfelesleg nem tűnik el egy edzés után, na őket sem nevezném gyenge jellemnek, ezerszer látok magam mellett túlsúlyos lányokat a kondiban, és hihetetlen, hogy SOSEM adják fel.


A másik meg az, hogy nem mindenki akar sovány lenni. Lehet, hogy akit te "kövérnek" nevezel, azon alig 5kg fölösleg van, és mondjuk neki ezt tetszik. Vagy a párjának ez tetszik.


Fejezzétek be a cetlizést, meg a provokatív kérdéseket, és foglalkozzatok magatokkal:)

2015. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!