Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek a terhesség nem...

Akiknek a terhesség nem rózsaszín ködfelhő volt, hanem betegségként, teherként élte meg, mesélnétek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 29. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Én végighánytam az egészet, három hónapig jó esetben vizen , ropin és kekszen éltem- ha nem hánytam ki. Hetekig ki sem mozdultam a lakásból, mert nem mertem elindulni, és erőm sem volt. Volt hogy csak feküdni tudtam, annyira gyenge voltam.Iszonyú volt. Megállás nélkül gyötört a rosszullét, sose múlt el.Félidő után már tudtam enni is, de gyakran visszajött ez-az. Majd néha rámjött a derékfájás, úgy hogy akkor meg azért kellett feküdnöm. Kijött az aranyerem,a végén már az is kinzott, ami szülés után egy évvel sem múlik-műteni kell. Ennek ellenére nem hagytam el magam, sokat mentem -ha tudtam. Mindent elintéztem a végére, de nem voltam egy mosolygós kismama az biztos. Én igy jártam.
2015. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én kb a 8 hetes koromtól 20 hetesig hánytam, de iszonyúan. Többször voltam kórházban napokra. Közben a hólyagom bemondta az unalmast, nem éreztem, hogy pisilni kell, óra alapján jártam wcre.

A páromra hárult minden, mert a konyhába nem tudtam betenni a lábam. Amikor megmozdult a baba, akkor kezdett jobb lenni a közérzetem, de addigra már vedzélyeztetett lettem. Utána jött a belső fájdalom a rugdosástól, sokszor a könnyem csorgott csak úgy. Majd kiderült, hogy a pici májából a szívébe visszamenő vénának két bemenete van, így több vér jut a szívbe, ami vezezhet szívmegnagyobbodáshoz. Emiatt kezdetben hetente, majd két hetente jártam kontrollra. Aztán kitalálták, hogy alacsony a súlya, de közben meg hosszú, és szűkös neki a hely, ezért fáj minden mozdulata.

Egyszer azt találtam mondani a dokinak, hogy egy pillanatot sem tudok felidézni, amikor felhőtlen volt felettem az ég.

Rosszul éltem meg a terhességet, kínlódás volt szinte az egész. Sose rejtettem véka alá, hogy nem ilyen lovat akartam. Hálistennek a környezetem ezt megértette és néhány esettől eltekintve empatikus volt velem mindenki. Ez azért könnyebbé tette, hogy nem kellett harcolnom másokkal az érzéseim miatt.

2015. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szigorú diéta, napi 3x inzulin, 19 hetesen valami gyulladás lázzal, a végén vérpótlást kaptam. De szerencsésen túl lettünk rajta.
2015. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Érettségi után lettem terhes, pont aznap derült ki, mint amikor az egyetemi felvételi pontszámai. :) A12. hét végéig folyamatosan hánytam, hányingerem volt, szinte felkelni se tudtam, úgy szédültem. Mire kezdődött az iskola kb. összeszedtem magam, de nagyon rossz volt Budapesten. Akkor még nem is látszott, nem adták át a helyet a buszon, alig bírtam állni úgy szédültem. Nem tudtam, hogy Bp.-n hogy működik a terhesgondozás, fogadottat nem akartam fizetni, hát hazajártam a szülővárosomba ahhoz, akihez addig jártam. Meg végül úgy döntöttünk, hogy nem is Bp.-n szülök, hanem itthon. Később jobban lettem, de akkor meg ott voltak a vizsgák. Össze-visszaság volt az egész. Voltak haskeményedéseim, amit görcsnek hittem. Bementem a Szent Imrébe, hogy "görcsölök", bentfogtak. Ja még a 8. héten is kórházba kerültem, volt valami az agyammal, de nem tudták mi, plusz hematóma miatt veszélyeztetett lettem, de ugye iskolába muszáj volt járni... Amúgy avégére lettem jobban, az utolsó egy hónapban tetszett a várandósság, addig teher volt az iskola mellett.
2015. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hangzik jól :-( mi volt az agyaddal??!
2015. szept. 1. 12:09
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Én még csak holnap leszek 12 hetes, de egyszerűen szörnyű.. Velem is ugyanaz a helyzet. Nem bírok felállni,semmi energiám sincs,állandóan hányok,alig bírok valamit megenni,de sokszor az a kevés is visszajön. Van,hogy fél órát ülök a wc előtt és 5 percenként öklendezek vagy gyomorsavat hányok. Mindenki megértő szerencsére kivéve az anyósomat. Ő egy igazi hárpia, amiért ő annó nem volt rosszul úgy gondolja más sincs...
2015. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomás,cukorbetegség, durván vizesedtem,állandó hányinger,hányás a 7. hónap végéig.Soook sok eltöltött nap a terhes patológián, iszonyat sok vérvétel,Uh.. Koraszülött gyerek. :/ Minden volt,csak csodás nem.... de ez már a múlté. A jelen a lényeg,és hogy itt van Ő egészségesen. :)
2015. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pfú, nem mindenkinek olyan könnyű a terhesség, hogy szexelünk egy jót és hopp, 9 hónap múlva itt a gyerek :(

Én még csak 9 hetes vagyok....

2015. szept. 3. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nálam sem alakultak sajnos jól a dolgok. Az első terhességemben a 12. hétig többször vérezgettem, de a 12.-en nagyon elkezdtem vérezni. Mélyen, részben a méhszájon tapadó méhlepény, amelyből egy darab levált. Egy hét kórház, majd szigorú fekvéssel a 19. hétre rendeződött a probléma. Már kezdtem jól érezni magam, amikor a 24. héten kiderült, hogy a külső méhszájam egy ujjnyira kinyílt. A helyzet aztán sajnos romlott. A 26. héttől a 31. hétig otthon, majd az utolsó három hetet kórházban feküdtem, megemelt ágyvéggel. Csak WC-re kelhettem fel - két óránként - enni is az ágyban kellett. Koraszülés lett a vége, de a kislányom már szép egészséges 4 éves.

Aztán két éve ismét terhes lettem. Újabb vérzések, méhlepény megint rossz helyen, rossz AFP szaladgálás orvostól orvosig. Aztán kimondták, hogy egészséges. Másnap azonban kinyíltam és elveszítettem. 20. hétben jártam.

Azóta nem voltam terhes, nem mertem vállalni.

Tudd, kedves kérdező, hogy nem vagy egyedül azzal, hogy nem szeretsz terhesnek lenni. De amíg a Baba a pocakodban van és egészséges esélyed is van arra, hogy egészséges Kisbabád szülessen. Hosszú a terhesség, sok minden történhet, ezért - ha elfogadsz egy tanácsot - próbáld meg csak azt katasztrófaként megélni, ami tényleg az is, a többin meg próbálj túllépni és megpróbálni örülni annak, hogy elindult benned egy kis élet. Minden rendben lesz!

2015. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hála Istennek ilyen jellegű problémáim nincsenek, "csak" fogyás, hányás, nonstop hányinger, étvágytalanság, szédülés, felkelni se tudok.... Remélem 12 hét után javul.
2015. szept. 4. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!