Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sminkeli mindenki magát...

Miért sminkeli mindenki magát korosztálytól függetlenül?!

Figyelt kérdés
2015. nov. 28. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Jó tudni, hogy senki vagyok..:D
2015. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Jó kérdés.Mert követik a divatot.Egy bolond 100-at csinál.Idióta nőszemélyek....

19/L

2015. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Én nem sminkelem magam. Még csak alapozó sem volt a fejemen soha. 21/F
2015. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Otthon sosem sminkelem magam xD 19/L.
2015. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Mert azok, akik sminkelnek, szeretnek sminkelni? Miért járnak sokan túrázni vagy sportolni? Mert szeretik :D
2015. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
póni
2015. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tiboo Martino ***** válasza:
100%

Van aki azért, hogy javítson az arcán amivel nincs megelégedve.

Valaki azért, hogy bejöjjön az alfahímeknek.

Valaki meg pont azzal takarja el, a valódi szépségét! (a többség)

De ez csak az én véleményem 30/F szemmel.

2015. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én azért szoktam mert jobban érzem magam úgy a bőrömben.
2015. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokan sajnos abban a tévhitben élnek, hogy a sminkeléstől lesznek valakik, hogy attól majd kitűnnek a tömegből. (Persze ez csak a fiatalabb korosztálynál, ilyen 13-14 évesen jellemző) Felnőttkorban már a többség képes megfelelően használni a dolgot.
2015. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt egy osztálytársnőm, aki egy kiló alapozót és szemöldökig felérő, sötét, füstös sminkben jár minden nap a suliba, a szemöldöke is persze "szépen" kihúzva. Mivel kozmetika képzés volt ez a suli, néha megesett, hogy lemosta a sminkjét, hogy más is gyakorolja rajta a festést és ekkor egyszer elmondta, hogy így nagyon rondának látja magát, azért ez a mázolás minden nap.

Aztán más lánytól is hallottam, hogy ez áll a sminkelésük hátterében.


Pár éve én is szinte mindennap sminkeltem, később kevésbé, aztán megint többször, voltak időszakjaim. Most már kb. egy éve nem és azt kell mondjam így visszatekintve, nálam ez kicsit függőség volt.

Lehet mondani, hogy "jajj, csak egy kis spirál, meg egy kis pirosító", jól is éreztem utána magam a bőrömben, de este, a lemosás után magamban kicsit kritizáltam magam, hogy "milyen egyenesek a szempilláim és nem szép göndörek". És ekkor csak spirál volt rajtam. Amikor alapozó, szemöldök belőve, szemfesték is társult hozzá, este még rosszabb volt. Amikor nem volt rajtam semmi, folyton csúnyának láttam magam. Persze a párom bolondnak nézett, hogy dehogy vagyok csúnya, sőt, még szebb vagyok minden cicoma nélkül. Ilyenkor meg én néztem, hogy miket beszél.


Amióta "leszoktam", azóta teljesen megbarátkoztam az arcommal, nem kritizálok, nem látok (csak a számomra látható) tág pórusokat, kicsit piros almácskákat, egyenes szempillát, stb., mert ezeket mindet én nagyítottam fel, miután "lehullt a tökéletes lepel". Nálam legalábbis ezek történtek. Lehet, hogy más nem küzd ilyenekkel, nincsenek ezek a vívódások, sajnos nálam ez hamar előjön, ha mondjuk egy hónapig gyakran sminkelek.


26L

2015. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!