Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fáj az embereknek, ha...

Miért fáj az embereknek, ha jobb vagy náluk?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy, hogy miben, de ha felmerül egy téma és te okosabb és helyreteszed a hülyeségét, te vagy a beképzelt.

Ha odamegy hozzád és lenyomod szkanderban, te vagy a nagyképű.

Véletlen sem ő a vesztes és esetleg tanulna a jobbtól.


2015. nov. 29. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nehezen ismerik be az emberek a hiányosságaikat. Bár azért az sem mindegy, hogy milyen stílusban "teszed helyre". Mert lehet úgy, hogy beképzeltnek hass.
2015. nov. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Előbb nézegettem Dan Blizeriannal kapcsolatos dolgokat, és igenis fáj, hogy egy ilyen ember, aki nem a műveltségével vagy a kemény munkájával tűnt ki, ilyen életet él.

Az én értékrendemben egy ilyen ember nem érdemel többet egy éjjel nappal budapest szintű celebségnél.

Nem tudom megmagyarázni miért, de fáj.

2015. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert egós elmével élnek. Az egós elmének pedig igényei vannak, amivel megpróbálja betömni azt az űrt, amit az önismeret hiánya okoz.
2015. nov. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Roland G. ***** válasza:
0%
Ez magyar "betegség.Úgy hívják irigység.
2015. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért amiért jól esik "jobbnak lenni" a másiknál. Valahol természetes dolog hogy rosszul esik valakinek ha a másiknak több van, jobb valamiben, vagy csak szerencsésebb.


A lényeg inkább az, hogy ki hogy kezeli magában ezt a fajta érzelmet.


Értelmes embernek nem a másikkal kellene törődnie, csak azt nézni, hogyan sikerült oda jutnia és tanulni a példájából. És a saját helyzetéből kellene kihozni a legtöbbet. Csak ugye a többségnek egyszerűbb a másikat nézni és irigykedni mint megmozdítani a kisujját.


Másrészt az adott szituációtól is erősen függ, ki hogy éli meg a helyzetet. Itt több zavaró eset van:

- Tényleg a másiknak van igaza, de ezt úgy adja a tudtomra mintha egy utolsó idióta lennék.

- Nincs igaza, de az életben nem magyarázod el neki.

- Olyan téma van, ahol úgymond mindkettőnknek igaza is van és nincs is, mégis a saját igazát próbálja rám erőltetni.

- Egyszeri siker vagy szerencse esetét is úgy tolja a képedbe mintha mindig ő lenne a jobb.


De kicsit ilyennek érzem a kérdező egész kérdését is. Az ő gondolkodásmódjában is felállít "győztes-vesztes" helyzetet. Ez az "én okosabb vagyok", "te vesztes vagy" beszédmód alapból a másik bizonyos szintű megalázását célozza, amit a másik fél persze hogy nem tolerál.

2015. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többségének kell pozitív megerősítés és ha más jobb, úgy veszik, mintha személyes támadás érte volna őket.
2015. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!