Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy én nem szeretnék majd 1 fajta munkát csinálni egész életemben?

Figyelt kérdés

És, hogy akár hosszú évekig járnék egyetemre (mert az egyetemi életérzést is megszeretném tapasztalni, meg nem tom), azért hogy utána csupán 1-2 évig gyakoroljam azt a munkát?



A szüleim szerint ez nem normális... Még meg is érteném Őket, ha mondjuk alkalmatlan lennék az általam elképzelt életmódra, de most 16 évesen 3 nyelven beszélek (igaz a helyes írásom mindenből rossz) és jó tanuló vagyok. Elképzeléseim szerint legalább majd 2 egyetemre szeretnék járni 1xre (igen ilyet is lehet, szükségem van az időmre a későbbiekben), mert az a két szakma van melyeknél nagyon erősen ajánlott a diploma... De alapvetően eseménydús életet szeretnék és sokat akarok utazni, a pénz számomra mellékes de amennyire ismerem magam elég könnyen keresek. A másik, pedig nem hinném hogy az, hogy egy adott munkát nem szeretnék 3 évnél tovább csinálni azt jelentené, hogy nem vagyok eléggé elkötelezett iránta...


Ti hogy vélekedtek?


2015. dec. 8. 02:54
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Az, hogy el vagy tévedve, inkább aludtál volna :)
2015. dec. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Magyarul sem tudsz írni, szóval gondolom a többit. :)

Látszik, hogy naiv kisgyerek vagy még, de nem aggódj; majd kinövöd.

"Könnyen keresek" - hahaha, ez a kedvencem. :D

2015. dec. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
A világ nem így működik, ezzel sehová nem jutsz el. A szüleidnek igazuk van.
2015. dec. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha párhuzamosan tudod elvégezni a két egyetemet, akkor lényegében nem veszítesz időt, és ráfizetés nélkül lesz két szakmád, így további áldozat nélkül tudod megvalósítani, hogy ne 1 szakmád legyen egész életedben. Ráadásul meg lesz az az előnyöd a többiek nagy részéhez képest, hogy két szemszögből fogod látni a világot, több mindent fogsz megérteni belőle, olyasmi lesz, mint a többnyelvűség, hogy lesz összehasonlítási alapod, amikor egy nyelvet vagy gondolkodásmódot látsz, hogy azt hogyan lehet máshogy is, ellentétben az egynyelvűekkel. Pl. az első 3 hozzászóló tipikus magyar szólamokat zengett neked, meglepődnék ha valamelyikük beszélne 3 nyelvet. Szerintem a nyelvismeretedet mindenképpen használd ki, és ismerd meg azokat a gondolkodásmódokat és kultúrákat, aminek a nyelvein már beszélsz.
2015. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én pl. beszélek 3 nyelvet, és pont azt is csinálom, amiről a gyerek álmodozik. Nem így kell nekifogni, ahogy ő képzeli. Te hogy képzeled, utolsó? :)
2015. dec. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5


Látom kínaiul nem tudsz.

2015. dec. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4 kit érdekel, hogy az első 3 válaszoló beszél e 3 nyelvet, ha annyi pénzük van, hogy megfizessen egy tolmácsot, aki hajnali 3kor is ugrik ha szól neki?


16 évesen kijelenteni, hogy elég könnyen keres? Vicc!



"egy adott munkát nem szeretnék 3 évnél tovább csinálni azt jelentené, hogy"


Hogy mindig a ranglétra aljáról kezdenél, mert új szakmában lévő melósnak, akinek 0 tapasztalata van semmit sem fognak fizetni kb. és ezt eljátszod 3 évente. Ennek semmi értelme!


De te életed, ott és úgy bszod el, ahogy akarod.

2015. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7


Szerintem a válaszod nem teljesen korrelál azzal, hogy ő egyetemen tanulja majd a szakmát, szemben mondjuk sok más szakmával, amit nulla tudással elkezdve folyamatosan sajátít el az ember. Szóval az egyetemről kijövők, nem fiókaként állnak munkába, hanem szinte szakemberként.

2015. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Építsd ki a kapcsolataidat, legyél szerethető és legyél legjobb megoldása egy-két elég fogós problémájuknak (úgy értem: legyen a céged a megoldás rájuk)! Akkor már viszonylag szabad leszel, és tényleg az lesz minden bajlódásod tárgya, hogy mi a francot kezdj ezzel.
2015. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok átlagmagyar, de ha neked nem jön át, hogy amit leírt az mese habbal, hát akkor legyen neked igazad.
2015. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!