Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki el tudja magyarázni...

Valaki el tudja magyarázni KULTURÁLTAN, LESZÓLÁS ÉS SZEMÉLYESKEDÉS NÉLKÜL, hogy miért kisebb bűn növényeket ölni, mint állatokat?

Figyelt kérdés
Aki csak sértegetni tud, ne írjon. Aki szeretné, hogy megértsem, az legyen szíves, magyarázzon is, ne csak elvárja, hogy mindenki megváltozzon attól, hogy odaírja, hogy "ekkora baromságot".
2015. dec. 10. 16:30
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
13%
A növénynek nincsenek idegei, nem fáj nekik.
2015. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De ha én meg tudlak ölni úgy, hogy az neked ne fájjon, akkor ezek szerint megölhetlek fájdalommentesen? Pl. holnap? (Most persze erre lehet mondani, hogy nem eszek embert, ezért ez nyilván nem áll egyensúlyban egymással, csak azt akartam, hogy átérezd.) Ha fájdalommentesen szakítok meg egy életet, akkor azt szabad?
2015. dec. 10. 16:37
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
Az állatoknak van öntudatuk,gondolkodnak,míg a növénynek nincs.
2015. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

Állatot megenni se bűn.


Az állat megeszi az állatot, az nem baj. De mikor az ember eszi meg az állatot, az már világrengető bűn...Marha érdekes...

2015. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ezen szerintem semmi különös megérteni való nincs: az állatok közül is csak azok "ölését" ítéli el az emberek többsége, amikhez valamilyen kötődése van, ezek jellemzően nem haszonállatok.

Szóval a disznóvágás, a fakitermelés és a bármilyen gabona betakarítása ugyanazon megítélés alá esik és egyiket sem tekinti az emberek (szerintem) túlnyomó része bűnnek.


"magyarázzon is, ne csak elvárja, hogy mindenki megváltozzon"


Nekem ilyen elvárásom nincs. Azt teszel, amit jónak látsz, egészen amíg rám nem akarsz bármit kényszeríteni.

2015. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

A növénynek nincsen tudata, nincsen idegrendszere, így nem érez fájdalmat.

Sok növényt/ zöldséget nem ölsz meg azzal, ha a fogyasztható részüket betakarítod. A cseresznyefa nem hal bele a szüretbe. Amit pedig megölsz ( pld. gabona), az magától is elpusztulna rövid időn belül.


De, akkor a logikád alapján, mit együnk?

Mert hogy, ugye, úgy vannak kitalálva az élőlények hogy táplálkozniuk kell.

2015. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Bűn szórakozásból.Élelemszerzés céljából nem.Valamennyi energiaelvételre szükség van.Vissza lehet adni az anyatermészetnek.Tehát az egyénen múlik hogy mindkettő bűn-e vagy egyik sem.
2015. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Nekem ilyen elvárásom nincs. Azt teszel, amit jónak látsz, egészen amíg rám nem akarsz bármit kényszeríteni."


Persze, csak belebonyolódtam olyan vitába, ahol nem elmondta az érveit a másik, hanem kapásból le lettem ostobázva.



Utolsó: én eszem húst is, nem vagyok vegetáriánus. Nem elvből, de ha így belegondolok, akkor azt hiszem, nem érezném megfelelőnek, ha azért lennék vegetáriánus, hogy óvjam az állatokat. Tudom, hogy 1000 okból lehet valaki vegetáriánus, de most nem erről van szó. Én azt hiszem, mindent ehetünk, mert igazságot úgysem tudunk tenni, nem tudjuk eldönteni, hogy most ezt szabad megölni, azt nem, nem tudunk olyan állapotot csinálni, ami mindenkinek jó.


De annak én is ellene vagyok, hogy az állatokat kínozzák. Pl. a rákot élve főzik meg, vagy hogy a tyúkok milyen körülmények között élnek, mielőtt levágják őket. Azt én is ellenzem, hogy úgy tartják őket, hogy szinte meg se tudnak fordulni, vagy hogy kínozzák őket.

2015. dec. 10. 16:55
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

elég buta és beszűkült ember, aki azt állítja, hogy a növények nem éreznek fájdalmat, és nem fognak fel semmit a külvilágból

ha érdekel téma, olvassa utána, kérdező

ugyanúgy élőlény, mint akármelyik állat vagy ember

2015. dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Minden élőlényt bűn csak úgy céltalanul megölni.

Viszont ennünk kell valamit, így van kitalálva a világ, létezik egy tápláléklánc, és annak megfelelően táplálkozni nem bűn.

Én is elítélem a nagyüzemi állattartást, igyekszek olyan helyről húst, tejet, tojást stb. szerezni, ahol normális körülmények között tartják az állatokat, és nem tartom magamat gyilkosnak ezért.

2015. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!