Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet egy személyeskedő...

Hogyan lehet egy személyeskedő, bosszantó hangnemű vitát (embert) lepergetni, tudomást nem venni róla?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha kicsit hosszú lesz.


Nemrég érthetetlen okokból vitába keveredtem egy illetővel, aki valamiért nagyon felbosszantotta magát, és ezt valamilyen formában rajtam akarta levezetni. De én sajnos nehezen kezelem az ilyen szituációkat. Általában kiállok magamért, érvekkel alátámasztom a mondanivalómat, de itt ez hasztalannak bizonyult.


Ez az illető elkezdett alaptalanul vádaskodni, bármit mondtam neki, észérvek helyett csak a magáét hajtogatta tovább, erősködött. Nagyjából az alábbi stílusban: "Aha, úgyis tudom, hogy..." És ez ment huzamosabb időn keresztül.


Tudom, hogy bölcsebb választás lett volna ráhagyni, "okos enged, szamár szenved" alapon, de egyszerűen annyira fel tudott bosszantani... Ok nélkül szidalmaz, egy harmadik, számomra ismeretlen féltől hallott információk alapján, holott nagy vonalakban ismer annyira, hogy tudja, ostobaságokat hord össze.


Sajnos, ezzel az egyénnel olaj volt a tűzre kiállnom magamért, s vérlázítóan hat, hogy csak újra és újra ugyanazt mondogatja, mintha meg sem hallaná, amit mondok. És tovább személyeskedik.


A kérdésem, hogy hogyan lehet egy ilyen illetőt egyszerűen figyelmen kívül hagyni, s nem engedni a sértéseinek? Ez a vita interneten zajlott le, de annyira képes volt felhúzni, hogy órákig erre gondoltam, és fizikailag rosszul éreztem magam utána. És szégyellem, hogy képes volt ilyen hatást elérni. Én szociálisan általában meghunyászkodó, visszahúzódó ember vagyok, nem igazán tudom, hogyan kéne helyesen kezelnem egy ilyen helyzetet.


21/L


(Akiknek esetleg mégis szükségük volna plusz információra a kesze-kusza kérdésem megértéséhez: a fazon megvádolt azzal, hogy lefeküdtem egy biszex sráccal (aki egy jó barátom), mert valaki mutatott neki egy fényképet, amin együtt látni minket egy gyorsétteremben. A haverom egyébként ennek az alaknak az ismerőse, aki most azon háborog, hogy "hogy tudok én ilyen b*zikkal összeállni?", meg hogy "ha tudta volna, hogy k*cs*g, rég megszakította volna vele a kapcsolatot, pfuj". Megjegyzem, ki nem állhatom, ha valaki különösebb ok nélkül, túlzóan homofób módon ujjal mutogat valakire, a szexuális orientációja miatt.)



2015. jún. 3. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor egy kicsit érzéketlenebbnek kell lenni és a gyenge pontján megbántani. Pl. Az édesanyja általi neveltetését felhozni, kicsit szidni az édesanyját (nem szép dolog, de beválhat) vagy esetleg a férfiasságát becsmérelni, pl. hogy féltékeny, mert ennyi idős korára még a nők felé sem néznek.
2015. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kár leállni egyáltalán bármiről vitázni az ilyen emberrel. Érvek helyett csak piszkálni tudnak, tök felesleges. Egyszer elmondod neki a te álláspontodat, ne érdekeljen szerintem, hogy felfogta e.

Vannak ilyen zavarodott emberek, nem rád haragszik, csak -ahogy te is írtad- rajtad akarja levezetni.

Mosolyogj, amikor olvasod, és hagyd a fenébe. Biztos van jobb dolgod is, mint ilyennel foglalkozni.

2015. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy Pepe mondja az "Anyád! A szúnyogok"-ban: a seggberúgást is meg lehet szokni.

Igazából én azt tapasztalaom, hogy meg lehet ezt is szokni, idővel kialakulnak védelmi stratégiák. De persze lehet tudatosan is próbálkozni: ha felismerem, hogy nincs értelme a vitának, csöndbe maradok, leírom egy papírra a problémát, kidobom stb.

2015. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


Sajnos, én is igyekszem "nemtörődöm" módon hozzáállni a hasonló szituációkban (szerencsére túl sokban nem volt részem), de ez a módszer ebben az esetben cserben hagyott. Megpróbálom objektíven kezelni a dolgot, s elhatárolódni a személyeskedéstől, nem anyázni, mert szerintem nincs igazán jó visszavágás, amit az illető fel is fogna.


Egyébként, pont ez a probléma, hogy volna jobb dolgom, tanulni a vizsgáimra, de ez most nagyon kizökkentett, és jelenleg ez az eszmecsere az egyetlen mentsváram.

2015. jún. 3. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!