Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ez ne fájjon...

Mit tegyek, hogy ez ne fájjon annyira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most az egyik nagyon rossz tulajdonságomat fogom leírni. Nagyon fáj, hogy ilyen vagyok, szóval légyszi kerüljétek a "de bunkó vagy!" és hasonlókat. Szóval tegnap Kata (az egyik osztálytársam) az órák utáni korrepra kisírt szemekkel jött be, de nem feltűnősködni akart, vagy ilyesmi, mert a tanárunk mindig kicsit késni szokott, mint most. A legtöbb gyerek odament megvígasztalni, meg megkérdezni, hogy mi a baja, de én nem mentem oda, mert nem akartam én is ott lenni, ha úgyis odamentek a közelebbi barátai, s féltem, hogy ha én is odamegyek, akkor elküld, mert azért annyira barátok nem vagyunk. Ekkor bejött Éva néni(a kedvenc tanárom) és rögtön odament Katához, hogy mi a baja. Kata mondta, hogy semmi, meg nem fontos, így Éva néni elment. A korrepet se ő tartotta. De nekem valahogy nagyon fájt, hogy a kedvenc tanárom nem engem vigasztal, nem velem foglalkozik, de megértettem, hogy most a barátnőmnek nagyobb szüksége lenne vigasztalásra, de mégis nagyon fájt. Az osztálytársaim nem zavartak, hogy nem velem foglalkoztak,de a kedvenc tanáromtól igen. Tegnap történt, de még mindig nembtudom elfelejteni. Folyton lejátszom magamba ahogy Éva néni "Mi a baj, Kata"-zik az ő hanglejtésével. Nem mérges vok. rá, inkább magamra, hogy értemm sosem fog így aggódni. Amúgy már 2 éve a tanárunk, de alig ismer, mert nem vok. annyira. beszédes. Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire, ha egy ember, akit szeretek nem velem törődik a legjobban? Lehet, hogy ebből a kérdésből az jön le, hogy egy elkényeztetett lány vok., akivel mindenki állandóan foglalkozik, de nem így van. Szóval mit tegyek? Van "ilyesmire való" gyógyszer? A normális válaszokat előre is köszönöm.



2015. dec. 11. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szeretethiányod van.
2015. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nincs egészséges gondolkodásod

annak a lánynak valami baja volt, sírt, ezért próbáltak a többiek segíteni neki, egy tanárnak meg kötelessége, hogy segítsen ilyenkor

neked nem volt semmi bajod, így nem is értem, miért kellett volna veled foglalkozniuk?

nem sajátíthatsz ki magadnak senkit, ha nem változtatsz a gondolkodás módodon, akkor a későbbieknek nagyon nagy gondok lesznek

2015. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt így, az egyik osztálytársam iránt éreztem... valami kötődés félét. Ezt ő nem tudta, mert nem mondtam el neki, csak haverok voltunk. Nem is akartam semmit, meg nem is mertem volna, mert csúnya is voltam, meg kövér is, meg minden. Viszont baromira féltékeny voltam, amikor más lányokkal is beszélt rajtam kívül. Ez akkor lett jobb, amikor elkezdtem mással foglalkozni, lett egy hobbim, ami kitöltötte az időmet, amit iskolai szünetekben is tudtam csinálni. Amikor pedig feltört bennem a féltékenység, akkor vettem egy mély levegőt és bele gondoltam, hogy jogtalan a sérelmem, mert semmi közöm ahhoz a sráchoz.


Szerintem is baj van a gondolkodás módunkkal, de ezt ki lehet nőni, nem kell félni.

2015. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!