Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az önök véleménye mai...

MIKLÓS18 kérdése:

Mi az önök véleménye mai szemmel nézve Rózsa Sándor betyárról?

Figyelt kérdés
Erre azért vagyok kíváncsi,mert olvastam egy közvélemény-kutatást,és nagyon megosztott volt!
2015. dec. 12. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Legnagyobb arc volt:) Most is el-kellene egy-kettő ilyen ember:)
2015. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Jó bor
2015. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tisztelet feléje!
2015. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki a mesék alapján ítél, az pozitív véleménnyel van a betyárokról úgy általában, aki a tényeket is megkereste ezzel kapcsolatban, az tudja, mennyit ér egy bűnöző igazából.
2015. dec. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó gengszter volt, akiből a giccses népi romantika faragott hőst. Féltek tőle a tisztességes emberek.


Ugyan az a véleményem, mint az összes többi bűnözőről, aki nem tiszteli a mások becsületes munkájának gyümölcsét.

2015. dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Egy bűnöző volt, aki mások becsületes munkáján élősködött, és akiből az idő egy népi hőst csinált.
2015. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bűnöző volt az igaz, de nézzünk körbe, most is vannak. Nézzünk be a "Tisztelt" Házba, tele van velük, a legtisztességesebb ember ott a takarító(bár lehet, hogy ő is valakinek az ismerőse bentről). Nézz el egy cigánytelepre, sajnos nagyon sokan szorulnak megélhetési bűnözésre, mivel a kormány vagy nem ad pénzt a fölzárkóztatásra, vagy ad, de az ORÖ környékén eltűnik. Viszont mindazonáltal nem szeretem azokat, akik elvetik, és szidják. A népnek kellenek a hősök, a briteknek van Robin Hood-juk, nekünk meg Rózsa Sanyink, Pisze Matyink, Sobri Jóskánk. Olyan, mint Atilla: lehet, hogy nem volt olyan hatalmas, mint mondják, de kellenek a legendák, tartják az emberekben az erőt, hogy "Igen, nekem Atilla a Hun, az aki előtt letérdelt a Római Birodalom, akinek a nevét egész Európában félték, ő az én ősöm!"; vagy Mátyás: feljegyzések alapján, egyáltalán nem volt olyan igazságos, mint a legendák mondják, de így szebb, és dicsőbb.
2015. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Maga is mendemondák alapján itélt el és végzett ki embereket bizonyítékok megismerése nélkül
2022. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!