Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülisek! Lehet szerintete...

Hit Gyülisek! Lehet szerintetek valaki igaz keresztény úgy, hogy közben rossz véleménye van a gyülekezetetekről?

Figyelt kérdés

2015. febr. 1. 12:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Szia !


Mindenütt előfordulnak véleménykülönbségek, neked konkrétan a gyülekezettel vagy bizonyos emberel vagy emberekkel van problémád?

2015. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 yuda ***** válasza:
60%

Külön kell vizsgálni két dolgot.


1. Tudom, már számtalanszor le lett írva, hogy a keresztény szónak mi a jelentése, és most csak röviden.

Semmi köze a kereszt szóhoz, mint ahogy fakadna a szótőből. Eredeti jelentése valami olyasmi, hogy valaki - - krisztusi,

- Krisztushoz hasonló,

- olyan, mint Krisztus.

- ......

Antiókhiában nevezték először a hívőket kereszténynek, mert annyira hasonlítottak a földön megismert Krisztus Jézushoz, -személyiségben, hogy krisztusinak(kereszténynek) nevezték őket.

Ez azt jelenti, hogy a hívőknek a viselkedése, gondolkodása, világnézete, tetteik, beszédük megegyezik Krisztussal, megegyezik Isten igéjével.

Most térek rá a másodikra.


2. Vajon Isten hogy vélekedik a hitgyülisekről, mert a keresztényeknek is úgy kell, hiszen meg kell egyezzen a keresztények véleménye Istennel hiszen ahogy az első részben kifejtettem, ettől keresztények.

Ha Isten élítélően, megvetően tekint a hitgyülisekre, akkor rendben van, legyen neked is ellenszenves, mert ha tényleg bűnözők, tolvajok, másokat kihasználók, mindenkit tönkretevők...stb, akkor igazad van.

Ha viszont ténylegesen megvizsgálod őket Isten igéjének fényében és rendben találod, akkor Isten szereti a hitgyüliseket, mert ők is szeretik az igazságot.

- akkor viszont nem lehet eltérő véleményed Istentől, mert az meghasonlás.


Ezen gondolkodj el, mert valójában, ha ezt a két dolgot tisztázod, akkor egészen közel kerülsz az igazsághoz.

2015. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem a HGY-be járó emberekre gondoltam, hanem magára a szervezetre, a tanításokra. A Biblia fényében pedig elég nehéz bármit is rendben találni, mert az szubjektív. Például Jehova Tanúi is rendben találják a saját egyházukat a Biblia fényében.
2015. febr. 1. 20:04
 4/15 yuda ***** válasza:
76%

A hitgyülibe járó emberek összessége a Hit Gyülekezete.

ők alkotják.. belőlük van a gyülekezet. ezt nem tudod szétválasztani.


A biblia fényében való látás egyáltalán nem szubjektív.

Ha mégis szubjektív, akkor azoknak az, akik nem olvassák és nem is értik.

Ha nem vagy rendszeres bibliaolvasó, akkor nehéz lesz bárkit is a biblia fényében megvizsgálnod. :)

Jehova tanúi pedig készítettek maguknak egy saját bibliafordítást, mert a Károli nem stimmelt a koncepciójukkal. Addig csűrték- csavarták, toldották, kivágták... míg végre olyan lett, ami jehovatanús. Ez azért sokat elárul róluk. :)

2015. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

János apostol ezt mondja:


" Ne csodálkozzatok atyámfiai, ha gyűlöl titeket a világ! Mi tudjuk, hogy általmentünk a halálból az életbe, mert szeretjük a mi atyánkfiait. Aki nem szereti az ő atyjafiát, a halálban marad. Aki gyűlöli az ő atyjafiát, mind embergyilkos az: és tudjátok, hogy egy embergyilkosnak sincs örök élete, ami megmaradhatna ő benne." (1Jn 3,13-15)


"Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát? Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy aki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is." (1Jn 4,20-21)


Más az egyet nem értés, és más a gyűlölködés. A Hit Gyülekezetével egyet nem értők lehetnek igaz keresztények, de azok, akik gyűlölik a Hit Gyülekezetét, azokban nincs örök élet, azaz nem keresztények. Milyen keresztény lehetne az, aki semmibe veszi a Biblia kinyilatkoztatását, miszerint az ellenségünk a Diabolosz, nem pedig emberek, szervezetek, és kikiáltják a Hit Gyülekezetét közellenségnek? Semmilyen.

2015. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Nem
2015. febr. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok hitgyülis, nem is az eredeti kérdésre reagálok, hanem a 3-ra: "Nem a HGY-be járó emberekre gondoltam, hanem magára a szervezetre, a tanításokra."


Ezzel a tanítással fején találtad a szöget. A hitgyülinek nincs teológiája, nincs kiforrott tanítása.


Bálványozni kell Izrael államot és utálni kell a katolikus egyházat, ez az összes konkrétum amit a hitgyüli tanít.


Megnézheted itt a GYK-n is. Az igazi teológiai kérdésekhez a hitgyülisek nem szólnak hozzá.

A többi témánál pedig magyaráznak valamit a Bibliából, pár napra rá még pont az ellenkezőjét magyarázzák a Bibliából.


Nincs következetesség, nincs egységes tanítás, de nem is cél, hogy legyen, hanem az a cél, hogy mindig az aktuális vitapartnert elbizonytalanítsák a saját álláspontjában. Akit meg nem tudnak, azt lepontozzák ;)

2015. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Külön kell választani a bűnt, téves gondolatokat és magát az embert. Én nem utálok senkit, aki HGY-s, viszont ez a szekta tanít nem krisztusi gondolatokat. De ettől még egy HGY-s lehet jó ember. Az ateizmus is önmagában bűn, de attól még nem utálok egy ateistát sem, mert ő is ugyanúgy Isten teremtménye, mint én vagyok és semmivel sem kevesebb nálam. De ettől még az ateizmus (szerintem) egy téves gondolkodás.
2015. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Én nem utálom a hitgyülit, viszont tévtanítónak tartom őket, mert a tanításaik nem felelnek meg a Bibliának.


Ettől még keresztyénnek tartom magamat (és a hitgyülisek egy részét is).

2015. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Laci vagyok ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Ne kárhoztasd magad mert igazi keresztyén egyik fontos ismertető jele az, hogy tiszta szellemi látással rendelkezik és felismeri a hitgyüli mögött lévő hamis szellemiséget. Nem állítom azt, hogy nincsenek ott megtért és újászületett emberek akik őszinte szívvel keresik Istent de sajnos csabdába esnek. Te örüljél, ha előtted nyílvánvaló, hogy valami ott nem stimmel pont ez teszi valószinűvé, hogy igazi keresztyén vagy!

2015. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!