Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobb volt a világ 20-30 évvel...

Jobb volt a világ 20-30 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Lenyegesen jobb, nagyjabol eg es föld a külömbseg.
2015. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ milyen szempontból.


Például sokkal több volt a diktatúra. Kevesebb betegséget tudtak gyógyítani. Világátlagban rosszabb volt az infrastruktúrális kiépítetség (utak, vízvezetékek, stb...).


Ugyanakkor erkölcs, morál, tisztesség tekintetében sokkal jobban álltunk. Az USA kivételével szinte mindenütt jobb volt a közbiztonság.

Sokkal stabilabbak voltak a családok, kevesebb a válás, és a házasságon kívül született gyerek.

Általában magasabb volt a kultúrigénye az embereknek.

Sokkal magasabb színvonalú volt az oktatás.

sokkal több volt az önállóan gondolkodó, kreatív ember.

Kevesebb tudományos kutatási eredményt hamisítottak meg különböző érdekek miatt.

A munkahelyek biztosabbak voltak.


És ez csak néhány példa.

2015. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Persze,sokkal jobb volt, hát hogyne.

Nem tudom hányan kapáltak a válaszolók közül TSZ-ben...

Ugyan az az ember ma sokkal jobban, könnyebben tud érvényesülni.

2015. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Fogalmam sincs, 21 vagyok.

De szívesen nőttem volna fel inkább a '90-es években egy panel lakótelepen, internet nélkül, antennás mobillal aminek mono csengőhangja van (és ritkaság!). Egész nap a játszótéren focizni, bmx-ezni, közvetlenül kibontakozni a csajok előtt, kazettákat cserélgetni, hogy aztán az ablakból bömböltethessük a zenét :) Körülnézni úgy, hogy normális fiatal fiúk hordták az air max-et farmerkabáttal, és mégsem voltak páwák. Meg persze sötétedésre hazaérni, aztán a Szomszédokat nézni az ájfón helyett... :)

2015. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sokkal stabilabbak voltak a családok, kevesebb a válás, és a házasságon kívül született gyerek. "


Ebben nem értek egyet. Lehet, hogy kevesebb volt a válás, de szerintem csak a berögzült szokás miatt. Ez nem jelenti, hogy ezek a házasságok boldogok is voltak.

2015. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És a 3. válaszát sem értem. Egyetlen évvel vagyok nála idősebb, és én úgy nőttem fel, ahogy azt ő leírta.
2015. dec. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

20 évvel ezelőtt még nem tetőzött ennyire a nyomor.

30 évvel ezelőtt meg egészen más volt.Nyugodtabb, de nem unalmasabb, tartalmasabb, biztonságosabb volt.

2015. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én vagy 3 hete jártam úgy, hogy a belvárosba kerestem egy utcát megkérdeztem a járókelőket tudja-e valaki hol van pontosan.Hát elképesztő volt az emberek hozzáállása az egyik férfi mintha meg se hallotta volna amit mondok neki nem tudom lehet, hogy azt hitte, hogy kéregetek pedig hát egyáltalán nem nézek ki úgy mint aki kéreget, de az emberek 80%-a nem is akart segíteni annyira látszott rajtuk, pedig hamarosan itt a karácsony.

A másik pedig a közösségek amik kezdenek eltűnni, mert mindenki a mobiljáról meg a tabletéről beszél és nyomogatja azt, aztán rájön a szobában, hogy ő egyedül van.Ismerkedni meg már nem is tudom hol lehet, de azért van itt olyan sok kérdés úgy hogy"Hol lehet ismerkedni?"

Régebben a szomszéddal is jókat lehetett beszélgetni, ha nem volt éppen cukrod vagy liszted kértél és szívesen adott.Most a szomszéd nevét sem tudjuk.

A fiatal nők meg ok nélkül rohannak nem tudom lassabban nem is tudnak közlekedni?

Szóval csak azt szeretném mondani, hogy a technológia fejlődése miatt már annyira nem találkozunk a barátainkkal, mert minek ha interneten is tudunk beszélni, de személyesen találkozni még is csak más!

2015. dec. 18. 08:13
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja férfi vagyok és 26 éves.
2015. dec. 18. 08:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz erre a kérdésre tárgyilagosan válaszolni. Aki emlékszik rá, milyen volt a világ 20-30 éve, az legalább a harmincas vagy negyvenes éveit tapossa.

Ha harmincas, akkor húsz éve kisiskolás volt, magolta a szorzótáblát, sorban állt az iskolai büfé előtt, nyári szünetben osztálytársakkal, barátokkal játszott - míg manapság robotol a munkahelyén, munka után esetleg maszekol, a gyerekkel nyúzza a szorzótáblát, főzni is kellene, takarítani is... Tök mindegy, milyen volt 20-30 éve a világ, neki jobb volt. Kicsi volt, szabad volt, egyszerű volt minden, míg ma rengeteg baja van. De ez már csak ilyen: gyereknek mindig jobb lenni, mint felnőttnek. Nagyapám is örömmel gondolt a fiatalkorára, pedig a II. világháború alatt és után nem volt különösebben nagy élmény tizenévesnek lenni.

Aki már akkoriban is felnőtt volt, az manapság 50-60 éves vagy még idősebb. Akkor volt fiatal, megismerte a férjét-feleségét, dolgozott reggeltől estig, felépítette a házát, mindennel elbírt - ma meg ott virít az ágy mellett a kis szatyor a gyógyszerekkel, a műfogsor a pohárban ázik, mindig máshol fáj valami és ha nehezet emel, egy hét múlva is érzi. Megöregedett, nincs mit tenni. Pedig lehet, hogy jobb módban él most, mint régen, mert akkor (például van saját háza és autója, amire huszonévesen, anyóséknál lakva, biciklizve annyira vágyott), az is lehet, hogy az ismerősökkel, családdal is könnyebben tartja a kapcsolatot (nem kell 5-6 évig várni az ikervonalra, Skype-on még nézheti is az unokát, akárhol van) - de akkor is jobb volt neki régen, mert fiatal volt.

Aki meg még nem is élt 20-30 éve, az a fenti két csoport elbeszéléseiből tudja, milyen világ volt pár évtizeddel ezelőtt. Tőlük meg persze, hogy jót fog hallani, saját tapasztalata pedig nincs.

2015. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!