Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit tartotok tanulatlannak?

Kit tartotok tanulatlannak?

Figyelt kérdés

Akinek csak 8 osztálya van?

Akinek csak érettségije van?

Akinek szakmája van? (mindegy, hogy érettségivel vagy nélkül)

Akinek nincs diplomája?


Én nem tartom magam tanultnak, maximum műveltnek, mivel csak egy gimnáziumi érettségim van, illetve két idegen nyelvből tudok felmutatni felsőfokú, egyből pedig középfokú tudást.

Mások viszont nem ilyen kritikusak. Egyszer amikor itt az oldalon került szóba, nem vagyok túl tanult, akkor volt, aki ajánlotta, hogy esetleg megpróbálhatnám elkezdeni a középiskolát, mivel úgy értették, csak a 8 általánosom van meg.


Most akkor ki is a tanulatlan?


2015. dec. 18. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Számomra az, akinek nincs diplomája. Lehet elitstának nevezni, de a gimnázium semmiféle mély ismeretet nem nyújt, egy érettségi még arra sem biztosíték, hogy az illető folyékonyan tud olvasni. A szakmunkásképzőkben pedig manapság funkcionális analfabétákat képeznek, statisztika is van róla. Persze az egyetemekről is kerülnek ki inkompetens emberek, de az az első olyan iskola, ahonnan válogatás nélkül szórják ki aki nem odavaló. Persze attól mert valaki tanulatlan, még művelt lehet, ha igénye van a saját szellemének a művelésére.
2015. dec. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam, több nyelven ebszélek, és rengeteg témához hozzá tudok szólni, az irodalomtól a fizikáig minden érdekel. Ez azonban szerintem csak műveltség, nem nevezhetem magam tanultnak, hisz nem vagyok a doktora semminek, és amihez értek, azt saját szórakozásra tanultam/olvastam, nem pedig egy arra kijelölt intézményben sajátítottam el, így bár rengeteg témához hozzá tudok szólni, a tudásom felszínes.

(Pl érdekel a fizika, de nem értek hozzá, még egy egyetemi professzor igen)


De érdekel mások véleménye is a témával kapcsolatban

2015. dec. 18. 23:42
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Mindenkit.
2015. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Aki lepontozott, az fejtse már ki, ő kit tart tanultnak.
2015. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem meg csak 8 osztályom van, egy tanulatlan műveletlen buta kislány vagyok.

Rólam mit gondolsz, kedves első válaszoló?

Milyen mélyre ássam magam, mint funkcionális analfabéta?

2015. dec. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Blade Bone ***** válasza:
46%
Háhh, ez egy buta kérdés. :D Ha egy halat és majmot oda teszek a fa elé, egyértelmű melyik tud felmászni a fára.. de ha a folyóhoz, akkor már más lesz a helyzet. Egy diplomás ne feszegesse már a tudását egy 8 osztályos mellett, mert az pofátlanság. Szóval ha abból indulunk ki, hogy mindenki jó valamiben, akkor mindenki lehet tanult..
2015. dec. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

A tanulatlan emberek azok akik gyakorlatilag semmihez nem értenek. Nincs semmiféle tudásuk.

Az hogy hol szerzi a tudást és milyen papírja van róla teljesen lényegtelen. Otthon is meg lehet tanulni bármit. Nincs szükség érettségire sem ahhoz, hogy valaki tanult ember legyen.

2015. dec. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
A nyolc osztályosnak: Ebből látszik, hogy tanulatlan vagy, hogy láthatóan lövésed nincs róla, mit jelent a 'funkcionális analfabéta', és miért szerepelt a kommentemben.
2015. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Én az első válaszolót tartom tanulatlannak, hiába van diplomája a válasza megmutatja, hogy emberség nincs benne. Szóval feldughatja magának a diplomáját jó mélyre!
2015. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Blade Bone megmondta a tutit. A diploma annak a bizonyítványa, hogy az illető agya képes bemagolni rengeteg dolgot. Az én agyam semmit nem képes megtanulni, viszont mindent megértek az élettel kapcsolatban és magasabb szinten tudok gondolkodni olyan területeken, ahol még a mindenből 5-ös barátaim sincsenek sehol. Erről ennyit. Az intelligencia egy relatív fogalom és nem az iskolai végzettségben rejlik.
2015. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!