Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Értelmiségiek, engem értelmisé...

Értelmiségiek, engem értelmiséginek tartotok vagy nem? Ha nem akkor minek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésemet azért teszem fel,mert egy két magától leszállt diplomás tökre lenéz,semmibe vesz,és ez rosszul esik.

Sajnos egyetemre nem tudtam menni családi okok miatt.

De elvégeztem 7 szakmát abból 2 technikum,erdész technikus vadgazdálkodasi technikus.Van olyan szakmám amin a szakma kiváló tanulója országos versenyen az elsők közt voltam,sőt olyan jól szerepeltem,hogy automatikusan megkaptam a bizonyítványt, és nem kellett vizsgáznom.

Ezen felül van 8 jogosítványom, pl az összes erdészeti gépre stb.Az érettségim is egész jó lett.

Így ha csak az évek számát tekintve is többet ültem az iskola padban, és így nem egy vagy két dologhoz értek,és még is egy két ember úgy néz rám,hogy jéé nincs diplomád,akkor nem is vagy ember.

Sőt van olyan büfé szakos srác is aki alig járt be,a szakdolgozatát is ki tudja hogy hozta össze,mert saját kútfőből biztosan nem, végigvedelte az egyetemi éveit felére nem is emlékszik, és ő tekint egy prolinak.

Pedig szorgalmas vagyok van másod és harmad állásom is vele ellentétben.

Így az lenne a kérdésem az értelmiségiek szemében így egy proli vagyok?

Amúgy később tervezem a felsőoktatást, amint meg lesznek rá az anyagiak.

Köszönöm a válaszokat.


F/28



2015. ápr. 21. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tartozom a megszólítottak közé, de szerintem nem vagy értelmiségi. Illetve biztosan nem vagy az.

De a viselkedéskultúra, életszemélet, mások megbecsülése nem mindig jár együtt a felsőfokú képesítéssel. Aki lenéz másokat, az nem méltó a figyelmedre. Ne foglalkozz velük.

2015. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
(Jaj, kicsit zavarosan írtam, de talán így is érthető.)
2015. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

fontos ez hogy masok minek tartanak?


Kit erdekel?

2015. ápr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd össze az értelmest az értelmiségivel! Nem vagy értelmiségi, mivel nem ilyen típusú munkából élsz. Nincs ezzel semmi baj. Felsőoktatásba csak akkor menj, ha akarsz is valamit kezdeni az ott megszerzett tudással, diplomával, különben nincs értelme. Ha valaki ez alapján ítél meg, vagy egyenesen lenéz, azzal nem kell foglalkozni, magukat minősítik. Persze nyilván én is ki lennék akadva a helyedben.
2015. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1., 2. vagyok. Még eszembe jutott valami.

Tudod miről lehet megismerni az igazi értelmiségit? Arról, hogy minél többet tud, annál szerényebb.

2015. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy értelmiségi. De ez nem jelenti azt, hogy kevesebb vagy. Én most fejezem be a tanulmányaimat, tudom milyen barmok is járnak az egyetemekre. Nem érdemes következtetni semmire mások végzettsége alapján. Ha valaki lenéz téged emiatt, azzal tényleg nem érdemes foglalkozni.
2015. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,hogy írtatok!!!!!!!
2015. ápr. 21. 15:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én - remélhetőleg - nem sokára diplomázom. Szerintem nem vagy értelmiségi, de csak azért nem, mert ez a szó nem azt jelenti, hogy ki értelmes és ki nem, hanem hogy bizonyos területeken mozogsz / dolgozol. A színésztől az orvosig sok mindenki értelmiségi, de pl. a traktorvezető, a magánállatkert-tulajdonos vagy a vadőr nem. Ez természetesen nem jelenti, hogy a traktorvezető stb. nem ÉRTELMES, kulturált, széles látókörű, színházba járó, művelt emberek. És az sem feltétlenül igaz, hogy mindenki értelmes, aki értelmiségi. Az unokatestvérem pl. okos, de szerintem nem intelligens, épp azért, ahogy előadja magát (nem áll szóba mondjuk egy autószerelővel, velem sem beszélt, amíg olyan életkorban voltam, hogy nem volt mivel dicsekednem). És van a világon pl. sok lekezelő, közönséges orvos is, ezért járok a szomszéd városba inkább házi orvoshoz. Ettől függetlenül az sem volna jogos, ha te most dühödben kijelentenéd, hogy minden egyetemista/diplomás ostoba, mert azt is kikérném magamnak én is, meg sokan.


Akik lenéznek téged, azoknak nincs igazuk. Legalábbis az elmondottakból ezt feltételezzük. Ha tényleg azért néznek le, amit te leírtál, és nem azért mert tényleg van benned lenézni való (pl. bunkó vagy, vagy mit tudom én) - bocs, csak hangsúlyozni akartam, hogy itt a GYK-n csak a te szemszögedet látjuk - akkor neked van igazad.


De hogy röviden összefoglaljam:

- ismerek olyan szerelőt is, aki a vajas kenyeret is beépítené a házba, ha a szüleim nem szólnának rá (pl. egyszer belevágtak valami csőbe, ami a föld alatt futott, de csak vissza akarták gyorsan temetni)

- ismerek olyan kőművest, aki ennek az ellentéte, és jófej, intelligens,művelt stb., ugyanakkor a segédje egyszer előadta magát, hogy ő politológus, majd végül kiderült, hogy kb. olvasott egy cikket egyszer életében

- az egyetemünkön van olyan tanár, aki fiatal, a testvéremmel kb. egyidősek lehetnek, és nem köszön vissza a folyosón a hallgatóknak, mert hát ő itt valaki

- és van olyan tanárom is az egyetemen, aki öreg, a Tudományos Akadémia rendes tagja, professor emeritus, bevezetett egy (?) új fogalmat/dolgot a tudományterületen, ahol dolgozik, mindig van 1-2 kedveskedő szava ahhoz is, akit nem tanított, ha a folyosón ülsz, megkérdezi, hogy fáradt vagy-e, és elmúlt 70 éves, de nem hajlandó helyet foglalni, amíg a női hallgatói mind le nem ültek.


Szóval összegezve nem vagy értelmiségi, de ettől lehetsz értelmes, akit nincs oka senkinek lenéznie. Remélem, így kimerítő választ adtam.

2015. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem gondolom, hogy értelmiségi vagy, mert azok úgymond az eszükből élnek, nem fizikai munkát végeznek. Viszont rengeteg diplomásnál értelmesebb és kitartóbb vagy a leírtak alapján. Szóval aki azért néz le, mert nincs egy diplomád, azzal jobb, ha le sem állsz vitatkozni. Értékesebb ember vagy.
2015. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ma olyan alacsony a szint, hogy az értelmiségi a PhD-nál kezdődik.
2022. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!