Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az ilyen makacs és tudatlan emberekről akik összekeverik az antiszemitizmust az anticionizmussal?

Figyelt kérdés

A múltkor ezt a nótát (lent) linkeltem az osztály fészbúk csoportjába és az egyik (egyébként izraelita vallású) lány azt mondta, hogy antiszemita vagyok.


Erre én elmagyaráztam neki, hogy ez nem lehet anitszemitizmus több okból sem. Egyrészt mivel a palesztin is sémita nép, másrészt a nóta nem zsidó ellenes, hanem Izrael ellenes, a kettő pedig közel sem ugyanaz, mivel a zsidóknak csak úgy kb a fele él Izraelben.


Erre ő nem tudott semmilyen érvet felhozni, de kitartott amellett, hogy antiszemita zene. Nektek mi a véleményetek az ilyen makacs emberekről? És szerintetek miért ennyire tájékozatlanok az emberek a cionizmussal kapcsolatban? Mit lehetne ezzel kapcsolatban tenni, azon kívül, hogy olyan dokumentumfilmeket és műsorokat terjesztünk (pl Világpanoráma), amelyek ezzel a támával foglalkoznak?


( az említett nóta: [link] )


2015. dec. 19. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
az hogy így sosem fogsz dugni.
2015. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a videó világnézettől függetlenül ízléstelen, és a többség érthetően nem kíváncsi rá. Én már kirúgtalak volna a FB csoportból.
2015. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmit, hisz én is tudatlan vagyok, mert nem tudom hogy a 2 fent említett szó mit is takar. Továbbmegyek, nem is érdekel, hogy mit is takar.


Több mint való te is tudatlan vagy hozzám képest, mert nem tudod mi az a femur, meg azt, hogy proximális, vagy azt, hogy hogyan köss be egy alternatív kapcsolót vagy, hogy hogyan építs meg egy 3d-s nyomtatót.

2015. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy szó: média.

Az emberek nagy része tudja mi az az antiszemitizmus, mivel beletáplálják, hogy ez rossz, ez vezetett a "holokauszthoz", stb. Ezzel szemben a cionizmusról nem tudnak semmit, vagy aki mégis, azoknak nagy része összemossa a zsidókkal, mivel a média egyik fele elhallgatja, a másik meg szélsőséges vele kapcsolatban. Az eredeti cionizmus olyan a zsidóknak, mint nekünk a revizionizmus, csak sajnos ez elkorcsosult, hát abba, ami most van. Azt, aki meg fellépne bármilyen módon a cionizmus ellen, arra rámondják, hogy "csúnyanáciantiszemita", és el van intézve, mivel a média által lebutított társadalom számára ő gonosz, és kiveti magából, a többi kivetett, meg vagy megtört, vagy kevesen vannak, akiket nem törtek meg.

2015. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Memri TV, Vilagpanorama , " én elmagyaráztam neki...a nóta nem zsidó ellenes, hanem Izrael ellenes "


Teged sem fog senki megvadolni azzal hogy tul sok eszed van.

2015. dec. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!