Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az amerikaiak többsége miért...

Az amerikaiak többsége miért ilyen ignoráns a világgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem mindenkire igaz, de a többség tényleg ilyen. Jártam kint, vannak egyetemista amerikai barátaim is, és ők is mondták, hogy sajnos a nagy többség (még az egyetemistáknál is) baromira ignoráns.


Pl:


https://www.youtube.com/watch?v=rmmP-J0BmCw


Nagyon sokan szinte semmit sem tudnak a világról, nagyon kevés olyan ország van, amiről tudnak valamit, még kevesebbet tudnak a térképen megmutatni. Tudom, itt is vannak ilyen emberek, de azért mégsem ilyen mértékben, és statisztikában is láttam, hogy pl az európaiaknak jóval nagyobb a lexikális (beleértve a földrajzot is) tudásuk, mint az amerikaiaknak.


Sok ember még az USA tagállamait sem tudja felsorolni, még kevésbé megmutatni a térképen. Amikor kint voltam, direkt kérdezgettem embereket, és tényleg nem tudták. Ha mondtam egy tagállamot (pl Idaho, vagy Minesota), még azt is nehezen tudták belőni, merre keressék a térképen.

Voltam ilyen egyetemista konferencián, ahol az egész országból voltak ott diákok. Európáról baromi keveset tudnak, Ázsiában csak Kína létezik nekik.


https://www.youtube.com/watch?v=waGRVYBHxXo


https://www.youtube.com/watch?v=r83AphdYedQ



Miért nem érdekli az amerikaiak többségét, hogy mi történik a világban? Tényleg azt vettem észre, hogy az USA kivételével nem foglalkoznak szinte semmit a "külvilággal", nem érdekli őket a dolog.

Itt is vannak ilyenek, tudom, de a kommenteknél még az amerikaiak is megmondták, hogy igen, náluk a többség sajnos ilyen.


Mitől alakult ez ki? Ilyen hanyag az oktatási rendszerük, vagy mi?



2015. nov. 2. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány magyar ember tud a környező világról valamit? Legtöbben pl azt se tudják, hol van Afganisztán vagy a közel-kelet...


Hányan tudják felsorolni Magyarországon a megyéket, és azokat elhelyezni a térképen? A megyeszékhelyeket már nem is kívánom... Rengeteg magyar se tud többet Ázsiából Kínán, esetleg Tibeten kívül, de Tibetet is legtöbben csak akkor tudják bejelölni, ha látják a Himaláját.


Ez nem amerikai specialitás - a legtöbb embert nem érdekli a földrajz és az őt körülvevő világ (és tegyük hozzá - a földrajz közel sem annyira hangsúlyos tananyag, mint a történelem, aztán a legtöbben történelemből is sík hülyék).


Amerikában meg végképp más a közoktatás - tanulnak ilyeneket, de érintőlegesen - akit érdekel az utánanéz, vagy megtanulja egyetemen, a népesség legnagyobb részét meg úgyse érdekli. Magyarországon sem, amúgy...

2015. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem legfőképp a földrajzi elszigeteltség miatt. Ott vannak egy messzi földrészen, majdnem az egész észak-amerikai rész csak az USA-ból áll. Mivel óriási, gazdag és fejlett ország, tele lehetőségekkel, nem fáj azon a fejük hogy hova menjenek dolgozni, stb. Aki dolgozni akar, az talál munkát az országon belül. Így nem is nagyon érdekli őket mi van az óceánon túl. Meg minek is érdekelné, amikor nekik meg van ott minden.

Az tény hogy az oktatásuk néha igencsak egyedi, én a matematematika tanításról hallottam érdekes dolgokat, lehetséges hogy a földrajz oktatás is hagy maga után némi kívánnivalót.

És szerintem ha nem folyna a csapból folyamatosan hogy USA így, Amerika úgy, Hollywoodi filmek, NASA megatöbbi, akkor mi sem tudnánk sokat Amerikáról. Ők meg ha belegondolsz, nem hallhatnak annyit a kis Európáról meg Ázsiáról. Én meg az orosz-ukrán konfliktus kirobbanásakor beszélgettem pár amerikaival, volt aki nem is hallott róla.

DE azért megjegyezném, hogy a műveltebb körökben tudnak egy s mást. Olyanokkal is beszélgettem akik olyan magyar rendezőket meg híresebb embereket emlegettek amikor megtudták hogy magyar vagyok, hogy én szégyelltem magam mert hallani sem hallottam az illetőkről. :)

2015. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrészről az oktatás is hibás, mert ott nem úgy működik, hogy kötelezően oktatnak mindenkinek mindent, mint itt nálunk, hanem saját maga válogathatja össze az óráit a diák, hogy mit akar tanulni, mint itthon az egyetemeken. Így aztán kapásból van olyan ember, akit mondjuk nem érdekel a földrajz, akkor egyszerűen fel sem veszi, és kész.

Másrészről nincs is okuk a külvilág felé érdeklődni, mivel nekik ugye mindenük meg van ott országon belül. A saját zenéjüket hallgatják, a saját filmeiket, tv programjaikat nézik a tévében, stb. Nem úgy mint itt, ahol tele van pl. a média külföldi dolgokkal. Ott minden "otthoni", úgyhogy nincs ami felkeltse az érdeklődésüket más országok, kultúrák iránt.

2015. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Az én amerikai ismerőseim eléggé értelmesek és intelligensek.
2015. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

eleg reg ota elek itt es eleg sokat eltem otthon hogy legyen osszehasonlitasi alapom


nem mondanam hogy minden nap, de tutti hogy egy heten tortenik legalabb egy olyan valami (vagy 2), ami miatt ugy gondolom hogy az amerikai sokkal butabb mint egy magyar


a lexikalis tudas egy dolog, en sem emlexem mar a mo-i megyekre, szegyen gyalazat, de ez van, egy amerikai viszont az alap dolgokhoz hulye


a szakmajukban vannak nagyon zsenialis koponyak, de az elet mas teruleten ugyanezek az emberek eszmeletlen benak, pl. penzugyi dologkban nagyon okos, fejben olyan szamokat oszt/szoroz ossze, amit meg papiron se tudnek de peldaul keptelen (ferfi letere) felrakni egy rendszamtablat a kocsira


megtanuljak amit tanitanak nekik es abban lehet hogy nagyon menok, de mas nem is erdekli oket

persze ez a nagy atlagra vonatkozik


szerintem ez nagyreszt a neveltetesnek koszonheto es a medianak


otthon ugye azt tanulja az ember, ha akarsz valamit intezd magad es igy vagy ugy egy magyar megtanul egy csomo mindent kezelni, mig egy amerikai ugy gondolja hgy mindenki oerte van, minek erolkodjon, inkabb fizet masnak, hogy ezt-azt megcsinaljak helyette, eszebe sem jut, hgy esetleg o is kepes lenne, ha kicsit akarna

2015. nov. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itthon se tudják sokan a megyéinket, vagy hogy melyik ország melyikkel határos Európában. USA tagállamairól se tudnak sokat.
2015. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!