Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt buddhista, akinek...

Van itt buddhista, akinek sikerült megszabadulnia az indulataitól?

Figyelt kérdés

Olvastam a Buddha beszédeit, abból Az indulatok megsemmisítését is sokszor, ám ha van valami, amire régóta érzékeny vagyok, és az fölbukkan az életemben, akkor nehéz meggyőznöm magam arról, hogy az nem fontos, ne tulajdonítsak neki jelentőséget, ne legyen érzelmi reakcióm. Hiába tudom ezt most, alkalomadtán mégiscsak föllobbanok. Indulatos, türelmetlen vagyok, és szeretnék megváltozni.


Ti konkrétan miképp csináltátok, meddig tartott?



2015. dec. 19. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Járj mélázva hosszú utak szélén,

taposs ki lábaddal egy kis ösvényt,

és mire lomhán kidőlsz a végén,

lenyugszik lelkedben a vad örvény.


De hogy inkább mégse magamat idézzem:


"Ha most itten villám villan,

Ha most itten szikra száll,

Ha most itt egy perc suhan el:

Mindörökre oda már!"

2015. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ne gondold hogy csak így kiragadsz egy dolgot és az úgy működni fog. A Buddhizmus pont arról szól ismerd meg önmagad a hibáiddal együtt, és mikor észreveszed a hibákat tudsz rajtuk változtatni. Ha ilyen hibáid vannak amit már önmagadtól mindenféle gyakorlatok nélkül pontosan látsz, akkor próbálj is meg másképp viselkedni. Tehát mikor indulatos vagy jusson eszedbe: ez nem én vagyok, ezt a viselkedési formát én elutasítom stb. Azért még ajánlanám tanulmányozd jobban a buddhizmust ne csak egyes részeit. Hogy jobban megértsd ezt ajánlanám:


https://www.youtube.com/watch?v=a_-Fem9aPw4

2015. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Azért neki is egy hat évet gondolkodnia kell hozzá a fügefa alatt. Próbáld meg te is.
2016. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült de vallás nélküli vagyok.

Mondjuk buddhizmus egyik legjobb vallás, de mind negatív.

Én logika használat s sok gondolkodás miatt tudtam megszabadulni MINDEN negatívtól életemben.

Nagyon egyszerű és tanítható.

Ha szeretnéd írj rám s segítek elérni e tudati szintet.

2016. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%

Nem gyakorlom a buddhizmust, csak érdekel, de talán tudok segíteni.

Elolvashatsz akárhány könyvet akárhányszor, attól még önmagában nem fognak megszűnni a problémáid: tenni kell azért, hogy megszűnjenek. Ha úgy érzed, hogy hasznodra válik, amit a Buddha beszédeiben olvasol, alkalmazd azt, de minden változáshoz idő kell, mint ahogy ahhoz is idő kellett, hogy a negatív hatások gyökeret verjenek benned. ELFOJTANI semmiképp nem szabad az érzéseidet, azzal csak azt éred el, hogy később fognak visszaköszönni a "tünetek", ráadásul hatványozottan (gyomorfekély és társai). A legjobb amit tehetsz, az az, hogy arra összpontosítod a figyelmedet, ami tényleg fontos (karrier, család, barátok, a pandák megmentése... Te tudod, hogy neked mik a fontos dolgok), arra, ami ELŐRE visz. Ami bosszant, szenvedést okoz, az mind-mind hátráltat, és elkerülhetetlen, hogy időről időre ne találkozz ilyesmivel, vagy ne jusson eszedbe egy fájdalmas emlék a múltból. De minél többet fókuszálsz a fontos dolgokra, a rossz élményeket annál hamarabb tudod majd feldolgozni. Ezt tapasztalatból mondom. Idő és tudatosság kérdése az egész. Ja, és hozzáállásé, tehát az is segítségedre lehet, ha megpróbálod a dolgok jó oldalát nézni.

2016. márc. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez felteteles reflexen alapszik. Ha hallottal pavlow kutyájárol...

Csak mast kell behelyettesiteni.

Mert az ember szimplan csak megszokja hogy adott ingerre mindig ugyanugy reagaljon.

Javaslom a mi a csudat tudunk a vilagrol c tudomanyos filmet

2016. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Ezt az állapotot csak akkor érheted el ha olyan szinten vagy felsőbbrendű az adott helyzet ismeretében és irányításában,hogy megteheted azt hogy te az indulat nélküliséget és a békét választod.

példával-

Adott egy önvédelmi helyzet ahol meg akart verni egy ember.

15 éve boxolok,vagyis 1 perc alatt úgy összeverhettem volna,hogy az anyja sem ismeri fel,vagy a zsebemben lévő késsel kivághattam volna a szemét.

Ezt diktálta volna az ösztönöm a szenvedélyem a vágyam.

De én azt választottam,hogy rányomtam egy olyan oltást amivel porrá aláztam,szavakkal lefegyvereztem.

És ezzel persze demonstráltam,hogy nincs bennem félelem,nem zökkentett ki engem,én irányítom a helyzetet én vagyok a választó,nálam van a kontroll.


Pitiáner vagy megváltoztathatatlan dolgok miatt indulatba jönni pedig csak simán időpocsékolás.

És mennyi ideig tartott?

4-5 év edzés után már éreztem ezt a fajta állapotot és azt,hogy én választok és megtehetem azt,hogy én válasszak erről.

2016. szept. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!