Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista meditáción csak...

Buddhista meditáción csak tanfolyam elvégzése után vehetek részt?

Figyelt kérdés
Ahol élek hetente egyszer van meditáció. Régóta buddhista szimpatizáns vagyok, szeretnék közösségben is gyakorolni.Folyamatosan hirdetnek tanfolyamokat kezdőknek. Az időpont nekem nem felel meg a munkaidő beosztásom miatt./az ár is elég borsos, de azt még valahogy kiperkálnám/ Hm... akkor maradjak örökre csak szimpatizáns?
2015. nov. 17. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt az adott közösséggel kell megbeszélned.


A meditáció nem autóvezetés, hogy tanfolyam meg jogosítvány kelljen hozzá :) Nyilván egyszerűbb az élet, ha az érdeklődőket közösen oktatják, ezért vannak a tanfolyamok.


De ha csak eljársz a közösség szertartásaira, akkor is foglalkozni fognak veled valamilyen módon.


Bár technikailag semmivel sem más dolog rendszeresen eljárni közösségbe meditálni, mint ugyanolyan rendszerességgel tanfolyamra járni előtte, úgyhogy nem egészen értem a problémát. :)

2015. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező szerinted azok a "tanítók, és magukat Buddhistának tartó személyek, akik borsos árat kérnek a tanításért, valóban elérték azt a szintet, amiről elméleti és gyakorlati szinten próbálnak másoknak oktatni? Én nem nagyon olvastam eddig sehol sem, olyan Buddhistáról aki gazdag lett volna. Nem ajánlom neked, hogy elmenj oktatásokra, inkább gyűjts pénz, és ha már így is úgy is borsos árat kell fizetni valamiért, akkor utazz el pl Tibetbe és találkozz, beszélj igazi Buddhista szerzetessel.
2015. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy öreg buddhista így magyarázta nekem.

Leülsz a legkényelmesebb ülésedbe. Nem muszáj lótuszba. Kényelmesbe. És lassan, fokozatosan próbáld meg nem továbbfűzni a benned felbukkanó gondolatokat.

Ekkor majd születik egy gondolat, és elmegy. Lesz egy kis szünet. Aztán megint születik egy gondolat, és megint hagyod... Megint kis szünet.

Na, ez a gondolatok közti szünet - ez a meditáció!

2015. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A tanfolyam időpontja nem felel meg. Hétköznaponként tartják, még dolgozom. A meditáció később estefelé van.

Meg sajnos most pénzem sem lenne a tanfolyamra. Volt egy plusz kiadásom. következőre már lesz, ami gondolom január körül indul majd.

2015. nov. 17. 16:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el a közösségbe, nem lesz abból baj. A pénzedet meg tedd félre másra.
2015. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hello. Sajnos nem derül ki, hogy milyen iranyzathoz tartozikba csoport amit kineztel. Az en vonalomban (Karma Kagyü vonal, Gyémánt út Buddhizmus) semmiképpen sem kérünk pénzt sem a meditációkért és ezekből nincs tanfolyam sem. Itt egy szóbeli átadási folyamatról van szó. Instrukciók és technika átadásáról azoknak akik egy ideje mar jarnak a kozossegbe es erdeklodnek. De semmikeppen sem penzert.
2015. dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!